چگونه به کسی کمک کنیم وقتی غمگین است

در اینجا یک راهنمای تحقیقاتی برای حمایت از دوستان، همکاران و عزیزان در مواقع ضروری آورده شده است.

یکی از یافته‌های ثابت این تحقیق این است که گفتن به مردم که نباید آنقدر احساس بدی داشته باشند، معمولاً باعث می‌شود آنها احساس بدتری داشته باشند. در یک مطالعه برجسته که در سال 2012 منتشر شد، محققان به 228 تماس تلفنی بین مشتریان عصبانی و نمایندگان خدمات مشتری که به سوالات و شکایات مربوط به صورتحساب پزشکی رسیدگی می کردند گوش دادند. هنگامی که نمایندگان به مشتریان ناراحت می‌گفتند که «آرام» یا «آرام باش»، مشتریان معمولاً عصبانی‌تر می‌شوند.

این نوع استراتژی‌ها نتیجه معکوس دارند زیرا نشان می‌دهند که احساسات فرد “ممکن است نامناسب باشد، یا ممکن است احساسات او شدیدتر از آن چیزی باشد که شرایط لازم است.” سهی توضیح داد. این به طور ناخواسته این پیام را می دهد که آنها بیش از حد واکنش نشان می دهند، که به طور متناقض، فقط آنها را احساساتی تر می کند.

دکتر “در هیچ مطالعه ای شواهدی وجود ندارد که به خوبی کار کند.” نیون گفت.

در مطالعه جدید خود که شامل دو آزمایش بود، خانم. ساحی و همکارانش از 318 نفر پرسیدند که با چه نوع بازخوردی از دیگران پس از تجربه درگیری با کسی که می‌شناختند (مثلاً دعوا با دوست یا هم اتاقی یا احساس خیانت) بیشتر احساس آرامش می‌کنند. اعتبار سنجی برنده آشکار بود. شرکت‌کنندگان گفتند که نظرات تأییدکننده‌ای مانند «می‌توانم تصور کنم که سخت بود» برایشان آرامش‌بخش‌تر از سایر بازخوردهایی بود که سعی می‌کرد به فرد کمک کند تفکر خود را درباره مشکل تغییر دهد، مانند: «سعی کنید هر دو طرف موقعیت را ببینید. یا «سعی کنید به جای نیمه خالی روی نیمه پر لیوان تمرکز کنید.»

خانم “زمانی که مردم شما را می شنوند و می گویند شما را درک می کنند، احساس می کنید مورد اعتماد هستید، احساس می کنید به شما اهمیت می دهند، احساس می کنید به هم متصل هستید.” ساحی گفت: “و احساس ارتباط با افراد دیگر برای ما بسیار مهم است.” او توضیح داد که از آنجایی که اجداد ما زمانی که اعضای یک گروه بودند بیشتر احتمال داشت زنده بمانند، تمایل به پذیرفته شدن توسط دیگران “غریزه بقای است که ما در خود جاسازی کرده ایم.”

در حالی که عبارات اعتبار سنجی می تواند باعث شود مردم در لحظه احساس بهتری داشته باشند، آنها لزوما به آنها کمک نمی کنند مشکل خود را حل کنند یا در دراز مدت احساسات منفی خود را حل کنند. نیون گفت. بنابراین، اگر آنها برای آن آماده باشند، صحبت در مورد چگونگی غلبه بر یک مانع خاص یا ترمیم یک درگیری ممکن است به یک دوست یا همکار ناراحت احساس کنترل بر موقعیت خود بدهد. نیون گفت. این می تواند به کاهش احساسات آنها کمک کند و حتی به طور بالقوه مشکل را به طور کامل حل کند.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

تماس با ما