پنگوئن به دنبال حمایت سایمون و شوستر برای مبارزه برای ادغام کتاب در معرض خطر است

غول انتشارات کتاب پنگوئن رندوم هاوس می خواهد به تصمیم قاضی فدرال مبنی بر جلوگیری از خرید Simon & Schuster اعتراض کند، اما اولین قدم این است که اطمینان حاصل شود که شریک معامله احتمالی آن در مبارزه قانونی باقی می ماند.

پدر و مادر پنگوئن برتلزمن اس ای با مالک Simon & Schuster، Paramount Global PARA مذاکره کرده است. -3.45٪

به گفته افراد آشنا، درباره ارائه مشوق‌هایی، از جمله پول نقد، که باعث می‌شود پارامونت از درخواست تجدیدنظر حمایت کند و به دنبال معامله ادامه دهد.

اکنون پارامونت فاکتورهای مختلفی را برای بررسی دارد، از جمله اینکه آیا درخواست تجدیدنظر می تواند موفقیت آمیز باشد یا خیر. این شرکت می‌تواند تصمیم بگیرد که از این معامله کناره‌گیری کند و Simon & Schuster را مجدداً برای فروش قرار دهد، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که قیمت آن به 2.18 میلیارد دلار پیشنهاد شده توسط Penguin Random House برسد.

شرکت ها زمان زیادی برای توافق ندارند. برطبق شرایط قرارداد 2020 خود، برتلزمن موافقت کرد که بر اساس گزارش سالانه برتلزمن 2021، در صورتی که خرید “کاملاً ممنوع شود یا به تاریخ فسخ رسیده باشد” مبلغ 200 میلیون دلار هزینه فسخ به پارامونت بپردازد. تاریخ خاتمه نوامبر است. 21، بسیاری از مردم با معامله آشنا هستند.

مالک Simon & Schuster، پارامونت گلوبال، باید عواملی مانند اینکه آیا درخواست تجدیدنظر می تواند موفقیت آمیز باشد یا اینکه آیا ناشر را دوباره برای فروش قرار دهد، در نظر بگیرد.


عکس:

آنتونی بهار/سیپا/آسوشیتدپرس

در اکتبر در 31، فلورانس پان، قاضی منطقه ای ایالات متحده، پنگوین رندوم هاوس را از خرید سیمون و شوستر به این دلیل که این معامله رقابت را کاهش می دهد، مسدود کرد. قاضی استدلال وزارت دادگستری را پذیرفت که این توافق منجر به پرداخت غرامت کمتر برای نویسندگان می شود زیرا رقابت کمتری بین ناشران پرفروش های پیش بینی شده وجود خواهد داشت.

پنگوئن رندوم هاوس گفت که درخواست تجدید نظر سریع خواهد کرد. در یک بایگانی سه ماهه در روز چهارشنبه، پارامونت گلوبال گفت که این شرکت “در حال بحث در مورد مراحل بعدی با Bertelsmann و Penguin Random House، از جمله درخواست تجدید نظر سریع است.”

پنگوئن رندوم هاوس و سیمون اند شوستر با هم کمی بیش از 27 درصد از کل کتاب های چاپی فروخته شده در ایالات متحده را در دوره 52 هفته ای منتهی به اکتبر به خود اختصاص داده اند. 24، طبق ردیاب کتاب NPD BookScan. ناشران هارپرکالینز با 11.1 درصد سهم، بزرگترین بازیکن بعدی خواهد بود.

برایان موری، مدیر اجرایی هارپرکالینز، در جریان محاکمه به دلیل چالش وزارت دادگستری نسبت به قرارداد، به سیمون و شوستر ابراز علاقه کرد. شرکت خبری هارپرکالینز که مالک وال استریت ژورنال نیز هست، در حال بررسی پیشنهاد روپرت مرداک برای ادغام با فاکس است. شرکت

، جناح دیگر امپراتوری بارون رسانه.

مایکل پیتش، مدیر اجرایی گروه کتاب Hachette در لاگاردر SCA، نیز در جلسه محاکمه گفت که Hachette Livre، که شامل تمام علایق جهانی لاگاردر در انتشار کتاب است، یک خریدار بالقوه خواهد بود. KKR & Co. به گفته افرادی که با این وضعیت آشنا هستند، به Simon & Schuster ابراز علاقه کرده است و می تواند به عنوان یک خریدار بالقوه ظاهر شود.

یکی از موضوعاتی که پارامونت و پیشنهاد دهندگان بالقوه باید در نظر بگیرند این است که آیا حکم قاضی می تواند پیگیری هر گونه ادغام بین ناشران بزرگ کتاب را دشوار کند یا خیر. برخی از افراد نزدیک به این وضعیت گفتند که جزئیات کامل حکم قاضی می تواند این سوال را روشن کند. انتظار می رود در روزهای آینده نسخه اصلاح شده و عمومی تصمیم قاضی منتشر شود.

محیط یک معامله نیز به اندازه سال 2020 قوی نیست، با نرخ بهره بالاتر وام گرفتن برای خریدار گرانتر می شود. چشم انداز اقتصادی متلاطم می تواند منجر به کاهش پیشنهادات شود.

بازار کتاب نیز با مشکلاتی روبرو شده است. با کاهش همه‌گیری کووید، مصرف‌کنندگان امسال از گزینه‌های سرگرمی دیگری مانند رفتن به سینما و پارک‌های موضوعی استقبال کردند. فروش کتاب های چاپی امسال تا اکتبر 6 درصد کاهش یافته است. 22 به نزدیک به 589 میلیون واحد، پس از رشد 11.3 درصدی در سال 2021 و 8.8 درصدی در سال 2020 در دوره مشابه.

بنویسید جسیکا تونکل در [email protected] و جفری آ. تراختنبرگ در [email protected]

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

در نسخه چاپی 3 نوامبر 2022 با عنوان “پنگوئن به دنبال کمک از سیمون در درخواست است” ظاهر شد.

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

تماس با ما