Is همه چیز درباره (The) لمسه تایل

beauty, black and eyebrows - image #4962524 on Favim.com سبک دکوراسیون داخلی بوهمیان نیز از جمله سبک های سنتی است که به منطقه شمال آفریقا و جنوب غربی آسیا تعلق دارد. تایل چرمی با پارچه تکنیکی مناسب برای آکوستیک و ضد صدا نمودن محیط داخلی و جلوگیری از انعکاس صدا در داخل سالن ها و تالارهای بزرگ وسالن های همایش و اجتماعات و نیز سالن های اجرای موسیقی با استفاده از پنل های دیواری چند لایه و مشبک از داخل و روکش پارچه ای یا چرمی و نیز استفاده چند لایه از الیاف و فوم های صدا گیر و فضاهای خالی بین آنها و طراحی زاویه قرار گرفتن پنل های آکوستیک روی دیوار با ایجاد اسکلت بندی مناسب در زیر آن براساس چیدمان صندلی های سالن میباشد. خوشبختانه امروزه متخصصان دکوراسیون داخلی با تسلط بر فنون روز جهان، توانایی اجرای طرح هایی را دارند که می تواند ظاهری مدرن به منازل شما ببخشد. لمسه تایل مدل سایدا با این ک طرحی بسیار ساده هست ولی فوق العاده طرحی شیک و خاص پسندی هست وطرح سایدا با نوار های که بین لمسه تایل ها کار شده زیبایی دو چندانی به آن داده است .ما برای راهرو هایی ورودی این طرح رو بهتون پیشنهاد میدیم .

در ادامه این مقاله له معرفی لمسه کاری و لمسه دوزی می پردازیم. در ادامه این مطلب، تعاریف و دسته بندی های مختلف دکوراسیون داخلی را بررسی خواهیم کرد تا کمک کند بتوانیم منظور طرف مقابلمان را در پروژه دکوراسیون مورد نظرمان بدرستی درک کنیم. از مهترین ویژگی این نوع سبک خلوت بودن فضا و استفاده از رنگ های خنثی است که باعث می شود آرامش خاصی در فضا حکم فرما شود . تایل چرمی دارای تاریخچه ای حدودأ پانصدساله میباشد که به دکوراسیون کاخ ها وبناهای اروپایی بخصوص کاخ های سلطنتی ورسای فرانسه برمیگردد که در آن دوره طراحان و معماران مشهور از پارچه های مرغوب و گران قیمت مخمل و ساتن وتافته و ابریشم در پارچه های دیوار های سالن های مجلل کاخ و پرده ها و مبلمان فضاهای داخلی استفاده مینمودند که با هماهنگی با دیگر هنرهای داخلی کلاسیک آن دوره ازقبیل ورق کاری های و نقاشی های هنری و پتینه کاری هایی به سبک همان دوره و البته با رنگ ها و مواد طبیعی مورد دسترسی در همان دوره و نیز گچبری های برجسته سبک آن دوره در دیوارها و سقف های آن و برنز کاری و آینه کاری و منبت های چوبی هماهنگی خاصی را بوجود می آوردند.

تایل چرمی را در فضاهای مختلف داخلی ساختمان های مسکونی از قبیل نشیمن ، سالن پذیرایی ، اتاق خواب مستر و دیگر اتاق های خواب و سالن های اختصاصی سینما بصورت ترکیبی با دیگر متریال های داخلی ساختمان از قبیل کاغذ دیواری پارچه ای ، کاغذ دیواری های لوکس ، تایل پنل های پارچه ای و چرمی و لمسه کاری روی دیوار و آینه کاری های لوکس و رنگ و نقاشی های هنری و گچبری های دست ساز و استیل و برنزکاری ترکیب نمود. در مواردی که نور طبیعی در اتاق به قدر کافی نباشد نیز طراحان سعی کردهاند تا با بهکارگیری رنگهایی روشن و استفاده از آینههای دیواری مدرن اتاق را روشنتر کنند. در جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۲۰ تونالیتههای رنگهایی چون سبز، سبز آبی، آبی اقیانوسی یا ترکیب سبز با خاکستری و در برخی از طرحها ترکیب رنگهایی گرمتر چون مرجانی به کار گرفتهشدهاند. در این دکوراسیونها خبری از رنگهای پُررنگ نیست و بیشتر از رنگهایی چون خاکستری، سفید، مشکی و دیگر رنگهای ملایم و روشن همچون صورتی، آبی و نسکافهای استفاده شده است. این دیوار پوش ها را کجا میتوانیم استفاده کنیم ؟

آنچه که موجب مجذوب کنندهیت دیوار پس از لمسه کاری خواهد شد، تایل های باکیفیتی است که از فروشگاه های معتبر خرید خواهید کرد. پنلهای مشبک چوبی و فلزی با هم تفاوتهای دارند که در هنگام خرید لازم است در این باره از کارشناس فروش سوالاتی بپرسید تا شما را راهنمایی کند. قبل از اینکه بخواهید برای خرید پنلهای مشبک اقدامی کنید، باید به برخی نکات توجه کنید. لمسه تایل ها کاملاً قابل شستشو هستند به همین جهت هیچ نگرانی برای کثیف شدن آن ها وجود نخواهد داشت، زیرا به راحتی تمیز می شوند. تایل چرمی در دکوراسیون داخلی و معماری یکی از متریال های مهم برای هرچه لوکس تر شدن و حرفه ای تر شدن پروژه ها بشمار می رود و علاوه برجنبه زیبایی و تجملی بودن شامل مزایای فنی بسیاری نیز می باشد که از آن جمله میتوانیم به آکوستیک و ضد صدا بودن محیط داخلی و جلوگیری از خروج و ورود صدا به داخل ساختمان اشاره نمود عایق حرارتی وبرودتی درحد قابل قبول در فضاهای داخلی میباشد زیرا در زیرسازی تایل چرمی ازالیاف مصنوعی ویسکوز به ضخامت 4 میلیمتر استفاده میگردد که همان نکات فنی ذکر شده در بالا را بوجود می آورد و علاوه برآن باعث نرمی و احساس دوست داشتنی بر روی دیوار میگردد که استفاده از الیاف در زیر سازی منجربه نصب حرفه ای تایل چرمی و عمر طولانی و بدون خرابی پارچه میگردد.

تایل چرمی و پارچه ای – تایل لمسه چرمی و پارچه ای در طراحی داخلی مسکونی و اداری و تشریفاتی از نظر متریال پوشش دیوار و فضاسازی نقش مهمی راوایفا میکند و در ترکیب با ابزار های چوبی و یا برنزی و آینه کاری های ترکیبی در پروژه های لوکس متریالی بسیار لوکس و کاریردی بشمار میرود . تایل چرمی به روش ها و طرح های متفاوت در فضای داخلی طراحی و اجرا میگردد که شامل متریال های کاغذ دیواری پارچه ای ، پارچه کوبی دیوار ، پارچه دیواری های لوکس ، لمسه کاری روی دیوار ، تایل و تایل پنل های پیش ساخته و سفارشی پارچه ای و چرمی و دیوارهای پارچه ای پلیسه دوزی شده می باشد. تایل چرمی جزء متریال های خاص تزيینات ودکوراسیون داخلی در سطح بین المللی میباشد که از آن قبیل میتوانیم به اماکن معروف و هتل های پنج ستاره بین المللی اشاره نماییم؛ تایل چرمی همانند دیگر پوشش های عام از قبیل کاغذ دیواری های معمولی و یا دیوار پوش های پلاستیکی در تمامی مناطق در دسترس عموم نبوده و جزء کالاهای لوکس در سطح بالایی از دکوراسیون فضاهای داخلی مسکونی یا اداری و تشریفاتی استفاده میشود.

نصب تایل چرمی در محیط های داخلی با رنگ های آرامبخش مثل آبی که باعث بزرگتر به نظر آمدن محیط می شود و رنگی آرامبخش و مثبت است.در طراحی دکوراسیون داخلی از رنگ های فیروزه ای کدر و فیروزه ای سیر و فیروزه ای تیره و آبی کبریتی سیر و روشن و آبی اسمانی سیر و روشن و سرمه ای و لاجوردی رنگ بندی سالن های پذیرایی با شکوه و اماکن تشریفاتی رسمی با ترکیب با رنگ های گرم و همچنین طلایی و نقره ای و نصب پارچه دیواری های مناسب در فضاهای داخلی مجلل زیبایی و وقار خاصی را به محیط می دهد. نصب پارچه دیواری در اتاق ها و سالن هایی که از ترکیب رنگ خاکستری و رنگ های تند و گرم دیگرو سفید استفاده میشود بسیار حرفه ای و دلباز می گردد. تایل چرمی و پارچه ای – تایل لمسه چرمی و پارچه ای در محیط های داخلی که با رنگ سبز روشن طراحی میشوند باعث آرام بخش تر شدن فضای داخلی می گردد ولی معمولأ در طراحی و دکوراسیون داخلی منزل از تنالیته ای از طیف رنگ سبز مثل زیتونی سبز دریایی روشن و تیره و سبز دودی و سبز کبریتی تیره استفاده می گردد.

نصب تایل چرمی در محیط های داخلی با رنگ های گرم مانند زرد روشن یا کرم و بژ و درمقادیر کمتری طلایی فضای داخلی اتاق یا سالن را پر از گرمی و نور و نشاط میسازد که از نظرروان پزشکی زرد شاد ترین رنگ طیف می باشد همراه با حس گرمی و شادی و خوش بینی ولی بایستی به این موضوع نیز توجه داشت که بیش از حد قرار گرفتن در معرض رنگ زرد روشن میتواند باعث اظطراب و بی قراری گردد. فضای دیدن تلویزیون را از فضای گفتوگو جدا کنید؛ حتی اگر این فضای گفتوگو با 2 صندلی تک میتواند شکل گیرد. این طراحی با توجه به خلاقانه بودن آن راهی است که از طراحی کلاسیک فضای آشپزخانه فاصله گرفته و در کنار کاربردهایی معمول آشپزخانه، جلوهای لوکس به دکور آشپزخانه بدهیم. در این نوع لمسه کاری پارچه توسط خیاط بعد از برش کاری و با استفاده از نخ مغزی، شکل های لوزی را روی پارچه ایجاد می کنند و سپس رو کار زده می شود. اول از هر چیزی باید بگیم دیوار پوش های چرم و پارچه ای که روی آن طرح و نقش هایی حک یا دوخت میشه رو لمسه کاری می گن و اینکه در بازار ، پارچه و چرمی که از قبل روی آن طرح زده شده باشه موجود هست که لمسه تایل از معروف ترین آن ها به شمار می آید .

آیا حمل و نقل مبل یا درب رایگان هست؟ انواع خدمات لمسه کاری دیوار، انواع مبل راحتی و استیل و همچنین انواع درب توسوط تیم صنعت برتر انجام می شود. و همچنین با رنگ سفید هماهنگی فوق العاده را در ابزارها و گچبری ها و دیوارها و درب و پنجره پیدا می کند. در تنالیته ای از طیف این رنگ دوست داشتنی از رنگ هلویی روشن که رنگی بسیار دلپذیر در خانه است بسیار استفاده می گردد.هلویی روشن در اماکن مجلل و رستوران های گران قیمت استفاده می گردد که با نصب تایل چرمی دردیوارهایی از فضا هارمونی و هماهنگی ویژه ای را بوجود می آورد. حال اگر به این پیچیدگیها در پروژه های دکوراسیون داخلی، درک اشتباهی از منظور طرفین پروژه از اصطلاحات تخصصی پروژه نیز اضافه شود، مشکلات، سوء تفاهمها و سوء استفاده ها، چندین برابر خواهد شد. مانند همه پروژه های عمرانی و ساخت و ساز، طراحی داخلی منزل نیز از یک سلسله مراتب و قائده های دنباله دار و ترتیبی پیروی می کند که شامل تجزیه تحلیل بایدها و نباید های پروژه با استفاده از هنر و خلاقیت طراح در جهت رفع احتیاجات و نیازهای کارفرما است که بدین صورت موجب می شود یک پروژه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل با موفقیت به اتمام برسد .

تایل چرمی بصورت پنل های لمسه کاری وجود دارند که در طرح و رنگ ها و بافت های متفاوت با دکمه های کریستالی و فلزی و ضخامت اسفنج 3 و 4 و 5 سانتی متر روی دیوارهای اماکن مختلف نصب می گردد که گاهی اوقات این پنل ها داخل قاب بندی های چوبی نصب شده اجرا می گردد که می توان از پارچه های مخمل و شانل و کتان و همچنین با استفاده از چرم و جیر و نبوک در طرح ها و رنگ های مختلف اجرا نمود.لمسه های پنلی را می توانیم در اماکنی از قبیل سالن های مجلل جشن ها و اجتماعات و دیوارهای بخصوصی در پذیرایی های لوکس و نیز در نشیمن ها و اتاق های خواب مستر و بسیاری از اماکن و فضاهای رسمی و تشریفاتی بر حسب نوع پارچه یا چرم مصرفی در اجرای آن استفاده نمود. تایل چرمی از نظر طول عمر و نظافت و راحتی استفاده در صورتی که از پارچه های با جنس شانل یا مخمل های برجسته و یا ساده و همچنین پارچه های کتان استفاده شود بسیارراحت و قابل شستشو میباشد که میتوان آنهارا با دستمال های نظافت و همچنین استفاده از شامپوفرش شستشونمود.البته بایستی در نظافت و نگهداری مبلمان و دیوار کوب های پارچه ای هر یک سال یکبار از خاک گیری توسط جاروبرقی هم استفاده کرد.

حتی اگر بالکنتان یک وجب است، آن را فرصتی برای لذت بردن از هوای آزاد بدانید. با نگاهی به جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۲۰ میبینیم که استفاده از سنگ مرمر در بسیاری از سطوح آشپزخانه برای طراحان بسیار محبوب است. بخشی از کابینتها را با شلفهای باز جایگزین کنید تا هم مانند ویترینی از ظروف برای شما عمل کنند و هم آشپزخانه را بزرگتر نشان دهند. سبک کابینت ها تعیین کننده سبک کلی آشپزخانه است و از این لحاظ باید هماهنگ با سبک کلی خانه باشد و باید به این نکته دقت داشت. معمولا به دلیل قیمت بالای لمسه کوبی، از کاغذ دیواری و بلکا به عنوان روش جایگزین استفاده میشود؛ ولی دوام و زیبایی لمسه کاری بسیار بالاتر از این موارد است. این تختخوابها طراحیهای ساده ولی کاربردی دارند. حتما این سوال برای شما پیش آمده است که برای لمسه کاری دیوار باید از هر نوع پارچهای استفاده کرد که در جواب باید گفت هر نوع پارچه ای که بخواهید می توانید برای لمسه کاری دیوار مورد استفاده قرار بدهید مانند : چرم یا چرم مصنوعی ، تافته ، حریر ، مخمل ، پارچه کوبلن و حتی پارچه ترکیبی و یا پارچه ژاکارد و…

همچنین معمولا برای لوکس نشان دادن محیط از این لمسه کاری روی دیوار استفاده میشود. چرم های های مصنوعی به تناسب دیگر پارچه برای برای لمسه کاری درب بیشتر استفاده می شود زیرا در این امر روکش های چرم بیشتر قابلیت شستشو دارند و از ثبات بیشتری در کیفیت و رنگ برخوردار هستند . برای نقاطی که مدت زیادی در آنجا میایستید مثل جلوی سینک یا میز کار آشپزخانه، فرش در نظر بگیرید. محل قرارگیری میز کنسول و آینه هم اهمیت بالایی دارد و تعیین کننده محل نصب روشویی است. تغییر دکوراسیون منزل عموماً برای بانوان اهمیت بالایی دارد؛ چراکه خانم های خانه دار بیشتر وقت خود را درون منزل سپری می کنند و احتیاج به تجدید روحیه دارند. تایل چرمی در معماری و طراحی فضاهای داخلی لوکس و تجملی با استفاده از متريال های طبیعی و مصنوعی پارچه بسیار کاربردی و حایز اهمیت میباشد که از آن قبیل پوشش های پارچه ای دیوار میتوان به پوشش دیوار با چرم های اصیل فرانسوی و ایتالیایی و ترکیه در طرح ها و بافت ها و رنگ های متفاوت اشاره نمود.

حنيين الشوق (@pli3X8pLxB8gXGM) / Twitter اکثر افراد برایشان مهم است که با ورود به منزل، ترکیب زیبا و درست رنگ ها و چیدمان وسایل به گونه ای باشد که ظاهری شیک و اصیل به خانه داده و نظر تحسین دیگران را جلب کند و در عین حال دلباز و آرامش بخش باشد. تایل چرمی ایده های خلاقانه طراحان داخلی در مورد خاص نمودن دکوراسیون و طراحی داخلی هرچه حرفه ای تر شدن پروژه های ساختمانی با هماهنگی های بین متریال های پرده ، مبلمان و دیوارهای داخلی پارچه ای مینماید. ـ تایل چرمی پارچه ای – تایل لمسه چرمی پارچه ای بصورت تایل پنل های ساخته شده و رویه کوبی شده و نصب سریع و آسان در مکان پروژه قابل اجرا میباشد که میتوانیم با توجه به طراحی تایل های سفارشی از نظر شکل و طرح و رنگ و جنس در هماهنگ نمودن تایل های چرمی و پارچه ای با فضای داخلی مورد طراحی و اثاثیه و لوازم لوکس داخلی هماهنگی ویژهای را با تایل های چرمی و پارچه ای ایجاد نماییم . بحث کردن و به توافق رسیدن بر سر جزئیات و مشخصات دقیق تمام بخشهای یک پروژه دکوراسیون داخلی، بسیار کار سختی است و در پروژه های بزرگ بطور کامل امکانپذیر نبوده و در مراحل کار میبایست توافق تکمیل شود.

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

تماس با ما