موجی از اعتراض به داوری در کشتی های لیگ برتر

کد خبر : 1855050 |
02 آذر 1401 ساعت 10:25 |
1.6 هزار بازدید |

0
نقطه نظر

رقابت های لیگ برتر حاشیه های کشتی قهرمانی باشگاه های کشور در هفته نخست خود را به جای گذاشته است که با موجی از انتقادات و اعتراض ها به نحوه داوری برخی مسابقات همراه بود.

موجی از اعتراض به داوری در کشتی های لیگ برتر

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از مهر، هفته دوم لیگ برتر کشتی فرنگی باشگاه های کشور روزهای سوم و چهارم آذرماه در شهرهای اهواز و اندیمشک برگزار می شود.

به عنوان نمونه دیدار تیم تندر پدافند مقابل مقاومت البرز در هفته اول مسابقات کشتی لیگ برتر کشتی که در سالن تختی اهواز برگزار شد را مشاهده می کنید و مقاومت البرز توانست با برتری به پیروزی برسد. نتایج 9 بر 1 و 6 بر 4 مقابل تیم تاندر دیفنس. البته این دیدار حواشی مختلفی داشت که یکی از آنها 2 کارت رعد سرمربی این تیم بود که با کارت قرمز داور، اخراج و محرومیت هم تیمی هایش به پایان رسید.

به این ترتیب محمدرضا مشمعیان پس از اخراج به ضعف داوری در لیگ اشاره کرد و آن را به نفع تیم رقیب خواند. به گفته وی، دلیلی برای حذف آن وجود نداشت و حتی درخواست بازبینی فیلم «کشتی» نیز بی پاسخ ماند. سرمربی این تیم رعد پدافند از سازمان لیگ کشتی درخواست کرد تا در دور برگشت لیگ یک داور قضاوت کند تا هیچ حقی از این تیم ضایع نشود و حامیان مالی مجبور به ترک این میدان نشوند.

در این شرایط به گفته مسئولان، برخی از تیم های حاضر در لیگ برتر آزاد که اخیراً به پایان رسیده به انتقاد از داوران می پردازند و در برخی از مسابقات اشتباهات زیادی از سوی تیم داوری صورت گرفته است.

در همین رابطه محمدابراهیم امامی سخنگوی فدراسیون که از داوران باتجربه کشتی کیشوران محسوب می شود و سابقه درخشانی در قضاوت مسابقات بین المللی و المپیک دارد به این موضوع واکنش نشان داد و گفت: با توجه به وجود کمیته داوران فدراسیون کشتی پس از بررسی عملکردشان در مرحله مقدماتی لیگ کشتی آزاد، از بیش از 100 دوره کشتی بین‌المللی ایران، 8 دور را برای داوری و 3 نفر را برای هیئت داوران انتخاب کردند. به نظر من در این دوره از لیگ مشکلی برای داوری وجود نداشت اما در کشتی یا هر رشته ورزشی دیگری ایرادات طبیعی است. در المپیک هم شاهد ایرادات و قضاوت هستیم پس موضوع چندان پیچیده ای نیست.

البته واکنش مسئولان فدراسیون کشتی به همین جا ختم نشد و محمد مصلی پور، رئیس کمیسیون داوران فدراسیون کشتی گفت: این مسابقات شرایط خاص خود را دارد. اگر چه قضاوت از کشتی آزاد آسانتر است، اما از نظر ایراد از کشتی آزاد نامفهومتر است، زیرا قوانین آن تا حدودی نامفهومتر است.

وی معتقد است: همیشه در مسابقات المپیک و جهانی ایراد در کشتی بیشتر از کشتی آزاد است چرا که کمک اخطاری شرایط خاصی دارد و داوران طبق موارد تعریف شده رای می دهند و این شاید برای بسیاری از مربیان، کشتی گیران و تماشاگران غیرقابل درک باشد.

قول دادم از هفته دوم اقداماتی انجام شود تا داوران لیگ کشتی تقویت شوند تا دیگر شاهد اعتراض برخی تیم ها نباشم.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما