چرا قوطی های نازک نوشابه همه جا هستند؟


نیویورک
CNN

ناگهان، نوشیدنی شما بلندتر می شود.

برندهای نوشیدنی برای جلب نظر مصرف کنندگان به شکل و طراحی بسته بندی متکی هستند. اکنون آن‌ها روی تعداد جدیدی از قوطی‌های آلومینیومی لاغر حساب می‌کنند تا به طور نامحسوس به مصرف‌کنندگان پیام دهند که نوشیدنی‌های جدید عجیب و غریب آنها سالم‌تر از آبجو و نوشابه‌های گازدار موجود در قوطی‌های گرد و کوتاه قدیمی هستند.

Topo Chico، Simply و SunnyD اخیراً کوکتل‌ها و کوکتل‌های الکلی را در قوطی‌های بلند و نازک عرضه کرده‌اند، در حالی که Day One، Celsius و Starbucks آب گازدار و نوشیدنی‌های انرژی‌زا را در قوطی‌های باریک جدید معرفی کرده‌اند. Coke with Coffee در نسخه باریک سال گذشته نیز عرضه شد.

بال، یکی از بزرگترین تولید کنندگان قوطی های آلومینیومی، گویی در حال توصیف یک انسان است، “جسم کوتاه تر و لاغرتر” 12 اونس خود را برجسته می کند. قوطی های براق در مقایسه با نسخه کلاسیک (همچنین 12 اونس) آن.

به گفته تحلیلگران و سازندگان نوشیدنی، تولیدکنندگان نوشیدنی قصد دارند محصولات خود را در قفسه های شلوغ متمایز کنند و در هزینه حمل و نقل و بسته بندی با قوطی های لاغر صرفه جویی کنند.

قوطی‌های سفید لاغر White Claw کپی‌هایی را به همراه آورده است.

دوئن استنفورد، سردبیر نشریه تجاری Beverage Digest، می‌گوید: «مصرف‌کنندگان قوطی‌های باریک را پیچیده‌تر می‌دانند، که باعث می‌شود آنها احساس پیچیده‌تری کنند. برای افرادی که 3 دلار برای اکسیر قارچ خرج می‌کنند، می‌خواهند این بسته نیز مد روز باشد.

نوشابه‌های گازدار در اوایل سال 1938 در قوطی‌ها ظاهر شدند، اما طبق گفته موسسه تولیدکنندگان کنسرو، یک انجمن تجاری، اولین قوطی آلومینیومی نوشیدنی برای کولاهای رژیمی به نام “Slenderella” در سال 1963 استفاده شد. در سال 1967، پپسی و کوکاکولا نیز به دنبال آن بودند.

به طور سنتی، شرکت های نوشیدنی 12 اونس را انتخاب می کردند. مدل اسکوات برای اینکه فضای بیشتری برای تبلیغ محتویات نوشیدنی خود روی بدنه قوطی با جزئیات و لوگوهای رنگارنگ ایجاد کند.

حتی شرکت‌ها به خاطر تغییر به مدل‌های قوطی لاغر تحت فشار قرار گرفته‌اند. در سال 2011، پپسی یک نسخه “بلندتر و زیباتر” از قوطی سنتی خود را منتشر کرد. این قوطی که در هفته مد نیویورک ارائه شد، این شعار را داشت: «لاغر جدید». به طور گسترده ای به عنوان توهین آمیز مورد انتقاد قرار گرفت و انجمن ملی اختلالات خوردن گفت که اظهارات این شرکت هم “بی فکر و هم غیرمسئولانه” بود.

پس چرا الان آنها را برگردانید؟ تا حدودی به این دلیل که قوطی‌های باریک به‌عنوان ممتاز و نوآورانه در نظر گرفته می‌شوند. تعداد فزاینده‌ای از نوشیدنی‌ها به مصرف‌کنندگان سلامتی می‌دهند و قوطی‌های باریک این ویژگی‌ها را نشان می‌دهند.

شرکت ها از موفقیت قوطی های باریک برندهای دیگر کپی می کنند. ردبول یکی از اولین برندهایی بود که قوطی های باریک را رایج کرد و White Claw با سلتزر سخت خود در قوطی های نازک سفید موفقیت را دید.

جودیت انک، مدیر منطقه ای سابق آژانس حفاظت از محیط زیست و رئیس فعلی Beyond Plastics، گفت: قوطی های آلومینیومی، صرف نظر از اندازه، از نظر زیست محیطی بهتر از پلاستیک هستند. آنها را می توان از مواد بازیافتی ساخته و راحت تر بازیافت کرد. او گفت که اگر زباله ها ریخته شوند، خطری مشابه پلاستیک ها ندارند.

همچنین یک انگیزه تجاری برای طرح های لاغر وجود دارد.

برندها می توانند بیش از 12 اونس فشار دهند. دیو فدوا، یکی از شرکای مک کینزی که برای شرکت‌های کالاهای بسته‌بندی شده مصرف‌کننده و خرده‌فروشی مشاوره می‌دهد، گفت: قوطی‌های لاغر در قفسه‌های فروشگاه، پالت‌های انبار و کامیون‌ها نسبت به قوطی‌های پهن‌تر. این یعنی فروش بیشتر و صرفه جویی در هزینه.

اما نکته کلیدی، به گفته فدوآ، این است که لاغرها می توانند توجه را به خود جلب کنند: “این خنده دار است که چقدر رشد می تواند در خرده فروشی ایجاد کند.”

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

تماس با ما