نقطه اینترنت چیست و چه مزایایی دارد؟

انتخاب یک اتصال شبکه ایمن در دنیای دیجیتال امروزی به یک ضرورت تبدیل شده است. گاهی اوقات زندگی بدون اینترنت برابر است با زندگی بدون سود. این موضوع برای سازمان ها، مراکز دانشگاهی و مشاغل مختلف از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زیرا ادامه فعالیت آنها وابسته به اتصال اینترنتی رضایت بخش است. خدمات اینترنت نقطه به نقطه با هدف بهبود ارتباطات در سال های اخیر به بازار عرضه شده است. در این نوع اتصال، چندین مکان مختلف به صورت بی سیم به یک شبکه خصوصی متصل می شوند. امنیت بالا در داخل شبکه، اینترنت همتا به همتا را به بهترین انتخاب برای مشاغل مختلف تبدیل کرده است. در ادامه این مقاله به بررسی مفصل اتصال نقطه به نقطه و مزایای آن می پردازیم. اگر قصد آشنایی و یا خرید نقطه به نقطه اینترنت را دارید، ادامه این مقاله را از دست ندهید.

اینترنت نقطه به نقطه چیست؟

اتصال اینترنت نقطه به نقطه (به اختصار P2P) به طور ایمن دو یا چند مکان را به هم متصل می کند. این نوع اتصال از طریق امواج رادیویی ارائه می شود. از این رو به رادیو اینترنتی نیز معروف است. با اتصال نقاط مختلف به این اینترنت، یک شبکه بسته وجود دارد و افراد خارج از شبکه نمی توانند به اطلاعات موجود در شبکه دسترسی داشته باشند. در واقع، با رمزگذاری های مختلف، این مسدودسازی برای افراد خارج از شبکه و هکرها ایجاد می شود. این موضوع اینترنت Point به Point را به یکی از امن ترین سرویس های اینترنتی تبدیل کرده است. برای اجرای این سرویس اینترنتی نقطه اتصال مناسبی به عنوان مبدا در نظر گرفته شده و سایر نقاط به وسیله آنتن و تجهیزات ویژه به شبکه P2P دسترسی دارند.

در مورد مزایای اینترنت نقطه به نقطه بیشتر بدانید

اینترنت Point to Point در مقایسه با ADSL، TD-LTE و سایر خدمات اینترنتی مزایای بی شماری دارد. از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. امنیت بالا؛ مهمترین ویژگی اینترنت P2P است

اولین ویژگی قابل توجه سرویس، اتصال نقطه به نقطه و امنیت بالای آن است. به دلیل رمزگذاری دقیق، افراد خارج از شبکه قادر به دسترسی به اطلاعات داخل شبکه نخواهند بود. اینترنت نقطه به نقطه به دلیل امنیت بالاتر نسبت به سایر اتصالات مانند اینترنت بی سیم و اینترنت مخابراتی بهترین انتخاب برای سازمان ها و مراکز متمرکز بر اطلاعات خصوصی و محرمانه است. با اینترنت، نظارت P2P برای دسترسی افراد به حریم خصوصی بی معنی است.

2. افزایش سرعت; உல்ல் பெர்க்கு க்கு க்க்குத்தி P2P

یکی دیگر از ویژگی های مهم برای انتخاب نوع شبکه اینترنت سرعت آن است. اینترنت کم سرعت از راه دور زندگی و کار را کنترل می کند. اینترنت نقطه به نقطه بهترین انتخاب برای افرادی است که سرعت اینترنت برای آنها حیاتی و مهم است. سرعت اینترنت در این نوع اتصال در برخی مناطق تحت پوشش از ۱۰۰ و ۲۰۰ مگابیت در ثانیه فراتر می رود!

3. پینگ پنگ; یکی از دلایل انتخاب واقعی، نقطه به نقطه اینترنت برای بازی است

پینگ اتصال به اینترنت استانداردی برای اندازه گیری میزان تاخیر بین دو دستگاه اینترنتی است. هر چه پینگ کمتر باشد سرعت اینترنت بیشتر می شود. افرادی مانند گیمرها در طول فرآیند پینگ اهمیت ویژه ای دارند. اینترنت نقطه به نقطه کمترین میزان تاخیر را در بین انواع اتصالات اینترنتی دارد. بنابراین، بسیاری از گیمرها اینترنت پوینت را انتخاب می کنند. البته استفاده از P2P برای مصارف خانگی مقرون به صرفه نخواهد بود. برخی از ساخت‌وسازها یا مجتمع‌های مسکونی خدمات اشتراک نقطه به نقطه را ارائه می‌کنند تا قیمت مناسب‌تر باشد.

نقطه اینترنت چیست و چه مزایایی دارد؟

4. اتصال رضایت بخش. مهمترین ویژگی رادیو اینترنتی

یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب نوع اتصال به اینترنت این است که قطعا سطح پایین و رضایت بالاست. اینترنت که مبتنی بر شبکه فیبر نوری یا اتصالات بی سیم است، در اکثر موارد چالش این است که یک اتصال عالی داشته باشید. در انتقال اینترنت به صورت نقطه به نقطه، هیچ ارتباطی به ارتباط وجود ندارد. این موضوع رضایت شبکه اینترنت را نقطه به نقطه افزایش داده است.

5. نسبت به خرید ارتباط بی سیم اینترنتی بدون مشکل نصب شده است

نصب و راه اندازی انواع اتصالات اینترنتی ممکن است بسیار زمان بر باشد. اگر سیستم فیبر نوری در یک منطقه وجود نداشته باشد، نصب آن ماه ها طول می کشد. نصب شبکه اینترنتی نقطه به نقطه سریعترین زمان نصب را بین انواع اتصالات دارد. حتی اگر بخشی از شبکه از کار بیفتد، به راحتی قابل تعویض است.

6. قیمت ارزان در ارتباط با دو نقطه

اگر فقط دو نقطه اتصال داشته باشید، قیمت اینترنت نقطه به نقطه بسیار ارزان خواهد بود. این موضوع برای برقراری ارتباط بین چند نقطه متفاوت و پرهزینه تر است. اگر دید بلندمدتی برای خرید اینترنت دارید، قیمت پهنای باند انحصاری در اینترنت P2P مقرون به صرفه خواهد بود. به خصوص اگر این اتصال برای یک سازمان یا گروه خریداری شود، هزینه آن به سرعت با پیشرفت در فرآیند جبران می شود.

موارد اتصال نقطه به نقطه; بهترین اینترنت بی سیم

خب مراکزی که سرعت و امنیت اینترنتشون روی کیفیت کارشون تاثیر داره بهترین گروه برای راه اندازی اینترنت نقطه به نقطه هستن. از جمله این مراکز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سازمان های بزرگ: سازمان ها و مؤسسات بزرگ برای انجام وظایف و فعالیت های رئیس خود در داخل سازمان به اینترنت پرسرعت نیاز دارند. علاوه بر سرعت، امنیت بالا برای سازمان های بزرگ بسیار مهم است.
  • مراکز علمی: دسترسی به اینترنت پرسرعت در مراکز دانشگاهی به منظور تحقیق و دسترسی مناسب به منابع خارجی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همچنین تعیین چگونگی ادامه تحقیقات اصولی موضوع بسیار مهمی است.
  • مشاغل متصل به اینترنت: با دیجیتالی شدن جهان، ظاهر کسب و کارهای مرتبط با اینترنت نیز بیش از پیش افزایش یافته است. این مشاغل برای ادامه زندگی خود به اینترنت پرسرعت و مطمئن نیاز دارند.

استفاده از اتصال نقطه به نقطه بهترین انتخاب برای مراکز بزرگ است. استفاده شخصی از این نوع ایده ارتباطی خیلی خوب نیست. زیرا هزینه آن مقرون به صرفه نخواهد بود. اگر با هزینه بالا مشکلی ندارید، در خرید آنلاین خدمات نقطه به نقطه تردید نکنید.

هزینه اینترنت نقطه به نقطه; بهترین قیمت را نخواهید

در این مقاله به طور مفصل در مورد اینترنت نقطه به نقطه و مزایای آن صحبت کردیم. به عنوان نتیجه، استفاده از ارتباط نقطه به نقطه را به مراکز بزرگ توصیه می کنیم. قیمت بالای این خدمات در هزینه های سازمان های بزرگ منعکس نمی شود. همچنین با تاثیری که در پیشرفت آنها دارد مبلغ پرداختی با بهره پرداخت می شود.

ماهان نت به عنوان یکی از ارائه دهندگان خدمات اینترنتی پیشرو، خدمات نقطه به نقطه را با مقرون به صرفه ترین قیمت در ایران ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به سایت این شرکت به آدرس mahannet.ir مراجعه و یا با شماره عمومی 1514 تماس حاصل فرمایید.

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما