یک میان مدت تورم محور تمرکز اقتصادی بایدن را تغییر نخواهد داد

تورم و اقتصاد بر نگرانی های رای دهندگان در روز انتخابات مسلط بود، با این حال این نگرانی ها به نوعی انحراف سیاسی پرزیدنت بایدن و حزبش که بسیاری انتظار داشتند، ختم نشد. این نتیجه باعث شده که آقای بایدن تمایل کمتری به محور قرار دادن مسائل اقتصادی برای جلب رضایت جمهوری خواهان دارد، چرا که ماه ها رئیس جمهور را به خاطر مدیریت او در اقتصاد سرکوب کرده اند.

ما کمتر از اولین انتخابات میان دوره ای هر رئیس جمهور دموکرات در 40 سال گذشته کرسی های مجلس نمایندگان را از دست دادیم. بایدن روز چهارشنبه در سخنانی در کاخ سفید گفت: “من مجبور نیستم هیچ یک از سیاست هایی را که قبلا تصویب شده است تغییر دهم.”

نظرسنجی‌های خروجی نشان داد که نگرانی‌ها در مورد افزایش سریع قیمت‌ها در رقابت‌های مجلس نمایندگان و سنا در سراسر کشور مورد توجه قرار گرفته است، به طوری که سه چهارم رأی دهندگان اقتصاد را فقط منصفانه یا ضعیف ارزیابی می‌کنند. کسانی که بیش از همه در مورد اقتصاد و تورم منفی بودند، برای نامزدهای جمهوریخواه شکست قاطعانه ای داشتند.

اما به نظر می‌رسد که دموکرات‌ها در پاییز امسال در بسیاری از رقابت‌های کلیدی بر مشکلات اقتصادی غلبه کرده‌اند، کرسی سنا در پنسیلوانیا را تصاحب کرده‌اند و در رقابت‌هایی که رهبران حزب می‌ترسیدند شکست نخورده‌اند. از روز پنجشنبه، جمهوری خواهان پیشتاز کمی برای کنترل مجلس نمایندگان داشتند. مجلس سنا برای برگزاری انتخابات بسیار نزدیک بود و احتمالاً تا دور دوم انتخابات در جورجیا در ماه آینده تصمیم نگرفته بود.

نظرسنجی‌ها قبل از انتخابات میان‌دوره‌ای نشان می‌داد که نگرانی‌های مربوط به تورم برای اولین بار در ۴۰ سال گذشته نقش تعیین‌کننده‌ای را ایفا می‌کردند – شبیه دهه گذشته، زمانی که تورم به بالای ۸ درصد در سالانه رسید. نظرسنجی اخیر از گالوپ نشان داد که تقریبا نیمی از رای دهندگان گفتند که اقتصاد برای آنها اهمیت ویژه ای خواهد داشت و از هر 5 آمریکایی 1 نفر تورم را مهم ترین مشکل کشور می داند که در راس موضوعاتی مانند جرم و جنایت، مهاجرت و سقط جنین است.

در طول مبارزات انتخاباتی، جمهوری خواهان به دنبال مقصر دانستن آقای. بایدن و سیاست‌های اقتصادی او برای تورم افسارگسیخته، آن را دلیل بیرون راندن دموکرات‌ها از قدرت عنوان کرد. اقتصاددانان تا حد زیادی موافق هستند که محرک های همه گیر و سایر صورت حساب های مخارج آقای. بایدن که طی دو سال گذشته امضا کرد، بر تورم افزوده است، اگرچه شواهدی وجود ندارد که سیاست‌های او به تنهایی باعث افزایش قیمت‌های مواد غذایی، بنزین و سایر کالاهای مصرفی شده باشد.

اما رئیس جمهور روز چهارشنبه به صراحت اعلام کرد که در مورد اقتصاد نیازی به تغییر مسیر نمی بیند. در حالی که او ممکن است به دنبال زمینه مشترک با جمهوری خواهان در مورد برخی از مسائل مالی، مانند کاهش نسبتاً خفیف مخارج دولت باشد، بعید است که مانند اسلاف دموکرات خود به شدت به یک سیاست اقتصادی میانه رو تر روی آورد.

پس از از دست دادن کنترل هر دو اتاق کنگره در سال 1994، رئیس جمهور بیل کلینتون به درستی عمل کرد و با جمهوری خواهان برای محدود کردن هزینه های برنامه های شبکه ایمنی و اضافه کردن الزامات کاری جدید و محدودیت های مزایا همکاری کرد. در سال 2010، پرزیدنت باراک اوباما به طور مشابه محدودیت های شدیدی در هزینه ها برای راضی کردن جمهوری خواهان پس از از دست دادن کنترل مجلس نمایندگان توسط حزبش آغاز کرد.

در پاسخ به این سوال که با توجه به احساسات رای دهندگان در مورد اقتصاد چه برنامه ای برای انجام متفاوت برنامه ریزی کرده است، آقای. بایدن پاسخ داد: «هیچی، زیرا آنها فقط می‌دانند که ما چه می‌کنیم. هر چه آنها از کاری که ما انجام می دهیم بیشتر بدانند، حمایت بیشتری وجود دارد.»

وی گفت: “اکثریت قاطع مردم آمریکا از عناصر دستور کار اقتصادی من حمایت می کنند” و افزود: “من مطمئن هستم که این سیاست ها کارساز هستند و ما در مسیر درستی هستیم و باید به آنها پایبند باشیم.”

موقعیت رئیس جمهور با داده های تورمی منتشر شده در روز پنجشنبه تقویت شد که نشان داد افزایش قیمت ها، در حالی که هنوز سریع است، بیش از حد انتظار در سال منتهی به اکتبر تعدیل شده است. قیمت مصرف کننده در طول سال 7.7 درصد افزایش یافت که نسبت به 8.2 درصد در ماه گذشته کاهش یافت.

او گفت: «گزارش امروز نشان می‌دهد که ما در حال پیشرفت در کاهش تورم هستیم، بدون اینکه از همه پیشرفت‌هایی که در زمینه رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال داشته‌ایم چشم‌پوشی کنیم». بایدن پس از انتشار شاخص قیمت مصرف کننده در بیانیه ای گفت. طرح اقتصادی من نتیجه می دهد.

جمهوری خواهان به سرعت به مقابله پرداختند و گفتند که امتناع او از تغییر مسیر به مصرف کنندگان آسیب می رساند.

کوین بردی، نماینده جمهوریخواه تگزاس، در بیانیه ای گفت: «با تورم مداوم و بالا برای آینده قابل پیش بینی، کارگران آمریکایی شاهد کاهش دیگری در دستمزد واقعی خود در ماه گذشته بودند». پرزیدنت بایدن برای تغییر اقتصاد ظالمانه خود که در آن بسیاری از آمریکایی ها درگیر هستند، چه کاری متفاوت انجام خواهد داد؟ پاسخ او “هیچی” است. چه شرم آور است.»

آقای. بایدن قصد دارد بر اجرای بیش از 1 تریلیون دلار در برنامه‌های دولتی جدیدی که به قانون امضا کرده است، تمرکز کند، که بیشتر آن با هدف تسریع روند گذار کشور از سوخت‌های فسیلی، تقویت تولید داخلی و پیشی گرفتن از چین در رقابت برای تسلط بر صنایع پیشرفته است. .

با این حال، این که چگونه رئیس جمهور معتقد است که می تواند حکومت کند و آنچه که پویایی سیاسی اجازه می دهد، ممکن است مطابق انتظار نباشد، به ویژه اگر تورم ادامه یابد و اقتصاد ایالات متحده وارد رکود شود، همانطور که بسیاری انتظار دارند. رکود اقتصادی می تواند آقای. بایدن به دنبال تدابیر هزینه‌های جدید برای شروع رشد اقتصادی باشد که جمهوری‌خواهان تقریباً مطمئناً آن را رد می‌کنند. آقای. بایدن خود را یک مذاکره‌کننده دو حزبی معرفی می‌کند، زیرا در ایجاد زیرساخت‌ها، تولید و قوانین اسلحه موفقیت‌هایی کسب کرده است. اما برخی از قابل اعتمادترین شرکای جمهوری خواه او در سنا در حال بازنشستگی هستند و اعضای جدیدی جایگزین آنها می شوند که به عنوان طرفداران سرسخت تر مبارزات انتخاباتی انجام می دادند – مانند تغییر از سناتور راب پورتمن از اوهایو به جی دی ونس که روز سه شنبه انتخاب شد.

اگر جمهوری‌خواهان کنترل مجلس نمایندگان را به دست آورند، قبلاً قول داده‌اند از سقف استقراض – معروف به محدودیت بدهی – برای کاهش هزینه‌های فدرال، از جمله فشار بالقوه برای کاهش هزینه‌های تامین اجتماعی و مدیکر استفاده کنند. این یک تاکتیک مذاکره است که آقای. بایدن به خوبی می‌داند: در سال‌های 2010 و 2011، به‌عنوان معاون رئیس‌جمهور، او مذاکرات بر سر یک سری مصالحه‌های مالی با جمهوری‌خواهان را رهبری کرد، مانند افزایش سقف استقراض.

