نقد و بررسی «انشقاق در ریشه»: یک لنز قدرتمند برای خانواده‌های مهاجر که از هم جدا می‌شوند

هنگامی که در اواسط سال 2018 اخبار سیاست مدارا صفر وزارت دادگستری برای ورود غیرمجاز به ایالات متحده منتشر شد، گروهی از مادران در کوئینز وارد عمل شدند. آنها سازمانی به نام خانواده های مهاجر با هم ایجاد کردند که هدف آن گردآوری مجدد مادرانی است که در مرکز بازداشت الوی در آریزونا با کودکانی که دولت از آنها گرفته شده است. «شکاف از ریشه» یکی از این زنان را دنبال می‌کند: روزیرا، یک پناهجو از گواتمالا که با دو پسرش وارد ایالات متحده شده بود. این مستند به کارگردانی لیندا گلدشتاین نولتون، یادآوری دلخراش از بی رحمی این جدایی ها است و نشان می دهد که اتحاد دوباره اغلب تنها آغاز یک سفر طولانی برای خانواده های از هم پاشیده است.

مسیر روزیرا برای گرفتن پناهندگی چهره‌های زیادی را به Catch 22 نشان می‌دهد: فرد باید در خطر قریب‌الوقوع باشد تا بتواند به عنوان پناهنده پذیرفته شود، اما همچنین باید به خاطر داشته باشد که از کشوری که در حال ترک است، گزارش پلیس دریافت کند. مهاجران باید ثابت کنند که سربار کشور نیستند اما اجازه کار ندارند. تلفات عاطفی بر خانواده ها حاد است، از جمله شرایط غیر انسانی، موانع اداری و آسیب های شخصی. قبل از اینکه روزایرا با پسرانش در شهر نیویورک ملاقات کند، پسر نوجوانش، یوردی، مسئولیت برادر کوچکترش، فرناندو خوزه را بر عهده می گیرد و در مصاحبه ای چالش های تبدیل شدن به یک پدر و مادر واقعی را در سن 15 سالگی بیان می کند.

«شکاف از ریشه» لنز قدرتمندی به وضعیت عاطفی هزاران مهاجری است که از مرز وارد ایالات متحده می‌شوند، خطری که از آن فرار می‌کنند و افرادی که سعی در کمک به آنها دارند.

تقسیم در ریشه
درجه بندی نشده. مدت زمان: 1 ساعت و 36 دقیقه. در نتفلیکس تماشا کنید.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما