نظر | اسرائیلی که می دانستیم رفته است

هالبرتال گفت: «آنچه که ما شاهد آن هستیم، تغییری در راست‌گرایان از هویت سیاسی مبتنی بر تمرکز بر «دشمن بیرونی» – فلسطینی‌ها – به «دشمن درون» – اعراب اسرائیل است.

ائتلاف نتانیاهو همچنین به نهادهای مستقل حیاتی که زیربنای دموکراسی اسرائیل هستند و مسئول حمایت از حقوق اقلیت ها هستند نیز حمله کرده است. یعنی سیستم دادگاه بدوی، رسانه‌ها و مهم‌تر از همه، دادگاه عالی، که نتانیاهو و متحدانش می‌خواهند تحت کنترل سیاسی جناح راست قرار گیرند، «دقیقاً از حقوق اقلیت‌ها محافظت نخواهند کرد» با قدرت و وسعت. هالبرتال گفت که آنها دارند.

وی گفت: در عین حال، این انتخابات نه تنها مبارزه ای برای آینده اسرائیل است، بلکه “درباره آینده اسراییل است. یهودیت در اسرائیل. تورات حاکی از برابری همه مردم و این تصور است که همه ما به شکل خدا آفریده شده ایم. اسرائیلی ها از همه مردم باید به حقوق اقلیت ها احترام بگذارند زیرا ما به عنوان یهودی می دانیم که اقلیت بودن چیست” – با حقوق و بدون حقوق. هالبرتال افزود: «این یک اخلاق عمیق یهودی است و اکنون از درون خود اسرائیل به چالش کشیده شده است. اما، وقتی هر روز این تهدیدات امنیتی درونی را در خیابان دارید، لنگر انداختن این ایدئولوژی‌های زشت بسیار آسان‌تر می‌شود.»

این تاثیر عمیقی بر روابط آمریکا و اسرائیل خواهد داشت. اما حرف من را قبول نکن در اکتبر 1، اکسیوس داستانی را به نقل از منابعی منتشر کرد که سناتور باب منندز، دموکرات نیوجرسی که رهبری کمیته روابط خارجی را بر عهده دارد، در جریان سفر به اسرائیل در ماه سپتامبر به نتانیاهو گفت. به گفته یک منبع، این سناتور هشدار داد که اگر نتانیاهو پس از نوامبر، دولت تشکیل دهد. 1 انتخاباتی که شامل افراط گرایان راست بود، می تواند “به طور جدی حمایت دو حزب در واشنگتن را از بین ببرد.”

که اکنون در شرف وقوع است.

من نزدیک به 40 سال است که از اسرائیل برای این روزنامه گزارش می‌دهم و اغلب با دوست عزیزم ناهوم بارنیا، یکی از محترم‌ترین، هوشیارترین، متعادل‌ترین و دقیق‌ترین روزنامه‌نگاران کشور سفر می‌کردم. شنیدن اینکه او دقایقی پیش پشت تلفن به من گفت که “ما اکنون نوع دیگری از اسرائیل داریم” به من می گوید که ما واقعاً وارد یک تونل تاریک می شویم.

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورخبرdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channel
تماس با ما