کسب و کارهای کوچک زنجیره تامین خود را می سازند

چه چیزی استرس زاتر از کابوسی که نمی توانید از آن بیدار شوید؟ برای کن روزنبلاد، این کار به تماشای کشتی‌هاست، نقاط ریز روی یک رادار، که در دریا گیر کرده‌اند و قادر به رساندن رگ حیاتی شرکت شما نیستند. او روزهای اولیه همه گیری را اینگونه به یاد می آورد.

شرکت او، obVus Solutions، تجهیزات اداری ارگونومیک تولید می‌کند و پایه‌های لپ‌تاپ او در کشتی‌ها گیر کرده بود، درست زمانی که تقاضا برای ابزارهایی برای کار از خانه افزایش می‌یابد. او که نتوانست بیشتر از تولیدکنندگانش در چین به دست بیاورد، شاهد کاهش شدید درآمدش بود و کانال اصلی فروشش، آمازون، رتبه‌بندی شرکتش را در جستجوها متوقف کرد.

“اگر محصول شما تمام شود، در الگوریتم آنها شخص غیر ارادی هستید.” روزن بلاد گفت. “بنابراین کسب و کار ما نابود شد. باید کاملاً از نو شروع می‌کردیم.”

پس آقای Rosenblood تصمیم گرفت زنجیره تولید و تامین obVus را به ایالات متحده بازگرداند، فرآیندی به نام reshoring. او یک فروشگاه مبلمان قدیمی به مساحت 18000 فوت مربع در ویکتور، نیویورک خرید و 4 میلیون دلار برای تبدیل آن به یک کارخانه خرج کرد. محصولات از ماه گذشته از خط تولید خارج شدند.

“من کارخانه ام را اینجا دارم و مهندسانم را دارم – ما می توانیم تنظیمات را انجام دهیم و می توانیم چیزها را کنترل کنیم.” روزن بلاد گفت. این به ما سرعت می دهد و این یک مزیت بزرگ نسبت به چین است.»

او همچنین شرط می‌بندد که ساخت محصولاتش در ایالات متحده هزینه‌ای مشابه – اگر نه کمتر – دارد. و همانطور که او گفت: “از باختن یک شرط متنفرم.”

این بیماری همه گیر شرکت ها را مجبور کرد هزینه تولید و ارسال کالا به خارج از کشور را محاسبه کنند. ObVus به سایر مشاغل کوچکی می پیوندد که از همتایان چندملیتی خود پیروی می کنند، مانند فورد موتور، فرست سولار، اینتل و لگو، که اخیراً کارخانه های جدید ایالات متحده را به عنوان راه حلی برای غرغرهای جهانی اعلام کرده اند که آنها را بدون دسترسی به اجزای کلیدی و قفسه های خالی در زمانی که تقاضای مصرف کننده به نظر می رسد، اعلام کرده اند. سیر نشدنی.

ایمی آر. بروگلین-پیترسون، مشاور صنعتی و مدرس بخش مدیریت زنجیره تامین دانشگاه ایالتی میشیگان، گفت: “من همیشه فکر می کردم اگر زنجیره تامین جهانی ناگهان متوقف شود، چه اتفاقی می افتد.” “ما آنقدر نازک بودیم که نمی‌توانستیم به همان میزانی که با عرضه خود در مرکز آسیای جنوب شرقی قرار دارد به کار ادامه دهیم.”

این تجربه برای صاحبان مشاغل کوچک چالش برانگیز بوده است، بسیاری از آنها به دلیل نداشتن اندازه سفارش، سرمایه یا روابط مورد نیاز برای اولویت دادن به شرکت های بزرگ، خود را به پشت خط عرضه تحت فشار قرار دادند. و حتی اگر می توانستند، هزینه های حمل و نقل کانتینرها، که از سطح پیش از همه گیری سه برابر شده بود، اغلب بسیار زیاد بود.

خانم “آنها واقعاً با عمده هزینه ها و خدمات بد روبرو شده اند.” بروگلین-پیترسون گفت. و آنها ابزار زیادی برای مقابله با آن ندارند.”

فشارهای زنجیره تامین در تابستان کاهش یافت، اما شاخص فشار جهانی زنجیره تامین بانک فدرال رزرو نیویورک همچنان در نزدیکی بالاترین رکورد قرار دارد و نظرسنجی اخیر گلدمن ساکس نشان داد که تاخیرها و عقب ماندگی‌ها همچنان یکی از نگرانی‌های اصلی اقتصادی برای صاحبان مشاغل کوچک است.

بدون هیچ پایانی برای تاخیرها و عقب ماندگی ها، ایجاد زنجیره های تامین داخلی از ابتدا جذاب تر و امکان پذیرتر می شود. کسب‌وکارهای کوچک نزدیکی به مشتریان خود را در اولویت قرار می‌دهند تا بتوانند به تقاضای بازار در زمان واقعی واکنش نشان دهند و به سمت غرور دوباره در کالاهای «ساخت آمریکا» متمایل می‌شوند.

اسکات ان. پال، رئیس اتحاد برای تولید آمریکایی، یک گروه حمایتی غیرانتفاعی، گفت: «یک دهه پیش، ما شاهد علاقه مشابهی بودیم، و من گفتم که این بیشتر یک جریان بود تا یک روند. “فکر می کنم الان فرق کرده است. این یک سیل نیست، اما بیش از یک قطره است.»

با این حال، چالش‌ها برای کسب‌وکارهای کوچک، از جمله در دسترس بودن نیروی کار و هزینه‌ها، باقی می‌ماند. یک سیستم تکه تکه و غیر شفاف از تامین کنندگان و تولیدکنندگان که به تبلیغات شفاهی متکی است. و فقدان نوآوری سرمایه، اتوماسیون و گاهی اوقات فقط دانش.

خانم “نمی توانم تاکید کنم که تعداد کمی از شرکت ها، حتی شرکت های بزرگ، واقعاً می دانند که موادشان از کجا آمده است، تا زمانی که به زمین باز می گردد.” بروگلین-پیترسون گفت. “شما باید زنجیره تامین خود را درک کنید. شما باید مواد خام، اجزای خود را درک کنید. حتی می توانید آنها را به صورت محلی تهیه کنید؟

آقای. Rosenblood پنج ماه را صرف تحقیق در مورد اینکه آیا obVus می‌تواند محصولاتی را در ایالات متحده با لوازم داخلی مانند آلومینیوم، مهره‌ها و پیچ‌ها و حتی نیروی کار ماهر تولید کند یا خیر.

او به این نتیجه رسید که پاسخ مثبت است – با مقداری نوآوری. او به آلومینیوم بازیافتی روی آورد زیرا نمی‌توانست آلومینیوم کافی را در داخل تامین کند و تصمیم گرفت مهره و پیچ و مهره را در خانه با یک دهم هزینه‌ای که تامین‌کنندگان می‌گرفتند تولید کند. روترها، ماشین‌های تراش، کاتر و آسیاب‌های کنترل‌شده با کامپیوتر، که برای پایین نگه‌داشتن هزینه‌های نیروی کار بسیار مهم هستند، از چین وارد می‌شوند و شرکت حدود 25 ماشین‌کار را برای راه‌اندازی آنها استخدام و آموزش می‌دهد که حداقل سالانه 52000 دلار پرداخت می‌کند.

آقای. Rosenblood قصد دارد یک صفحه کلید تاشو و ساعت هوشمند بسازد و هنوز در حال بررسی است که آیا باید برای یافتن قطعات مقرون به صرفه به چین برگردد یا خیر – نه یک مانع غیر معمول برای reshoring.

اما او گفت که یک تغییر نوپا وجود دارد که ناشی از اقدامات سیاستی اخیر دولت فدرال برای ترویج تجدید و رشد تولید ایالات متحده است. به عنوان مثال، قانون کاهش تورم، سرمایه گذاری در تولید باتری داخلی برای وسایل نقلیه الکتریکی را تشویق می کند. چند روز پس از امضای لایحه بایدن در ماه آگوست، هوندا و ال‌جی انرژی اعلام کردند که یک کارخانه باتری 4.4 میلیارد دلاری تا پایان سال 2025 تکمیل خواهد شد.

او می‌گوید: «قصد بسیار بیشتری برای داشتن سیاست‌های اقتصادی وجود دارد که باعث تقویت زمین، تجدید و رشد تولید در ایالات متحده شود. پل گفت.

این به زودی برای اسکات کولوزیمو اتفاق نمی افتد. او امیدوار است که از این باتری‌های خانگی در راه‌اندازی موتورسیکلت الکتریکی خود، Land Energy استفاده کند.

هنگامی که او شرکت را در سال 2020 راه اندازی کرد، هدف او یک زنجیره تامین داخلی با همه چیز ساخته، مونتاژ و ارسال از انبار 65000 فوت مربعی او در کلیولند بود. او در سال 2009 زمانی که یک شرکت موتورسیکلت گازسوز راه اندازی کرد، همین رویا را داشت، اما عملی نشد. امروز، او به واقعی سازی آن نزدیک تر است: Mr. 15 کارمند Colosimo تقریباً همه چیز را در محل تولید و مونتاژ می کنند، به جز باتری ها و برخی از قطعات با حجم بالا و کم هزینه که او نمی تواند در اینجا پیدا کند.

