هورنوسن: هیبرید خطرناک گلف-بیسبال سوئیسی که هرگز نامش را نشنیده ایدCNN

برای اکثر مردم، کلمات Swiss sport و Emmental ممکن است باعث ایجاد افکار راجر فدرر در خوردن پنیر شود.

با این حال، برای کسانی که با حومه‌های وسیع و زمین‌های کشاورزی منطقه مرکزی سوئیس که منشأ پنیر است، آشنا هستند، برای قرن‌ها یک بازی سنتی مترادف با این منطقه وجود داشته است.

ارسال پرتابه‌هایی که با سرعت 200 مایل در ساعت در هوا پرتاب می‌شوند، همه به سمت هورنوسن بلند می‌شوند – و سپس اردک می‌کنند.

هورنوسن که ترکیبی از بیسبال و گلف توصیف می شود، دو تیم 18 نفره را می بیند که به نوبت به “Nouss” یا “Hornuss” ضربه می زنند و به میدان می روند.

مهاجمان مسلح به چوب کربنی 3 متری (9.84 فوتی) به نام “Träf” به یک سطح شیب دار برافراشته در مقابل یک منطقه بازی – “Ries” – حدود 300 متر (980 فوت) طول و 10 متر می روند. 32 فوت) عرض. وظیفه آنها این است که از روی سکوی شیبدار، معروف به “بوک”، تا آنجا که می توانند در زمین به پایین ضربه بزنند.

اگر آنها به خط 100 متر برسند، امتیازدهی شروع می شود و به ازای هر 10 متر پشت سر نشانگر، یک امتیاز اضافی تعلق می گیرد. اگرچه بسیار مهم است، امتیازها تنها در صورتی ثبت می‌شوند که نوس فرود بیاید، و زمین‌بازان در فواصل زمانی مختلف به دنبال جلوگیری از فرود پاک با خفاش‌ها یا «شیندل» هستند.

در حالی که زمین‌بازان منتظر نوس هستند، یک ضربه‌زن، شوت خود را آماده می‌کند.

فرمت این ورزش با گلف مقایسه شده است، حتی برخی معتقدند که این ورزش پیشروی برای تجسم مدرن این ورزش است.

مایکل کومر، عضو تیم برنده مسابقات قهرمانی ملی Hochstetten Hornussen، گفت: “شباهت این است که مانند یک توپ، شما به یک پوک می کوبید، و آن را از فاصله دور می زنید، اما در اینجا می خواهید چند گل ایجاد کنید، نه سوراخ.”

مردم کشورهای دیگر هورنوسن را “گلف کشاورز” می نامند، بنابراین فکر می کنم شباهت هایی وجود دارد.”

با این حال، در حالی که در گلف فقط یک ضربه اشتباه ممکن است خطری برای دیگران ایجاد کند، در Hornussen، قرار دادن خود در راه آسیب بخشی اساسی از بازی است. در حالی که قطعات پلاستیک فشرده با سرعتی شبیه به یک خودروی F1 به سمت شما می‌چرخد، متوقف کردن آن‌ها به همان اندازه که حیله‌گرانه است، شاهکاری است. اگرچه بازیکنان اغلب از کلاه ایمنی و تجهیزات محافظ استفاده می کنند، برخی بدون هیچ گونه حفاظتی به میدان می روند.

کومر توضیح داد: «اگر نس را نبینید یا با خفاش برخورد کند و دو متر قبل از صورت، نوس تغییر جهت دهد، واقعاً خطرناک است.

“اگر به چشم یا اطراف سر برود، واقعا خطرناک است.”

یک میدان بان پرواز Nouss را دنبال می کند.

هورنوسن که در اواسط قرن هفدهم در دره امانتال سرچشمه گرفته بود و با جلوگیری از حملات کوتاه به آلمان همسایه، هرگز سوئیس را ترک نکرده است، زیرا تیم های کمی در خارج از کانتون مرکزی غربی برن وجود دارد.

کومر توضیح می‌دهد که نیاز به فضای وسیع چمن باز برای مسابقات، بخشی از دلیل محدود شدن این ورزش به منطقه روستایی Emmental است، و اضافه می‌کند که سرمایه‌گذاری در آلمان در نهایت زمانی که تیم‌ها نتوانستند بازیکنان کافی پیدا کنند، کوتاهی کردند.

با این حال، برای کومر، همین ریشه داشتن در سوئیس است که هورنوسن را – در کنار یودلینگ و شوینگن، که نوعی کشتی است – به ستونی از فرهنگ ورزشی این کشور تبدیل می کند.

او گفت: “یودلینگ و شوینگن یکی از سه ورزش فرهنگی سوئیس است و ما آن را دوست داریم.”

یک بازیکن Hochstennen تصویری از تمرکز است که او برای تاب خوردن آماده می شود.

حدود 260 تیم در سراسر یک هرم چند لیگ در سوئیس فعال هستند و تیم های برتر برای قهرمانی سوئیس با آن مبارزه می کنند.

و به عنوان برنده پنج عنوان اخیر، Hochstetten کومر تا حد زیادی بایرن مونیخ از جهان Hornussen است.

از آنجایی که هوخستتن دارای تعدادی بازیکن قد بلند و قوی است، در نگاه اول به نظر می رسد که ویژگی های بدنی به شدت در عملکرد یک تیم تاثیرگذار است. با این حال کومر اصرار دارد که اندازه فقط تا یک نقطه مهم است.

او گفت: “ما چند پسر بزرگ داریم، اما بچه های کوچک هم داریم و این یکی از چیزهای خوب در مورد این ورزش است.”

بچه های کوچک هم می توانند در زمین بازی خوبی داشته باشند و تا زمانی که بچه های بزرگ می توانند به نوس ضربه بزنند.

سیمون ارنی هم تیمی کومار را در نظر بگیرید. اگرچه ارنی در مقایسه با برخی از همتایان خود از نظر قد نسبتا کم‌رنگ بود، اما در آخرین رقابت‌های قهرمانی تیمش، بهترین گلزن لیگ بود.

کومر گفت: “او لیونل مسی هورنوسن است و همچنین یک پسر کوچک است.” او یکی از کوچکترین بازیکنان تیم ما است.

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما