گزارش IPCC یک پیام واضح ارائه می دهد

یک پنجره فرصت به سرعت در حال بسته شدن برای تضمین آینده ای قابل زیست و پایدار برای همه وجود دارد.اعتماد به نفس بسیار بالا)”

این قابل توجه ترین جمله در خلاصه 37 صفحه ای است که امروز منتشر شد، از آخرین گزارش هیئت بین دولتی تغییرات آب و هوایی. به ما می گوید چه چیزی ممکن است. مخاطرات را به ما می گوید.

این گزارش توسط صدها محقق تهیه شده و توسط نمایندگان 195 کشور تایید شده است. عبارت ایتالیک نشان دهنده میزان اطمینان نویسندگان است. حروف مورب مال آنهاست نه من.

این گزارش هشیار کننده، دلخراش و مهمتر از همه، عملی است. واضح ترین نکته: استفاده مداوم از سوخت های فسیلی به همه ما آسیب می رساند و به برخی از ما آسیب بیشتری می رساند.

اثرات کنونی و خطرات قریب‌الوقوع تغییرات آب و هوایی را نشان می‌دهد و گزینه‌های متعددی را برای سازگاری با سیاره‌ای به‌طور اجتناب‌ناپذیر گرم‌تر و جلوگیری از داغ‌تر شدن غیرقابل کنترل زمین ارائه می‌کند. اگر قرار است جهان در یک مرز سیاره ای نسبتاً ایمن باقی بماند، این کاهش سریع و شدید مصرف سوخت فسیلی را می طلبد. به این معنی که میانگین دمای جهانی را به 1.5 درجه سانتیگراد یا 2.7 درجه فارنهایت بالاتر از سطح قبل از صنعتی شدن محدود کنیم.

این به صراحت هشدار می دهد که جهان در مسیر عبور از این آستانه، حداقل به طور موقت، در نیمه اول دهه 2030 است.

اقدامات انجام شده در این دهه «تا حد زیادی تعیین می‌کند» که در قرن‌های آینده چه اتفاقی می‌افتد.

دبیرکل سازمان ملل متحد، آنتونیو گوترش، آن را “راهنمایی برای خنثی کردن بمب ساعتی آب و هوا” خواند.

الان کجا هستیم؟

میانگین دمای کره زمین 1.1 درجه سانتیگراد بالاتر از دمای ابتدایی عصر صنعتی است. از سال 1970 سریعتر از هر دوره 50 ساله افزایش یافته است.

این گزارش نتیجه می‌گیرد که گرمایش زیاد قبلاً امنیت غذا و آب را تهدید کرده است که پس از رویدادهای شدید آب و هوایی و «از دست دادن معیشت و فرهنگ» «تروما» را به همراه داشته است.

ما تنها گونه‌ای نیستیم که در معرض خطر قرار داریم، زیرا “تأثیرات روی برخی از اکوسیستم‌ها در حال نزدیک شدن به غیرقابل برگشت شدن است.”

این خلاصه با توجه به تعداد زیادی اشاره به خسارات و خساراتی که قبلاً توسط جوامع در سراسر جهان متحمل شده است قابل توجه است.

ما همه مثل هم نیستیم.

در بین 8 میلیارد نفر جمعیت جهان، 10 درصد از خانوارها مسئول 34 تا 45 درصد انتشار گازهای گلخانه ای هستند. (ما در خبرنامه قبلی به شما در مورد ردپای آب و هوای 10 درصد ثروتمندترین آنها گفتیم.)

در این گزارش آمده است: “جوامع آسیب پذیری که در طول تاریخ حداقل در تغییرات آب و هوایی فعلی نقش داشته اند، به طور نامتناسبی تحت تاثیر قرار می گیرند.” (در مجموعه ما، منتشر شده در سال 2020، به نام نابرابری در نقطه جوش، بیشتر بخوانید.)

به کجا می رویم؟

همانطور که همکار من براد پلامر در مقاله خود در مورد این گزارش می نویسد، احتمال زیادی برای فراتر رفتن از علامت 1.5 درجه وجود دارد.

اما امکان تغییر مسیر وجود دارد. این امر مستلزم کاهش گازهای گلخانه ای به نصف تا سال 2030 و پس از آن، افزودن دی اکسید کربن بیشتری به جو تا اوایل دهه 2050 است.

جوری روگل، مدیر تحقیقات موسسه گرانتام برای تغییرات آب و هوا و محیط زیست در امپریال کالج لندن، به براد گفت، حتی اگر میانگین جهانی به بالای 1.5 درجه سانتیگراد برسد، هر درجه بعد از آن مهم است. روگلج گفت: «شواهد روشنی وجود دارد که نشان می‌دهد 1.5 بهتر از 1.6 است، که بهتر از 1.7 و غیره است. “نکته این است که ما باید هر کاری که می توانیم انجام دهیم تا گرمایش را تا حد امکان پایین نگه داریم.”

