Atul Khosla، مدیر عملیات LIV Golf، از لیگ تحت حمایت عربستان سعودی خارج شد

Atul Khosla، مدیر ورزشی کهنه‌کار که انتظار می‌رفت LIV Golf را به مدل امتیازی که بر روی آن سرمایه‌گذاری کرده است راهنمایی کند، از سرمایه‌گذاری که صندوق ثروت دولتی عربستان سعودی در چالش با تور PGA تامین مالی کرده بود، استعفا داد.

خروج Khosla، درست بیش از یک سال پس از اعلام انتصاب LIV به عنوان مدیر عملیاتی خود، در حالی صورت می‌گیرد که استارت‌آپ برای به دست آوردن کشش پایدار تلاش می‌کند و، سوابق محرمانه گزارش‌شده توسط نیویورک تایمز این هفته نشان می‌دهد، تا رسیدن به معیارها فاصله زیادی دارد. که باعث موفقیت آن می شود.

گرگ نورمن، کمیسر LIV، روز جمعه، چند روز پس از اینکه به طور خصوصی به بازیکنان و عوامل اعلام شد که خوسلا کناره‌گیری می‌کند، در بیانیه‌ای گفت: «در پایان فصل افتتاحیه موفق LIV، Atul Khosla تصمیم گرفت ادامه دهد. ما به آک و تصمیم شخصی او احترام می گذاریم.»

Khosla اولین مقام ارشدی نیست که امسال LIV را ترک می‌کند و این لباس با سؤالاتی در مورد آینده نورمن، برنده دو بار مسابقات آزاد بریتانیا و منتقد سرسخت طراحی تور PGA مواجه شده است. اما در حالی که خروج نورمن تهدیدی برای محروم کردن LIV از یکی از آشناترین و آزمایش‌شده‌ترین صداهای گلف مردان خواهد بود، خوسلا به‌طور فزاینده‌ای به‌عنوان یکی از اعضای اجرایی LIV شناخته می‌شد که برای ایجاد راه‌های رو به جلو ضروری‌تر است.

در همان زمان، ظن ها در مورد دامنه واقعی قدرت او در هفته های قبل از ترک LIV چرخید. در یک پرونده قضایی اخیر، تور PGA، فرماندار صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی را متهم کرد، همانطور که صندوق ثروت به طور رسمی شناخته می شود، به داشتن نقش بزرگ در مدیریت عملیاتی که تعداد انگشت شماری از بازیکنان برتر جهان از جمله داستین جانسون را جذب کرده است، متهم کرد. ، بروکس کوپکا، فیل میکلسون و کامرون اسمیت.

اما حتی با جدایی این بازیکنان و برخی دیگر از تور PGA، LIV تلویزیون و ترتیبات حمایتی را که مایه حیات ورزش های حرفه ای درجه یک هستند، تضمین نکرده است. مشاوران McKinsey & Company در تحلیلی که سال گذشته به طور خصوصی برای مقامات سعودی تهیه شده بود، چنین معاملاتی را برای چشم انداز موفقیت لیگ جدید حیاتی دانستند.

علاوه بر این، LIV، که برخی کارشناسان آن را چیزی بیش از تلاش مقامات سعودی برای پاکسازی شهرت کشور به عنوان یک ناقض حقوق بشر می دانند، به معیارهای دیگری که توسط مک کینزی برای تحقق حتی “همزیستی” با تور PGA تعیین شده است، دست نیافته است. از جمله امضای قرارداد با اکثر 12 گلف باز برتر جهان و مواجهه با “عدم / پاسخ خفیف” از طرف تاسیس گلف.

با این حال، LIV اصرار دارد که در مسیر حرکت به سمت سیستمی که در آن تیم‌هایش به‌عنوان فرنچایز عمل می‌کنند، همچنان ادامه دارد. هفته گذشته، جاناتان گرلا، سخنگوی LIV، در بیانیه‌ای به تایمز گفت که “مکرراً مشخص کرده است که سهامداران ما رویکردی بلندمدت به مدل کسب‌وکار ما دارند.”

گرلا گفت: «علیرغم موانع زیادی که تور PGA بر سر راه ما قرار داده است، ما از موفقیت سال آزمایش بتا خود خرسندیم. و ما مطمئن هستیم که در طول چند فصل آینده، بخش‌های باقی‌مانده از مدل کسب‌وکار ما طبق برنامه‌ریزی به ثمر خواهند نشست. طرح کسب و کار ما بر اساس مسیری برای سودآوری ساخته شده است. ما یک باند فرودگاه خوب و طولانی داریم و در حال پرواز هستیم.”

یک هفته بعد خبر رفتن خسلا علنی شد.

نورمن در بیانیه روز جمعه خود درباره استعفای خوسلا اظهار داشت که برخی از “معتمدترین شرکا” LIV از انتقال ساختاری ما و معرفی تحولات جدید هیجان انگیز حمایت می کنند.

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما