(ویدئو) کیف را بخ هاک در هون!

انفجارهای متعدد روز دوشنبه کیف و شهرهای سراسر اوکراین را لرزاند و ماه‌ها صلح نسبی را برای غیرنظامیان در پایتخت و فراتر از آن شکست.

بر اساس گزارش ها، مقامات اوکراینی از کشته شدن حداقل 8 نفر و زخمی شدن 24 نفر در حمله موشکی روسیه به این شهر خبر دادند.

این انفجارها ساعاتی پس از آن رخ داد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، اوکراین را به تروریسم متهم کرد، پس از آن که پل ارتباطی روسیه و کریمه در یک انفجار مهیب به شدت آسیب دید.

پوتین مستقیما سرویس های ویژه اوکراین را مسئول این حمله دانست، اما کی یف مسئولیت این حادثه را بر عهده نگرفت.

سلسله شکست های تحقیرآمیز در میدان نبرد، فشار زیادی بر رهبر روسیه وارد کرد.

پس از حملات روسیه، ساکنان پایتخت اوکراین برای یافتن سرپناه به ایستگاه های متروی زیرزمینی فرستاده شدند، در حالی که آژیر حمله هوایی در دیگر شهرهای بزرگ در سراسر کشور به صدا درآمد.

ویتالی کلیچکو، شهردار کیف، گفت که این انفجارها در منطقه مرکزی شوچنکو، جایی که چندین اداره کلیدی دولتی در آن قرار دارند، رخ داده است. وی گفت که صدای انفجار در منطقه سولومیانسکی در غرب کیف نیز شنیده شده است.

کلیچکو بعداً گفت که زیرساخت های حیاتی شهر آسیب دیده است و تعداد نامعلومی نیز قربانی شده است. او از ساکنان محلی خواست تا از این کمپین ها سرپناه بیشتری پیدا کنند.

روستیسلاو اسمیرنوف، مشاور وزیر امور جوانان اوکراین در یک پست فیسبوکی از کشته شدن حداقل 8 نفر و زخمی شدن 24 نفر در یکی از مناطق پایتخت خبر داد.

انفجارهایی در مرکز اوکراین و مناطق غربی کیشور نیز گزارش شد، زیرا فرمانداران منطقه و شهرداران در سراسر کیشور به مردم هشدار دادند که به دنبال سرپناه باشند. پنج انفجار نیز در خارکف رخ داد.

والری زالوژنی، فرمانده ارتش روسیه گفت که حداقل 75 راکت صبح روز دوشنبه توسط ارتش روسیه پرتاب شد که 41 فروند از آنها رهگیری شد.

ولودیمیر زلینسکی، رئیس جمهور اوکراین گفت: در روز 229 سعی دارند ما را نابود کنند و از روی زمین محو کنند.

دیمیتر کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین نیز پوتین را تروریستی خواند که موشک را همراهی می کند.
همچنین الکسی رازنیکوف، وزیر دفاع اوکراین از متحدان غربی این کشور خواست تا عرضه سامانه های ضد هوایی و ضد موشکی خود را به عنوان بهترین راه برای پاسخگویی افزایش دهند.

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channeldigital currency tutorialGuide to buying household appliances