چه کاری می توان کرد؟

شاید خشم‌انگیزترین مشاهدات آن نیز دلگرم‌کننده‌ترین آن باشد. این گزارش بسیاری از راه‌حل‌های شناخته‌شده را ارائه می‌کند و نشان می‌دهد که چه چیزی بزرگترین تفاوت را برای پایین نگه داشتن گرمایش تا حد ممکن و همچنین سازگاری با خطرات آب و هوایی که اکنون اجتناب‌ناپذیر است، ایجاد می‌کند. انرژی خورشیدی و بادی را گسترش دهید. بهبود بهره وری انرژی. شهرها را برای پیاده روی و دوچرخه سواران دوستانه تر کنید. کاهش آلودگی نیتروژن ناشی از کشاورزی بهتر بخور ضایعات مواد غذایی را کاهش دهید.

این گزارش درمان های آب و هوایی را به طور گسترده تعریف می کند. همچنین خواستار تقویت شبکه های ایمنی اجتماعی برای آسیب پذیرترین افراد از جمله بیمه سلامت است.

برای من جالب بود که بسیاری از این تغییرات به معنای دست کشیدن از چیزهای خوب نیست. این می تواند به معنای داشتن چیزهای خوب بیشتر باشد، مانند ورزش، هوای پاک تر و سلامت عمومی بهتر.

این به معنای کنار گذاشتن یک چیز بزرگ است که محرک اصلی گرمایش است: سوخت های فسیلی. انتشار گازهای گلخانه ای تولید شده توسط تاسیسات نفت و گاز موجود، نیروگاه های زغال سنگ، کامیون های گازوئیل و گازوئیل، و کارخانه هایی که سوخت های فسیلی می سوزانند، از آستانه بحرانی گرمایش عبور خواهد کرد.

چرا گزارش اهمیت دارد؟

برای شروع، آخرین علم را در یک چالش عمیق جهانی تقطیر می کند.

مهمتر از آن، چالشی برای کشورهایی است که هنوز به طور فعال در حال ساخت پروژه های سوخت فسیلی هستند. ایالات متحده هفته گذشته یک پروژه عظیم حفاری نفت در زمین فدرال آلاسکا را تصویب کرد. چین در سال گذشته مجوز ده ها نیروگاه زغال سنگ را صادر کرد. میزبان دور بعدی مذاکرات اقلیمی، امارات متحده عربی، یک کشور بزرگ تولیدکننده نفت است. مقامی که مقدمات این اجلاس را که قرار است در ماه های نوامبر و دسامبر برگزار شود، رهبری می کند، رئیس شرکت دولتی نفت سلطان الجابر است.

گزارش IPCC به عنوان مبنایی برای آن مذاکراتی خواهد بود که تحت نظارت سازمان ملل متحد برگزار می شود. نه تنها به کسانی که برای خروج سریع از سوخت‌های فسیلی فشار می‌آورند بالاست می‌افزاید، بلکه می‌تواند درخواست‌ها برای حمایت مالی بیشتر از سوی آلاینده‌های تاریخی را نیز تقویت کند.

این گزارش نشان می‌دهد که برای مشاهده پیشرفت عملی، پول بیشتری برای کمک به کشورها برای سازگاری با خطرات گرمایش و دور شدن از سوخت‌های فسیلی مورد نیاز است. در این بیانیه آمده است: «اگر قرار است به اهداف اقلیمی دست یابیم، هم تأمین مالی سازگاری و هم برای کاهش باید چندین برابر افزایش یابد».

این گزارش را به عنوان سکوی پرتاب برخی از جدی ترین نبردهایی که در ماه های آینده رخ خواهند داد، در نظر بگیرید. شما را در جریان خواهیم گذاشت.


زمستان مرطوب کالیفرنیا: بارش شدید شروع به کاهش خشکسالی درازمدت این ایالت کرده است که خشک ترین خشکسالی سه ساله ثبت شده است، اما مشکلات آب همچنان پابرجاست.

حفاظت از زمین گسترش یافته: پرزیدنت بایدن قصد دارد نزدیک به نیم میلیون هکتار از منطقه Spirit Mountain در جنوب نوادا را به عنوان یک اثر ملی معرفی کند.

خودروهای برقی مقرون به صرفه تر: کاهش غیرمنتظره قیمت لیتیوم، یک ماده ضروری باتری، خبر خوبی برای خریداران است.

همه چیز در مورد جذب کربن: این یک اصطلاح کلی برای فناوری‌هایی است که هدف آن حذف دی اکسید کربن از جو یا انتشار گازهای گلخانه‌ای و ذخیره آن است. در اینجا نحوه کار آنها آمده است.

نوع متفاوتی از جنگ خط لوله: برنامه هایی برای انتقال دی اکسید کربن و دفن آن در زیر زمین، سیاست را در غرب میانه به چالش می کشد.


در ژاپن، رقابت برای آوردن زودتر و زودتر توت فرنگی به بازار، فصل رشد را از تابستان به زمستان تغییر داده است. در حال حاضر، توت فرنگی یکی از مواد اصلی تعطیلات است و کیک های کریسمس را که در سراسر کشور در سراسر کشور فروخته می شود تزئین می کند. این نشان می دهد که چگونه انتظارات مدرن از محصولات تازه در طول سال می تواند به مقادیر شگفت انگیز انرژی نیاز داشته باشد.


از اینکه مشترک هستید متشکرم جمعه برمیگردیم

مانوئلا آندرئونی، کلر اونیل و داگلاس آلتین در Climate Forward مشارکت داشتند. نسخه های گذشته خبرنامه را اینجا بخوانید.

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما