نماینده مجلس: پزشکان و پلیس ها در جشنواره “گتمار” مستقر شدند – همه آنچه باید درباره رویداد سنگ اندازی بدانید | اخبار هند

Chhindwara: نمایشگاه نادر Gotmar در تحصیلات Pandhurna در Chhindwara مادیا پرادش روز شنبه آغاز شد. تیمی از پزشکان و کادر پزشکی برای جشنواره قدیمی سنگ پرانی که هر ساله جان بسیاری را می گیرد و صدها نفر را مجروح می کند، مستقر شده اند.

اداره منطقه پرسنل امنیتی و تیمی متشکل از بیش از پنج داکتر را برای برگزاری بدون مشکل این نمایشگاه مستقر کرده است. ) تحمیل شده است،” سرپرست پلیس (ASP) Sanjeev Uikey گفت.

داستان جشنواره گتمار

این جشنواره نادر هر ساله در دومین روز از روز ماه نو “بهادراپاد” در تسل پاندورنا چیندوارا برگزار می شود.

ساکنان روستاهای «سوارگان» و «پندورنا» در دو سوی رودخانه «جم» جمع می شوند. درخت بلندی در وسط رودخانه با پرچمی در بالای آن برپا شده است. سپس اهالی روستا شروع به پرتاب سنگ به سمت افراد روستای مقابل کردند که سعی داشتند از وسط رودخانه عبور کرده و پرچم بالای تنه درخت را بردارند. روستایی که اهالی آن موفق به برداشتن پرچم شود، پیروز محسوب می شود. کل فعالیت در میان خواندن نام مقدس Maa Durga اتفاق می افتد.

طبق گزارش ها، این مراسم حدود 300 سال پیش آغاز شد، زمانی که پسری از پاندهورنا، دختری از ساورگان را ربود و هنگامی که با او از رودخانه عبور می کرد، با رگبار سنگ مواجه شد. به گفته افسانه، روستاییان پاندهورنا به کمک او آمدند و او با دختر سالم به خانه رسید.

(با ورودی های PTI)

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

تماس با ما