کیں اب شهرکرد 7 روزه شد

آب یک هفته ای مشکلات جدیدی را در شهر ایجاد کرده است، مردم آب آشامیدنی خود را از خانه های خانواده خود که به منبع آب متصل است یا از تانکرهای آب سیار تهیه می کنند.

گزارش می دهیم بارش شدید باران و جاری شدن سیل در شهرستان کوهرنگ باعث گل آلود شدن چاه کوهرنگ که منبع تامین آب شرب این شهر و شهرستان های اطراف است، شد.

در نتیجه آلودگی این چشمه از شهر، شهرهای اطراف و حدود 65 روستا حذف شد و تامین آب آشامیدنی شهر با مشکل مواجه شد.

برای مدیریت این وضعیت چاه هایی که در اختیار کشاورزان، شهرداری ها و … بود.

اما با همه تلاش ها امروز هفتمین روزی است که شهرکرد و سایر شهرها و روستاها همچنان مشکل آب شرب دارند و آبرسانی سیار با 100 تانکر همچنان در شهرکرد در حال انجام است.

آب یک هفته ای مشکلات جدیدی را در شهر ایجاد کرده است، مردم آب آشامیدنی خود را از خانه های خانواده خود که به منبع آب متصل است یا از تانکرهای آب سیار تهیه می کنند.

مدیر آبفا چاارماخال و باختیاری گاویت: 2 پکیج معروف به نظافت خانه از استان های دیگر به استان آمده و هم اکنون در حال نصب است تا کم آبی در اسرع وقت جبران شود.

احمدرضا محمدی با بیان اینکه شرکت آب هیچ جا آب را قطع نکرده است، گفت: آبی که در دسترس است در اختیار همه مردم است و بستگی به همکاری مردم دارد، هر چقدر هم مردم کم باشند و در حد نیاز است. مردم بیشتر و بیشتر آب مصرف می کنند.

مدیر عامل شرکت آبفا چاارماخال در باختیاری گفت: همکاران ما در 4 جبهه شبانه روز در حال فعالیت هستند که یکی از آنها لوله کشی و نصب تجهیزات بر روی چاه های کشاورزی و چاه های ادارات برای واردات است و همکاران ما به دنبال هر منبع فوری هستند. آب قابل واردات در اسرع وقت آنها را وارد کنید.

وی ادامه داد: برای افزایش آب ورودی از خط پدافند به شهر، یک ایستگاه پمپاژ میانی روی آب ورودی از تصفیه خانه به شهر تعبیه شده است که در حال حاضر آب از 50 لیتر به 100 لیتر افزایش یافته است. به 130 لیتر

محمدی گفت: تعدادی اکیپ که از استان های دیگر آمده اند در تلاش هستند تا کدورت چشمه کوهرینگ را پایین بیاورند تا بتوان آن را پاکسازی کرد اما در حال حاضر کدورت به حدی است که قابل پاکسازی نیست.

مدیر آبفا چاارماخال و باختیاری کرد: آبرسانی سیار شهرستان با 47 تانکر در روستاها که مردم اطلاع رسانی می کنند در حال انجام است، تانکرهای بزرگ نیز در حال تغذیه مخازن هستند.

وی گفت: روز گذشته وزیر نرو دستور اجرای 2 سیستم جدید را صادر کرد و از همان لحظه اکیپ ها شروع به بررسی کار کردند تا عملیات اجرایی آنها آغاز شود و این 2 خط وارد شود و همچنین وارد شود. حذف 2 پکیج از استان ها که به پالایشگاه های سریع معروف هستند و سایر بسته ها وارد استان شده و در حال نصب هستند تا کم آبی هر چه سریعتر جبران شود.

محمدی خاطرنشان کرد: تمام شهرها و روستاهایی که در مسیر سیل قرار داشتند با کمبود شدید آب مواجه بودند و اکثر آنها با روش های مختلف مانند آبیاری با تانکر، چشمه یا چاه آرام، چاه کشاورزی و… منحرف شدند.

مدیر آبفا چاارماخال و باختیاری كرد: خط کوهرینگ به 7 شهر و 34 روستا ادامه داشت که در اکثر آنها مشکل حل شده است و در حال حاضر فقط در شهرستان کم آبی داریم.

وی ادامه داد: در تلاش هستیم تا مشکل را به سرعت حل کنیم اما این امر به همکاری مردم بستگی دارد، در این شرایط کمبود آب وجود دارد و شاهد شستشوی کف و ماشین آلات توسط برخی از همشهریان هستیم. که مشکل را بیشتر می‌کند، روز گذشته چندین مورد شست‌و‌شوی کف‌ها بوده است.» به ما اطلاع دادند که آب این خانه‌ها قطع شده است.

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما