چگونه یک خریدار هوشمند در تعطیلات باشیم


نیویورک
کسب و کار CNN

فقط اکتبر است، اما تبلیغات برای خرید تعطیلات در اینجا با خرده‌فروشان که درخت‌های کریسمس را بیرون می‌آورند، موسیقی تعطیلات را روشن می‌کنند و فروش‌های آویزان را از هم‌اکنون تا ژانویه آغاز می‌کنند.

تنها در این ماه، «روزهای معامله» تارگت (TGT)، «بازگشت‌ها و موارد دیگر» والمارت (WMT)، «فروش فلش» از Best Buy (BBY) و یک رویداد جدید شبیه به روز پرایم آمازون (AMZN) وجود دارد. به زودی تبلیغات جمعه سیاه، هفته‌ها قبل از تعطیلات خرید واقعی، و سپس رویدادهای فروش دسامبر و معاملات ترخیص کالاهای پس از تعطیلات فرا می‌رسد.

پیمایش در تمام این فروش ها می تواند برای مشتریان گیج کننده باشد.

و این در سال جاری حتی بیشتر صادق است، زیرا زنجیره‌ها برای ارائه تبلیغات در این تعطیلات بسیار انگیزه دارند، زیرا موجودی اضافی دارند و تورم به کیف پول مشتریان ضربه می‌زند.

Adobe پیش‌بینی می‌کند که تقریباً یک سوم کالاهای آنلاین در همه دسته‌ها علامت‌گذاری می‌شوند. این شرکت از ترکیبی از روندهای قیمت گذاری تاریخی، شاخص قیمت آنلاین ماهانه خود و تغییرات قیمت های منتهی به تعطیلات برای پیش بینی تخفیف های فصل استفاده می کند.

خرید هوشمند ممکن است در این محیط چالش برانگیزتر به نظر برسد، اما تحلیلگران خرده فروشی و محققان نکاتی را برای تصمیم گیری در مورد زمان و چه چیزی برای خرید دارند.

اول، یک نکته در مورد همه دسته‌ها: شواهد نشان می‌دهد که برخی از مصرف‌کنندگان تمایل دارند فکر کنند تبلیغات به معنای کاهش شدید قیمت است، بنابراین بدون تعیین قیمت معمولی واقعی واکنش نشان می‌دهند و خرید می‌کنند. گاهی اوقات فروشگاه ها قبل از قرار دادن یک محصول در «فروش»، قیمت آن را برای مدت کوتاهی افزایش می دهند.

ادگار دوورسکی، یکی از حامیان مصرف‌کننده که ConsumerWorld.org را که منبعی برای خریداران است، تأسیس کرد، می‌گوید: «فقط به این دلیل که فروش است به این معنی نیست که فروش خوبی است.

Dworsky و دیگران استفاده از وب‌سایت‌هایی مانند Camel Camel Camel یا Honey را توصیه می‌کنند، افزونه‌های مرورگر رایگانی که تاریخچه قیمت‌ها را در آمازون نشان می‌دهند و به خریداران اجازه می‌دهند هشدارهای کاهش قیمت را تنظیم کنند تا بفهمند واقعاً چه معامله‌ای است.

آشوک لالوانی، استاد بازاریابی در دانشگاه ایندیانا که در مورد قیمت‌گذاری مطالعه می‌کند، می‌گوید اگر فعلاً بتوانید از خرید یک کاپشن جدید خودداری کنید، به احتمال زیاد یک معامله بهتر پیدا خواهید کرد: کالاهای زمستانی در اواخر فصل ارزان‌تر می‌شوند.

او گفت که خرده فروشان پوشاک زمانی که نیاز به پاک کردن اجناس یک فصل دارند تا به فصل بعدی بروند، تخفیف های عمیق تری ارائه می دهند – زیرا نگهداری موجودی گران است و روند مد ممکن است تغییر کند.

پیش بینی می شود که تبلیغات لباس در این تعطیلات نسبت به یک سال قبل بسیار قوی باشد. برندهای Gap (GPS)، Kohl’s (KSS)، نایک (NKE) و سایر مارک‌ها لباس‌های مازاد دارند و برای جلب مشتری آن را کاهش می‌دهند.

هارمیت سینگ، مدیر مالی Levi (LEVI) پنجشنبه گفت: “ما انتظار داریم بازار گسترده تر تا پایان فصل تعطیلات تبلیغاتی بیشتری داشته باشد.”

تحلیلگران می گویند بهترین زمان از سال برای خرید وسایل و اسباب بازی های جدید، دوران حوالی جمعه سیاه است.

خرده‌فروشان در طول سال‌ها به خریداران آموزش داده‌اند تا در جمعه سیاه و دوشنبه سایبری به دنبال تخفیف‌های عمیق بر روی تلویزیون‌ها، کنسول‌های بازی ویدیویی، لپ‌تاپ‌ها و سایر لوازم الکترونیکی باشند. بنابراین اگر معاملات الکترونیک در آن روزها قوی نباشد، خرده فروشان خطر ناامید کردن مصرف کنندگان را دارند.

للوانی گفت: «مصرف‌کنندگان دیگر انتظار چنین معاملاتی را در سال‌های آینده نخواهند داشت، و خرده‌فروشان برای جذب مشتریان به فروشگاه‌های خود در جمعه‌های سیاه آینده تلاش خواهند کرد».

Adobe گفت روز شکرگزاری بهترین روز برای یافتن تخفیف های الکترونیکی خواهد بود، در حالی که جمعه سیاه بهترین معاملات را برای تلویزیون ها ارائه می دهد. Adobe گفت اگر به دنبال خرید رایانه هستید، در Cyber ​​Monday خرید کنید.

حتی پس از خرید محصول، ممکن است همچنان بتوانید تخفیف عمیق تری دریافت کنید.

دوورسکی گفت: قیمت ها را به صورت آنلاین پیگیری کنید و اگر کالایی کمتر از مقداری باشد که برای آن خریده اید، برخی از خرده فروشان مابه التفاوت را بازپرداخت خواهند کرد.

بسیاری از فروشگاه‌های بزرگ سیاست‌های تطبیق قیمت تعطیلات خود را برای پوشش دوره زمانی طولانی‌تر تمدید کرده‌اند.

به عنوان مثال، برای اقلامی که از 6 اکتبر در یک فروشگاه Target یا آنلاین خریداری می‌شوند، اگر قیمت در تاریخ 24 دسامبر یا قبل از آن کاهش یابد، مصرف‌کنندگان می‌توانند مطابقت قیمت را درخواست کنند. خریدهایی که در Walmart در تاریخ 1 اکتبر یا پس از آن انجام می‌شوند تا 31 ژانویه قابل بازگرداندن هستند.

بنابراین مطمئن شوید که حتی پس از خرید یک خریدار هوشمند باشید.

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما