USDA می گوید که ویروس کرونا به طور گسترده در گوزن ها گسترش یافته و شاید به مردم بازگردد

هیچ مدرکی مبنی بر اینکه گوزن نقش عمده ای در انتشار ویروس به انسان دارد وجود ندارد، اما انتقال ویروس از مردم به حیوانات نگرانی های متعددی را برای سلامت عمومی ایجاد می کند.

اولاً، مخزن حیوانات می‌تواند به گونه‌های ویروسی که از جمعیت انسانی ناپدید شده‌اند اجازه دهد که باقی بمانند. در واقع، مطالعه جدید گزارش‌های قبلی را تأیید می‌کند که برخی از انواع ویروس کرونا، از جمله آلفا و گاما، حتی پس از نادر شدن در افراد، در گوزن‌ها به گردش خود ادامه دادند.

میزبان های حیوانی جدید همچنین به ویروس فرصت های جدیدی برای جهش و تکامل می دهند و به طور بالقوه گونه های جدیدی را ایجاد می کنند که می توانند افراد را آلوده کنند. اگر این گونه ها به اندازه کافی با انواعی که قبلاً در انسان پخش شده اند متفاوت باشند، می توانند از برخی از دفاع های سیستم ایمنی فرار کنند.

محققان در سرویس بازرسی سلامت حیوانات و گیاهان، با همکاری سایر دانشمندان دولتی و دانشگاهی، در سال 2021، پس از بررسی‌ها نشان دادند که حیوانات مستعد ابتلا به این ویروس هستند، جستجوی ویروس کرونا را در گوزن‌های دم سفید آزاد آغاز کردند.

در اولین سال کار نظارتی، دانشمندان در نهایت بیش از 11000 نمونه از گوزن‌ها را در 26 ایالت و واشنگتن دی سی جمع‌آوری کردند، APHIS روز سه‌شنبه گفت که تقریباً یک سوم حیوانات دارای آنتی‌بادی علیه ویروس کرونا بودند که نشان می‌دهد قبلاً در معرض ابتلا به ویروس کرونا قرار گرفته بودند و 12 درصد به طور فعال آلوده بودند.

برای مقاله جدید Nature Communications، دانشمندان APHIS، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها و دانشگاه میسوری نزدیک به 400 نمونه از نمونه‌های جمع‌آوری‌شده را بین نوامبر 2021 و آوریل 2022 توالی‌بندی کردند. آنها نسخه‌های متعددی از ویروس را در گوزن‌ها پیدا کردند، از جمله انواع آلفا، گاما، دلتا و Omicron.

سپس، دانشمندان نمونه‌های ویروسی جدا شده از گوزن را با نمونه‌های بیماران انسانی مقایسه کردند و روابط تکاملی بین آنها را ترسیم کردند. آنها به این نتیجه رسیدند که ویروس حداقل 109 بار از انسان به گوزن منتقل شده است و اغلب انتقال از گوزن به گوزن به دنبال دارد.

این ویروس همچنین نشانه‌هایی از سازگاری با گوزن را نشان داد و محققان موارد متعددی را در کارولینای شمالی و ماساچوست شناسایی کردند که در آن انسان‌ها به این نسخه‌های «تطبیق‌شده با گوزن» از ویروس آلوده شده بودند.

APHIS نظارت خود را به ایالت ها و گونه های دیگر گسترش داده است.

سوالات زیادی باقی می ماند، از جمله اینکه چگونه مردم ویروس را به گوزن منتقل می کنند و نقشی که حیوانات ممکن است در حفظ ویروس در طبیعت ایفا کنند.

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

تماس با ما