او گفت: «ما در حال بررسی اقلام دارای مالکیت فکری بالا هستیم. “اگر ما بتوانیم فرآیندی را ابداع کنیم یا زمان توسعه را کاهش دهیم یا هزینه ها را با انجام خودمان کاهش دهیم، این همان چیزی است که وارد خانه می کنیم.”

با این حال، این فرآیندهای جدید به سرمایه نیاز دارند و جمع آوری سرمایه توسط آقای. چالش اصلی کولوزیمو این خودداری برای صاحبان مشاغل کوچک رایج است، به ویژه کسانی که به دنبال ایجاد قابلیت های تولیدی هستند که دیگر در ایالات متحده نیستند. اما آنها یک مزیت غیرمنتظره دارند.

او می‌گوید: «بیشتر کسب‌وکارهای کوچک متعلق به خانواده یا خصوصی هستند، بنابراین به سهامداران یا سهام خصوصی که نگران سه‌ماهه آینده هستند، پاسخگو نیستند تا اینکه برای آینده سرمایه‌گذاری کنند». پل گفت.

تعهد بلند مدت همان چیزی است که در ابتدا رابرت یتوری را تحت تأثیر قرار داد، زمانی که در سال 2019 با اندی تکمانسکی ملاقات کرد، کسی که علاقه مند به راه اندازی شرکتی برای ساخت تجهیزات فنی شکار در ایالات متحده بود. یک شکارچی مادام العمر، آقای. تکمانسکی دقیقاً می‌دانست که چه چیزی در قفسه‌های فروشگاه‌ها گم شده است، اما برای هدایت تولید به یک متخصص زنجیره تامین نیاز داشت.

آقای. یتوری به او هشدار داد: «نوع محصولی که می‌خواهیم بسازیم، ساختن آن در ایالات متحده بسیار دشوار است، تقریباً غیرممکن است. پول می‌گیرد و زمان می‌برد.»

با آقای تضمین سرمایه تکمانسکی، آقای. Yturri موافقت کرد که مدیر تولید شرکت جدید Forloh شود. او با هر تولیدکننده‌ای که در حرفه‌اش با آنها کار کرده بود، نام‌های تجاری خارج از خانه مانند North Face را راهنمایی کرد و به دنبال تامین‌کنندگانی بود که بتوانند نرم‌ترین، بی‌صداترین، بادوام‌ترین و بادوام‌ترین ابزار شکار موجود در بازار را تولید کنند.

اما بیشتر آنها نتوانستند آنچه را که نیاز داشت انجام دهند، بنابراین آقای. Yturri خلاق شد. او یک چرم مصنوعی قابل چاپ یافت که توسط خودروسازان استفاده می شد که برای زانوبند و سایش آرنج مناسب بود. او برای ساخت غشاهای ضد آب به یک شرکت تجاری HVAC مراجعه کرد. و هنگامی که نتوانست یک تامین کننده پارچه سه لا پیدا کند، پیچ و مهره های پارچه گریژ – پارچه خام درست از کارخانه – به اضافه پارچه آستر و مواد دیگر را سفارش داد و کارخانه ای برای ساخت پارچه سه لایه منحصراً برای Forloh پیدا کرد.

“شما باید نگرش “نه نگو” داشته باشید تا از این مانع تولید ایالات متحده عبور کنید. یتوری گفت.

راه اندازی زنجیره تامین داخلی گران بود اما به دلیل انعطاف پذیری ارزش آن را داشت. یتوری گفت. نزدیک بودن به تامین کنندگان و مشتریان خود به آنها این امکان را می دهد که یک نمونه اولیه برای یک ایده بیابند، آن را آزمایش کنند و در عرض شش هفته به بازار برسانند. اگر آقای یوتوری مجبور شد به خارج از کشور برود، ممکن است دو تا سه سال طول بکشد.

او گفت به علاوه، شرکت‌هایی که در خارج از کشور لباس تولید می‌کنند، به هر آنچه که یک سال قبل سفارش داده‌اند، چسبیده‌اند، اما فورلو می‌تواند در صورت محبوبیت غیرمنتظره‌ای مورد استقبال سریع‌تر، محصولات کوچک‌تری تولید کند و سریع سفارش دهد.

ما باید بتوانیم به نیازهای بازار به سرعت واکنش نشان دهیم. یتوری گفت.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما