نظر | ممنوعیت سقط جنین به طرز باورنکردنی ظالمانه لیندسی گراهام

اکثر افرادی که بارداری را پشت سر گذاشته اند یا یکی از نزدیکان خود را تماشا کرده اند، می دانند که معیارهای مشخصی برای بند انگشت سفید وجود دارد. در هفته 10، می‌توانید آزمایش خونی بدهید که برخی از اختلالات ژنتیکی دوران بارداری را بررسی می‌کند، اما این آزمایش فقط می‌تواند میزان خطر شما را به شما بگوید. دکتر می‌گوید: «بیشتر اوقات ما در مورد مواردی مانند ناهنجاری‌های جنینی، ناهنجاری‌های ژنتیکی، در حدود 15 تا 20 هفتگی، زمانی که می‌توانیم آمنیوسنتز انجام دهیم، تشخیص می‌دهیم. کریستین برندی، متخصص زنان و زایمان و ارائه دهنده سقط جنین در نیوجرسی و رئیس هیئت مدیره پزشکان برای سلامت باروری.

سپس، در هفته بیستم، معمولاً به بیماران باردار اسکن آناتومی پیشنهاد می‌شود که از جمله مشکلاتی مانند آنسفالی، که در آن مغز و جمجمه جنین رشد نمی‌کند، بررسی می‌شود.

گراهام هر زنی را که اخبار فاجعه بار از آمنیو یا اسکن آناتومی دریافت می‌کند محکوم می‌کند تا یک بارداری محکوم به پایان را به پایان برساند، مگر اینکه بتواند ثابت کند که او را می‌کشد. چه بی فکر و چه عمدی، بی رحمی این تقریبا غیر قابل درک است.

از نظر سیاسی، لایحه گراهام برای دموکرات ها موهبت است. به نظر می رسد او تلاش کرده است تمرکز بحث سقط جنین را به سقط جنین های بعدی تغییر دهد، جایی که جمهوری خواهان فکر می کنند می توانند مخالفان خود را افراطی معرفی کنند. در عوض، او بر بی رحمی جمهوری خواهان نسبت به بیماران سقط جنین تأکید کرده است که احتمالاً بیشترین همدردی عمومی را برانگیخته است.

اما دموکرات ها نباید خوشحال باشند. جمهوری خواهان نشان داده اند که مایلند چنین ممنوعیت های شدیدی را در جاهایی که قدرت کامل دارند اعمال کنند. اخیراً، Kailee Lingo DeSpain، که در گذشته گفته بود که او “طرفدار اصلی زندگی شما در تگزاس” بود، به CNN گفت که پس از اینکه متوجه شد جنینش قلب، ریه، مغز، کلیه و ژنتیکی دارد، مجبور به ترک این ایالت برای سقط جنین شده است. نقص دارد و “یا مرده به دنیا می آید یا در عرض چند دقیقه از تولد می میرد.” از دسپاین پرسید، چگونه می‌توانی آنقدر ظالم باشی که قانونی را تصویب کنی که می‌دانی به زنان آسیب می‌زند و می‌دانی که باعث می‌شود نوزادان با درد به دنیا بیایند؟

در حال حاضر جمهوری خواهان توانایی تحمیل چنین رژیمی بر کل کشور را ندارند. بسیاری از آنها نیز علاقه ای به صحبت در مورد ممنوعیت های ملی ندارند. برخی از جمهوری خواهان از گراهام خشمگین بودند که این موضوع را در کانون توجه قرار داده است. اما احتمالاً گراهام درست می گفت: “اگر ما مجلس و سنا را پس بگیریم، می توانم به شما اطمینان دهم که به لایحه خود رای خواهیم داد.” جمهوری خواهان تاکنون تمام تلاش خود را کرده اند تا به جنبش ضد سقط جنین آنچه را که می خواهد بدهد. وقتی گراهام به ما می گوید که قصد دارند با ما چه کنند، باید گوش کنیم.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

تماس با ما