(ویدئو) ملاقات با یک خرس پاندا مبتلا به تومور مغزی

ملاقات با یک خرس پاندا مبتلا به تومور مغزی

یک دامپزشک چینی برای کمک به درمان یک خرس پاندا در باغ وحشی در تایپه که از تومور مغزی رنج می برد، به تایوان سفر کرد.

بر اساس گزارش ها، تایوان از دو متخصص چینی برای کمک به یک بیمار پاندا استقبال کرد.

این دو متخصص روز سه‌شنبه پس از وخامت حالشان و مشکوک به تومور بدخیم مغزی بودند. توان توان و جفتش یوان یوان در سال 2008 در جریان گرم شدن روابط بین چین و تایوان که در میانه جنگ داخلی در سال 1949 از هم جدا شدند، به باغ هدیه داده شدند.

روابط از آن زمان بدتر شد و در سال 2016، پس از انتخاب رئیس جمهور طرفدار استقلال، تسای اینگ ون، که در سال 2020 دوباره انتخاب شد، پکن روابط خود را با تایوان قطع کرد.

چین به نشانه حسن نیت، پانداها را به خارج از کشور می فرستد، اما مالکیت حیوانات و هر توله ای را که تولید می کنند حفظ می کند. این حیوانات بومی جنوب غربی چین هستند.

باغ وحش در بیانیه ای اعلام کرد که MRI نشان داد که ضایعات روی مغز نشانه یک بیماری به سرعت در حال رشد است.

اریک تسائو، سخنگوی این باغ وحش گفت که طرفین دانش و تجربه خود را برای ارائه بهترین درمان و مراقبت روزانه برای خرس ترکیب کردند.

اما این دامپزشک ارشد گفت: کارشناسان با توجه به واکنش احتمالی حیوان به بیهوشی، با توقف جراحی موافقت کردند.

وو هونگلین و وی مینگ، دو دامپزشک چینی، تجربه طولانی مدت کار بر روی سلامت و تولید پاندا در پایگاه تحقیقاتی واقعی پاندا در وولینگ، استان سیچوان، چین دارند.

پانداها که به ندرت در طبیعت تولید مثل می کنند و برای رژیم غذایی خود به بامبو متکی هستند، از جمله گونه های در معرض خطر در جهان هستند. تخمین زده می شود که 1800 پاندا در طبیعت زندگی می کنند، در حالی که 500 پاندا دیگر در پارک های حیات وحش یا مناطق حفاظت شده، عمدتا در سیچوان زندگی می کنند.

عکس خرس پاندا

تصاویری از تومور مغزی در خرس پاندا

(ویدئو)

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

تماس با ما