یک عضو کمیسیون امنیت ملی: باید دست ایران روی ماشه به به

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی با بیان اینکه ایران مایل به پایان مذاکرات است، گفت: در صورت عدم موافقت غرب، گزینه های دیگری روی میز داریم و دست ایران در این زمینه خالی نیست. این رابطه.”

به گزارش ایرنا، محمود عباس زاده مشکینی با بیان اینکه هرگونه توافق بین المللی بدون ضمانت ارزشی ندارد، گفت: غرب بر اساس تجربیات گذشته ثابت کرده است که در اجرای تعهدات خود قابل اعتماد نیستند و به همین دلیل جمهوری اسلامی ایران این کار را انجام خواهد داد. به دنبال ضمانت توافق باشید البته نمایندگان مجمع نیز نسبت به اخذ ضمانت نامه حساس هستند و قاعدتاً بدون اخذ ضمانت نامه نباید قرارداد ببندند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: هرگونه توافقی که ایران را از امتیازات مطلوب سلب کند مورد قبول ملت ایران نخواهد بود، جمهوری اسلامی در موضع قدرت قرار دارد، بنابراین وزارت امور خارجه می تواند در عرصه دیپلماسی با قدرت بیشتری عمل کنید.

ادغام سیاست در کشور و عبور از شرایط ممنوعیت، آمریکا را به عقب نشینی واداشت

وی با توجه به اقدامات دولت سیزدهم در روند مذاکرات و مقابله با غرب گفت: برگه های برنده ایران در این دور از مذاکرات به یافتن تیم مذاکره کننده با قدرت بیشتر برای حفظ منافع ملی ایران، یکپارچگی سیاسی در کشور، رهبری کمک کرد. اطلاعات و عبور از تحریم ها شرایطی را در عرصه مذاکرات بین المللی و بین المللی ایجاد کرد که آمریکا را مجبور به عقب نشینی کرد.

یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: با صبر و تحمل برای حفظ عزت ایران و تکیه بر ظرفیت های داخلی، بخشی از تحریم ها را تعلیق و برخی را به خودکفایی رساندیم. تا بتوانیم این دور مذاکرات را با قدرت انجام دهیم.

غرب توافق را تعلیق می کند، ما گزینه های دیگر را روی میز می گذاریم

عباس زاده مشکینی توافق برد-برد را برای تامین منافع ملی ایران مهم ارزیابی کرد و گفت: جمهوری اسلامی با این منطق مذاکره می کند، البته غرب بیش از ایران به مذاکره نیاز دارد، اما ما با تمام توان به دنبال پایان برجام خواهیم بود. مذاکرات با در نظر گرفتن اهداف” ما به دنبال آن هستیم، اما اگر غرب موافقت نکرد، گزینه های دیگری روی میز داریم و دست ایران در این زمینه خالی نیست.

توافق باید به گونه ای طراحی شود که دست ایران روی ماشه باشد

نماینده مردم شهرستان مشکین در پاسخ به این سوال که آیا حل مشکلات ضمانت حمایت برای رفع تحریم ها خواهد بود؟ گفت: این اثر یک مقدمه است و می تواند دیوار شکسته اعتماد ایران و غرب را ترمیم کند و باید طوری طراحی شود که در دست ایران باشد.

نامه نگاری با غرب تنها راه بهبود کیشور نیست

عباس زاده با اشاره به اقدامات دولت برای تهیه واکسن کرونا بدون الحاق به توافق، گفت: در دنیای کنونی همه چیز به هم وابسته است اما با درایت و هوشمندی می توان مشکلات را حل کرد و تنها راه پیشرفت نیست و در برخی موارد در مناطق، ارتباط با غرب مانع پیشرفت است.

وی افزود: بزرگترین منبع برای رشد جوانان مردم هستند و باید ظرفیت مردم به منصه ظهور برسد. اتکا به مردم از چاه نفت و توافق و ارتباط با غرب ارزشمندتر و مؤثرتر است و امیدوارم دولت با درایت و هوشمندی و با ظرفیت های داخلی مذاکرات پیش برود تا کسی نتواند در مقابل ملت ایران بایستد. .

Cornelius Mcgrath

درونگرا. قهوه خور. کاوشگر. متخصص تلویزیون بشارت بیکن لاعلاج. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما