نظر | فدرال رزرو تا چه اندازه باید برای مهار تورم پیش برود؟

واقعیت معمولی بسته به اینکه به آن اعتقاد داشته باشید یا نه تغییر نمی کند، همانطور که نیل دگراس تایسون، اخترفیزیکدان و مربی علم، دوست دارد مشاهده کند. اما واقعیت عادی دنیایی نیست که بانک مرکزی در آن زندگی می کند. آنها در دنیایی زندگی می کنند که انتظارات خود را برآورده می کند. ما شاهد این بودیم که در این هفته جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در یک کنفرانس خبری در روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت.

پاول قاطعانه گفت که فدرال رزرو «به موقع» تورم را به هدف خود یعنی 2 درصد کاهش خواهد داد و باید بتواند این کار را بدون بیکار کردن افراد زیادی انجام دهد.

اگر مردم پاول را باور کنند، او درست می گوید. با اطمینان از کاهش تورم، شرکت‌ها قیمت‌ها را به سرعت افزایش نمی‌دهند و کارگران تقاضای دستمزد خود را تسریع نمی‌کنند.

اما اگر مردم پاول را باور نکنند، او در اشتباه است. تورم همچنان داغ خواهد ماند و برای کاهش آن، فدرال رزرو باید اقتصاد را وارد یک رکود نسبتاً عمیق کند. باید به جای تکان دادن از بازوکا خود استفاده کند. مایه تاسف.

به همین دلیل است که اعتبار ضروری است. بانک های مرکزی هیچ کنترلی بر علل تورم مانند قیمت انرژی، جهانی زدایی و جدایی کارگران از نیروی کار ندارند. اما بانک‌های مرکزی می‌توانند نحوه صحبت و رفتارشان را کنترل کنند تا مردم وقتی قول می‌دهند تورم پایین‌تری در راه است، آنها را باور کنند.

یک بانک مرکزی با دستاوردهای بالا و معتبر، از «نسبت قربانی» پایینی برخوردار خواهد شد، که معیاری است برای اینکه چقدر رشد اقتصادی باید برای کاهش تورم قربانی کند. نسبت 2 به این معنی است که تولید انباشته در طول زمان باید معادل 2 درصد از تولید اقتصادی یک سال کاهش یابد تا نرخ تورم به میزان 1 درصد کاهش یابد.

در دنیایی عالی، که بانک مرکزی سیاست‌های بهینه را اعمال می‌کند و همه به آن اعتماد دارند، طبق یک مقاله کاری کارکنان در سال گذشته توسط رابرت تتلو، نسبت فداکاری در یک پنجره پنج ساله می‌تواند به 0.5 یا بیشتر برسد. یک مشاور ارشد در بخش امور پولی فدرال رزرو. تتلو دریافت که بر اساس شبیه‌سازی‌هایی که با استفاده از مدل اصلی پیش‌بینی فدرال رزرو انجام می‌شود، اگر به فدرال رزرو اعتماد نشود، این نسبت می‌تواند تقریباً 20 به 30 باشد.

تدریجی ها استدلال می کنند که فدرال رزرو نباید برای بازگرداندن تورم به هدف عجله داشته باشد. آلن بلیندر، نایب رئیس سابق فدرال رزرو، در ماه سپتامبر در وال استریت ژورنال نوشت که اقدام شدید توجیه نمی شود زیرا انتظارات تورمی پایین است – به عبارت دیگر، اعتبار فدرال رزرو همچنان قوی است. او نوشت: تورم امروز هنوز جوان است.

برخی دیگر ترجیح می دهند به بوقلمون سرد بروند. سال گذشته جیمز بولارد، رئیس بانک فدرال رزرو سنت. لوئیس، استدلال کرد که افزایش نرخ بهره «سریع‌کننده» – برعکس تدریج‌گرایی – در درازمدت درد کمتری را به همراه خواهد داشت زیرا باعث می‌شود مردم انتظارات تورمی خود را سریع‌تر پایین بیاورند و مطابق با آن رفتار کنند.

جوزف بروسلاس بدبین است. بروسولاس، اقتصاددان ارشد RSM US، یک شرکت مالیاتی، حسابرسی و مشاوره برای شرکت های متوسط، بر اساس برآوردهای او، کاهش نرخ تورم به 2 درصد مستلزم افزایش نرخ بیکاری به 7.3 درصد است که باعث از دست دادن 6.1 میلیون شغل می شود. هفته گذشته در یک پست وبلاگ با یکی از همکارانش، Tuan Nguyen، نوشت.

بروسولاس و نگوین نوشتند یکی از دلایلی که فدرال رزرو برای رسیدن به هدف تورم 2 درصدی خود سخت تر می شود این است که انتظارات تورمی به سمت بالا حرکت کرده است، البته نه به شدت. همچنین آنها افزودند که کار فدرال رزرو را پیچیده تر می کند، جدا شدن نسبی اقتصاد ایالات متحده از چین و رشد کند نیروی کار.

آنها نوشتند که اگر فدرال رزرو به کاهش تورم به 3 درصد بسنده کند، مشاغل کمتری – حدود 2.5 میلیون نفر – از بین می رود. این همان کاری است که آنها فکر می کنند فدرال رزرو در واقع انجام خواهد داد: هدف عملی برای تورم 3 درصد به جای 2 درصد اعلام شده تعیین می کند.

سیاستگذاران فدرال رزرو، در بررسی پیش بینی های اقتصادی که در روز چهارشنبه منتشر شد، دیدگاه بسیار بهتری دارند. پیش‌بینی‌های متوسط ​​در نظرسنجی این است که تورم تا سال 2025 به 2.1 درصد کاهش می‌یابد، یعنی فقط یک مو بالاتر از هدف، و میانگین نرخ بیکاری در سال آینده و در سال 2025 به 4.6 درصد می‌رسد که خیلی بالاتر از نرخ پایدار بلندمدت 4 درصد نیست. در مقاله‌ای که تتلو در ماه نوامبر منتشر کرد، زمانی که پیش‌بینی‌های فدرال رزرو تقریباً مشابه بود، نوشت که نسبت فداکاری ضمنی در پیش‌بینی‌ها «بر اساس اکثر استانداردها کمی پایین است، اما در محدوده‌های قابل قبول است».

همانطور که در بالا ذکر کردم، سیاستگذاران فدرال رزرو انگیزه ای برای ابراز اعتماد دارند. برای برداشت های مستقل به سراغ دو اقتصاددان برجسته وال استریت رفتم. مایکل گپن، رئیس اقتصاد ایالات متحده در بانک آمریکا، به من گفت که پیش‌بینی‌کنندگان این بانک می‌بینند که تورم حتی زودتر از سیاست‌گذاران فدرال رزرو به 2 درصد کاهش می‌یابد – اگرچه این به این دلیل است که آنها پیش‌بینی می‌کنند که یک رکود خفیف از اواخر سال جاری شروع شود. پیش بینی نمی کنند

گپن گفت، ممکن است کاهش تورم به 2 درصد به طور غیرمنتظره ای از نظر کاهش مشاغل پرهزینه باشد، اما تنها راه برای فدرال رزرو برای کشف این موضوع این است که به فشارها ادامه دهد و ببیند چه اتفاقی می افتد.

یان هاتزیوس، اقتصاددان ارشد گلدمن ساکس، به من گفت که معتقد است احتمالاً برای کاهش تورم به 2.5 درصد، نرخی که او فکر می‌کند در منطقه آسایش فدرال رزرو باشد، نیازی به رکود نیست. طبق پیش‌بینی او، تنها چیزی که لازم است این است که اقتصاد برای مدتی طولانی‌تر با سرعتی پایین‌تر از روند رشد کند در حالی که سهم افرادی که کار می‌کنند یا به دنبال شغل هستند بالاتر می‌رود.


با توجه به خبرنامه شما درباره ایده‌هایی برای جلوگیری از ورشکستگی بانک‌ها: شاید بهترین خدماتی که نیویورک تایمز می‌تواند ارائه دهد، ردیابی پرسنل مدیریت و هیئت مدیره بانک‌های شکست خورده باشد. هر شرکتی که آنها را استخدام می کند باید در لیست نظارت روزنامه قرار گیرد.

دنیس مرنس
پیوریا، آریز.

من با بیمه کردن همه سپرده ها مخالفم. این امر باعث افزایش قابل توجه حق بیمه توسط شرکت بیمه سپرده فدرال می شود. این هزینه‌ها به صورت نرخ‌های بالاتر وام و نرخ‌های سپرده پایین‌تر به طور یکسان بر روی همه مشتریان کاهش می‌یابد. سپرده گذاران کوچک به سپرده گذاران بزرگی مانند پیتر تیل یارانه می دهند. بهترین راه حل برای ورشکستگی بانک ها، بازگرداندن قانون گلس استگال است که بانکداری تجاری را از بانکداری سرمایه گذاری جدا می کند.

اورین هلندر
جیمیسون، پن.

کپی کردن کانادا ما تنها کشور OECD بودیم که در سال‌های 2008-2009 مجبور به نجات یک بانک نشدیم و 100 سال است که بانک مادی را ورشکسته نکرده است. سه نسبت مالی (و ناشنوایی برای لابی برای تغییر در آنها) و یک تنظیم کننده ملی واحد … و یکنوع بازی شبیه لوتو بانگو شما تمام شده اید. مشکل بعدی

بیل استوارت
دلتا، پیش از میلاد

من هنوز هیچ نظری در مورد آن دسته از ما ندیده‌ام، احتمالاً میلیون‌ها نفر که اوراق خزانه‌داری در حساب‌های بازنشستگی خود دارند و ارزش آن‌ها در سال گذشته چقدر کاهش یافته است. آیا ما نجات پیدا می کنیم؟

ایان ای کراسلی
بریکسام، انگلستان

با توجه به نقل قول شما از EO Wilson در مورد تأثیر انسان بر محیط زیست، گونه های دیگر فقط با زنده بودن آب و هوا را تغییر داده اند، اما آنها این کار را در مقیاس زمانی زمین شناسی انجام داده اند. چیز خارق‌العاده‌ای در مورد گونه ما این است که چیزی که ما دوست داریم آن را هوش بگذاریم این است که این تغییرات را بسیار سریع‌تر می‌کند. خلاصه کلافه شدیم.

دانیل کورن
فیلادلفیا


«این مشکل کوری خطا است. هر دروغی که هر یک از ما در حال حاضر به آن اعتقاد داریم، لزوماً برای ما نامرئی است. به این واقعیت فکر کنید که خطا به معنای واقعی کلمه در زمان حال اول شخص وجود ندارد: جمله “من اشتباه می کنم” یک غیرممکن منطقی را توصیف می کند.

– کاترین شولز، اشتباه بودن: ماجراهای در حاشیه خطا (2010)

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

تماس با ما