آقای. بایدن روز چهارشنبه گفت که “آماده همکاری با همکاران جمهوریخواهم” است و پس از شرکت در نشست گروه 20 در بالی، اندونزی، هفته آینده پس از بازگشت به واشنگتن، آنها را به کاخ سفید دعوت خواهد کرد.

اما او افزود که “از هیچ پیشنهاد جمهوری خواهان که تورم را بدتر می کند حمایت نمی کند” و همچنین گفت که از “کاهش یا ایجاد تغییرات اساسی در تامین اجتماعی یا مدیکر” خودداری خواهد کرد. این روی میز نیست.”

تمایل به پیشروی در کنار آقای. مسیر سیاست اقتصادی موجود بایدن تا حدی بازتابی از باور اظهار شده مقامات دولت است که تورم تنها یکی از بسیاری از مسائلی است که دموکرات‌ها را در پاییز امسال به‌علاوه جرم و جنایت، مهاجرت و واکنش تاریخی علیه حزب رئیس‌جمهور در انتخابات کنگره پس از روی کار آمدن او با مشکل مواجه کرد. .

شرایط اقتصادی به خودی خود از نظر تاریخی برای نتایج میان دوره ای بسیار کمتر از میزان محبوبیت یک رئیس جمهور اهمیت داشته است. اخیراً در سال 2018، جمهوری خواهان در دوره ریاست جمهوری دونالد جی. ترامپ، متحمل ضررهای عمیق کنگره شدند – از جمله کنترل مجلس نمایندگان -، حتی با وجود اینکه نرخ بیکاری نزدیک به پایین ترین سطح 50 سال اخیر بود و اقتصاد به طور پیوسته در حال رشد بود.

آقای. بایدن هفته های رو به پایان مبارزات انتخاباتی میان دوره ای را با تاکید بر دستاوردهای اقتصادی خود، مانند سرمایه گذاری در منابع انرژی کم آلاینده، گذراند. در بزرگراه ها، باند پهن و سایر پروژه های زیرساختی؛ و در بخش های تولیدی پیشرفته مانند نیمه هادی ها، در حالی که باعث رشد سریع شغل در ساعت خود می شود.

اما او همچنین به دنبال برجسته کردن برنامه‌های جمهوری‌خواهان برای کاهش مزایا و افزایش سن بازنشستگی برای دو پایه شبکه ایمنی اقتصادی آمریکا که توسط دولت تامین می‌شود: تامین اجتماعی و مدیکر بود.

با این حال، در طول چرخه انتخابات، این جمهوری خواهان – نه دموکرات ها – بودند که امواج رادیویی را پر از پیام های اقتصادی کردند. بر اساس داده های گردآوری شده توسط AdImpact، نامزدهای جمهوری خواه 385 میلیون دلار در سراسر کشور برای تبلیغات تلویزیونی با ذکر مالیات و 250 میلیون دلار برای تبلیغاتی که به تورم اشاره می کنند، خرج کردند. دموکرات ها 209 میلیون دلار برای تبلیغاتی که در آن مالیات ذکر شده بود و 139 میلیون دلار برای تبلیغاتی که به مشاغل اشاره می کردند هزینه کردند. آنها برای تبلیغاتی که به امنیت اجتماعی اشاره می کنند (80 میلیون دلار) بیشتر از تورم (74 میلیون دلار) خرج کردند.

شاید بیشترین آسیب برای دموکرات ها میزان رأی دهندگان – و حتی آقای. حامیان بایدن – به نظر می‌رسد که شخصاً رئیس‌جمهور، همراه با نظارت وی بر اقتصاد، دلسرد شده‌اند. محبوبیت کلی او تابستان گذشته شروع به کاهش کرد. این کاهش نسبت به دستور رئیس جمهور برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، با شرایط اقتصادی کمتر مرتبط بود.

آقای. میزان محبوبیت بایدن در بهار امسال بیشتر کاهش یافت، که بازتابی آشکار از نگرانی رای دهندگان از افزایش قیمت بنزین بود که عمدتاً نتیجه تهاجم روسیه به اوکراین بود که بازارهای جهانی نفت را متلاطم کرد. با کاهش قیمت بنزین، رتبه‌بندی‌ها در پایان تابستان امسال اندکی افزایش یافت. بهبود در سپتامبر متوقف شد، و آقای. صعود بایدن در نگاه رای دهندگان اما ممکن است برای جلوگیری از پاک شدن این هفته کافی بوده باشد.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

تماس با ما