۷ ترفند برای کاهش سریع فشار خون

فرارو- از هر سه بزرگسال یک نفر فشار خون بالا دارد که خطر حمله قلبی، سکته مغزی و بیماری کلیوی را افزایش می دهد. در حالی که همیشه باید با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که داروهای مناسب مصرف می کنید و تمام تلاش خود را برای حفظ سلامت قلب خود انجام می دهید، چند راه سریع برای کاهش فشار خون وجود دارد که سلامت قلب شما را بهبود می بخشد.

ضمناً در ادامه به این روش ها خواهیم پرداخت:

1- پیاده روی در پارک

نتایج مطالعه ای که در سال 2016 انجام شد و در مجله Scientific Reports منتشر شد، نشان داد که تنها 30 دقیقه پیاده روی در هفته می تواند خطر ابتلا به فشار خون بالا و افسردگی را کاهش دهد. علت چیست؟ وجود طبیعت نیز ما را به حرکت بیشتر تشویق می کند که باعث افزایش سلامت قلب و عروق می شود. علاوه بر این، چشم انداز سبز، صدای پرندگان و نور خورشید از میان درختان به بدن کمک می کند تا به استرس پاسخ دهد و از ماندن در حالت جنگ یا گریز جلوگیری می کند.

2- چرت زدن را متوقف کنید
محققان در نشست سالانه انجمن فشار خون آمریکا نشان دادند افرادی که بیش از 30 تا 60 دقیقه در روز چرت می زنند، 19 درصد بیشتر از دیگران در معرض خطر ابتلا به فشار خون هستند.

در آن مقاله آمده است: در هنگام خواب بدن آدرنالین و نورآدرنالین ترشح می کند که باعث افزایش فشار خون می شود. افزایش دوم این هورمون ها در طول چرت زدن باعث ایجاد هورمون استرس می شود. بهتر است شب ها به اندازه کافی بخوابید تا تمام روز چرت بزنید.

3 فنجان پنیر اضافه کنید
آیا این بهترین خبری است که در طول هفته شنیده اید؟ نتایج یک مطالعه اولیه در ایتالیا نشان داد که 30 نفر مبتلا به فشار خون خفیف تا متوسط ​​روزانه حدود یک اونس (28 گرم) پنیر گرانا پادانو (پنیر سخت ایتالیایی مشابه پارمزان) می خوردند. پس از دو ماه، در مقایسه با گروه دارونما، پنیر خواران به ترتیب افت 6 و 5 درجه ای فشار خون سیستولیک و دیاستولیک را تجربه کردند که به اندازه مصرف داروهای فشار خون موثر بود. به گفته محققان، فرآیند تخمیر پنیر زنجیره‌ای از اسیدهای آمینه تولید می‌کند که ممکن است رگ‌های خونی را شل کنند.

درباره 4-منیزیم بیشتر بدانید
این ادعا که این ماده معدنی به انعطاف پذیری عروق شما کمک می کند بحث برانگیز بوده است. با این حال، بررسی 34 کارآزمایی در سال 2016 نشان داد که بزرگسالانی که 368 میلی گرم منیزیم در روز برای یک دوره سه ماهه مصرف می کردند، شاهد کاهش دو درجه ای در فشار خون سیستولیک و دیاستولیک خود بودند. قبل از شروع مصرف با پزشک خود مشورت کنید. در همین حال، منیزیم را با خوردن 1/4 فنجان بادام (105 میلی گرم) یا تخمه آفتابگردان (128 میلی گرم) به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

5-سیب ها را نگه دارید
نتایج تحقیق منتشر شده در BMJ نشان می دهد که جایگزینی یک وعده سیب زمینی در روز (چه پخته، آب پز، پوره یا سرخ شده) با سبزیجات غیر نشاسته ای خطر ابتلا به فشار خون بالا را تا 7 درصد کاهش می دهد. بله، سیب زمینی سرشار از پتاسیم است که فواید زیادی برای کاهش فشار خون دارد، اما سطح قند خون را نیز افزایش می دهد که می تواند عملکرد رگ های خونی را مختل کند.

6- آزمایش آلدوسترونیسم بدهید
در افراد مبتلا به آلدوسترونیسم، غدد فوق کلیوی آلدوسترون را بیش از حد تولید می کنند، هورمونی کلیدی که تعادل سدیم را تنظیم می کند. افزایش سطح سدیم در نتیجه می تواند فشار خون را به طور خطرناکی افزایش دهد. در واقع، آلدوسترون خطر اولیه بیماری قلبی را بیشتر از فشار خون افزایش می دهد. از آنجایی که این اختلال هورمونی تا حد زیادی تشخیص داده نشده است، آخرین دستورالعمل های انجمن غدد درون ریز توصیه می کند که بیماران در صورت داشتن شرایط زیر غربالگری شوند: فشار خون بالاتر از 150/100 در سه روز مختلف، آپنه خواب، سابقه خانوادگی فشار خون اولیه یا فشار خون. مقاوم به داروهای معمولی

7- گوش دادن به موسیقی کلاسیک
در تحقیقی که در هلند انجام شد، 120 نفر به مدت 25 دقیقه در سکوت به موسیقی کلاسیک آستراوس و موتزارت و گروه موسیقی پاپ «آبا» گوش دادند. شنوندگان موسیقی کلاسیک کاهش قابل توجهی در فشار خون، ضربان قلب و سطح هورمون استرس کورتیزول را تجربه کردند، در حالی که افرادی که به موسیقی گروه پاپ «آبا» گوش می‌دادند، چنین کاهشی در فشار خون نداشتند. کارشناسان معتقدند که الگوهای ریتمیک و کمبود اشعار در موسیقی کلاسیک برای مغز آرامش بخش است و می تواند فشار خون را کاهش دهد.

منبع: www.parade.com

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

تماس با ما