پیروزی لایتنینگ بر رنجرز باعث شد تامپا یک پیروزی از فینال جام استنلی کسب کند

اگرچه آنها با تامپا بی لایتنینگ، مدافع دو دوره قهرمانی روبرو بودند و با وجود اینکه برای صعود از هر یک از دو دور اول پلی آف به هفت بازی نیاز داشتند، رنجرز همیشه یک برگ برنده در چنته داشت: قلعه مدیسون اسکوئر گاردن.

حتی پس از باخت دو بازی در تامپا برای اینکه لایتنینگ بتواند سری را به تساوی بکشاند، اعتماد به نفس تزلزل ناپذیری در وارد شدن رنجرلند به بازی 5 وجود داشت. به هر حال، این تیم در بازی های پلی آف در خانه 8-1 بود و تنها باختش در بازی بود. سه وقت اضافه در اولین بازی مقابل پیتزبورگ پنگوئن.

بنابراین هنگامی که لایتنینگ با پیروزی 3-1 در باغ پنجشنبه شب به جادو پایان داد، این یک ضربه چکشی بود. و از همه ناامیدکننده‌تر، زیرا گل‌های کلیدی تامپا نه کاملاً از سه تیم قدرتمند استیون استامکوس، نیکیتا کوچروف و اوندری پالات، بلکه از سوی یک مدافع غیرمحتمل که چند شوت با درصد کم انجام داد به دست آمد.

رنجرز شب را امیدوارانه آغاز کرد. آنها که ظاهراً سرشار از انرژی از عرصه ارجمند خود بودند، از همان ابتدا با اقتدار و وضوحی که در تامپا از دست رفته بود، بازی کردند. سرعت بازی سریع بود و دوره اول آزاد و بدون پنالتی بود.

برای رنجرز که به وضوح برتری را در اختیار داشت، نگران کننده بود، بازی بدون گل نیز بود. نیویورک 8 شوت زد و دروازه بان لایتنینگ آندری واسیلوسکی همه آنها را مهار کرد. از همتای او ایگور شسترکین خواسته شد تا تنها سه نفر را نجات دهد. و این از تیم رنجرز بود که در چهار بازی اول با نتیجه 153-127 شکست خورده بود.

لایتنینگ در مراحل اولیه کمتر شبیه دو بار مدافع عنوان قهرمانی بود و بیشتر شبیه تیمی بود که از این موقعیت شگفت زده شده بود. هر بار (و تعداد زیادی هم وجود داشت) که در پایان لایتنینگ رویارویی وجود داشت، این حس به وجود می آمد که این همان لحظه ای است که رنجرز سرانجام شکست می خورد.

اما تسلط به حساب نمی آید مگر اینکه گلی بزنی. رنجرز در نهایت در ساعت 10:29 وقت دوم نه از روی تسلط، بلکه تقریباً از روی اتفاق به امتیاز خود رسید. مدافع رایان لیندگرن برای اولین امتیاز خود در سری و گل دوم خود در پلی آف از طریق یک تلنگر گمانه زنی از نزدیک تخته ها گل زد که شاید برای انحراف در نظر گرفته شده بود. در عوض وارد شد.

اما اگر نیویورک انتظار داشت که اولین خون کشیدن بازی را شکست دهد، اشتباه می کرد. برتری یک گل یک نی باریک است، حتی در باغ. پاسخ تامپا بی در ساعت 17:34 ثانیه بود و تا حدی بعید بود.

مدافع میخائیل سرگاچف اولین گل خود را در پلی آف به ثمر رساند. این نیز بدون کمک بود: یک شوت بلند تقریباً از خط آبی که تا کمر حداقل سه رنجر و همچنین کوری پری از لایتنینگ را پشت سر گذاشت، در چین فرو رفتند، سپس مهمتر از همه شسترکین، که هیچ کاری نمی توانست انجام دهد.

علاوه بر مساوی کردن نتیجه، تیم میهمان از برتری رنجرز خارج شده بود. بعد از وقت دوم، فاصله در ضربات از بین رفت و هر دو دروازه بان روی 16 ضربه دقیقا 15 سیو انجام دادند.

در دوره سوم پرحاشیه، هر دو طرف نتوانستند از اشتباهات جدا شده و حریف استفاده کنند و این تنش منجر به چند ضربه زدن و هل دادن نیز شد.

تا 1:50 مانده به پایان، تامپا کودتای بزرگ را، به احتمال زیاد دوباره به عنوان سرگاچف، از داخل خط آبی تحویل داد. جن را از طریق ترافیک ارسال کرد و پالات آن را به خانه منحرف کرد. این امر جان هواداران خشمگین باغ را که قبلاً برای یک یا چند وقت اضافه آماده شده بودند، گرفت و اساساً بازی را به پایان رساند، اگرچه تامپا یک گل خالی توسط براندون هیگل اضافه کرد.

می توان موردی را ایجاد کرد که این سری با هر بازی بیشتر به سمت لایتنینگ منحرف شده بود. رنجرز در هشت دوره اخیر هاکی خود تنها دو گل به ثمر رسانده است.

بازی 1 عملاً یک غوغا بود و رنجرز با نتیجه 6-2 پیروز شد و لایتنینگ پس از یک هفته تعطیلی پس از جارو کردن پانترز فلوریدا در دور قبل زنگ زده به نظر می رسید.

رنجرز در بازی 2 در خانه با نتیجه 3-2 پیروز شد و در بازی 3 در تامپا 2-0 پیش افتاد. اما این علامت پر آب بود. سی ثانیه بعد، لایتنینگ به گل رسید و 3-2 برنده شد. در بازی 4، صاعقه در پیروزی 4-1 برتری یافت. ناگهان سریال گره خورد.

رنجرز روی ساختمان خانه و تماشاگران در روز پنجشنبه حساب باز کرده بود تا این روند را برعکس کند، به نظر می رسد به همان اندازه که روی بازیکنانی مانند کریس کریدر و آرتمی پانارین، گلزن 52 گل، و اغلب بهترین بازیکنان روی یخ حساب می کردند.

مهارت کرایدر در بازی قدرتی – او لیگ را در گل های برتری مرد رهبری کرد – به دلیل بازی تقریباً بدون سوت محدود شد. رنجرز فقط برای دو پنالتی درون بازی و یک پنالتی لایتنینگ فراخوانده شد. (بروهاها پس از بازی – با بازی استیون استامکوس و الکسیس لافرنییر – منجر به شش بازی دیگر شد که برای تأثیرگذاری بر امتیاز نهایی خیلی دیر بود.)

این یکی از آن بازی ها بود. جرارد گالانت، مربی رنجرز، گفت که شسترکین غربال شده بود و گل اول و دوم را ندید. “ما یک بازی هاکی صدا انجام دادیم. شکست دادن در پایان سخت است، اما بازی هاکی خوبی بود. می توانست از هر طرف پیش برود.»

سال برای رنجرز موفقیت‌آمیز بود، زیرا در حال شکستن و بازسازی هستند که باعث شده بود در چهار فصل گذشته بازی‌های پلی آف را از دست بدهند، و فینال کنفرانس یک موفقیت بیش از حد است. و علیرغم باخت کاهش تورم، رنجرز از نظر فنی هنوز نمرده است.

رنجرز از بازی سه بر یک مقابل پنگوئن ها برگشت و در نهایت در وقت اضافه در بازی 7 پیروز شد. آنها در دور بعد دو بار مقابل هاریکینز برگشتند و یک بازی دیگر را بردند.

حالا دوباره سه بر دو شکست خورده اند، آنها به دو برد متوالی نیاز دارند. نگران کننده است، اولین نفر از آنها در روز شنبه، باید در تامپا بیاید.

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

تماس با ما