من می خواهم به یک اجاق گاز برقی سوئیچ کنم. آیا هیئت مدیره می تواند من را متوقف کند؟

س: من یک آپارتمان در یک تعاونی با اجاق گاز دارم. من می خواهم آن را با اجاق برقی یا القایی جایگزین کنم. اما هیئت مدیره تعاونی من به من اطلاع داد که نمی توانم اجاق گاز را جدا کنم مگر اینکه هزینه مطالعه ای را پرداخت کنم تا نشان دهم که دربندی خط گاز من چه تاثیری بر کل ساختمان خواهد داشت. آیا هیئت مدیره من واقعاً می تواند این را اجباری کند؟

آ: دلیل خوبی دارید که بخواهید اجاق گاز خود را با اجاق گاز برقی معاوضه کنید. تحقیقات فزاینده ای نشان می دهد که آشپزی با گاز طبیعی برای محیط زیست یا سلامتی شما مفید نیست، از جمله مطالعه دسامبر که مصرف سوخت را با افزایش خطر آسم در میان کودکان مرتبط دانست. اما تبدیل به برق ممکن است در یک ساختمان آپارتمانی کار ساده ای نباشد، به خصوص اگر ساختمان قدیمی تر باشد (و اکثر شرکت های سهامی محدود شهر قدیمی هستند).


به گفته دین ام. رابرتز، وکیل املاک منهتن که متخصص در تعاونی های نظارتی است، ساختمان شما حق دارد از شما بخواهد برای مطالعه برای تعیین تأثیر پروژه بهبود خانه شما بر ساختمان بپردازید. او گفت: «الکتریکی‌سازی ایده فوق‌العاده‌ای است، اما باری جدی به همراه دارد که مردم به آن فکر نمی‌کنند.

بزرگترین مانع شما بنزین نیست، برق شماست. اجاق‌های برقی و القایی به یک خروجی 240 ولتی نیاز دارند، نوع خروجی که برای تغذیه خشک‌کن یا شارژر ماشین الکتریکی سطح 2 استفاده می‌شود. اجاق گاز خود را از دیوار بیرون بکشید و اگر خروجی وجود داشته باشد، احتمالاً یک اجاق گاز استاندارد است.

برای نصب پریز مناسب، ممکن است لازم باشد تابلوی برق آپارتمان خود را ارتقا دهید تا بار اضافی را در خود جای دهد. همچنین ممکن است ساختمان شما ظرفیت الکتریکی برای رسیدگی به وسایل سنگین بیشتر را نداشته باشد و ممکن است برای پاسخگویی به درخواست شما نیاز به ارتقاء ساختمان داشته باشد.

مارک کارل، مهندس محیط زیست که ممیزی انرژی را برای ساختمان‌های چندخانواری در شهر نیویورک انجام می‌دهد، می‌گوید: «شما ممکن است نیاز به تنظیم داشته باشید تا جریان بیشتری را به آن آپارتمان وارد کنید.

اکنون استخدام کنید برقکار آپارتمان و ساختمان شما را بررسی کند تا ببیند چه کاری ممکن است و چه کاری لازم است. آ لوله کش می تواند به هر سؤالی که هیئت مدیره ممکن است در مورد تأثیری که، در صورت وجود، دربندی خط گاز روی ساختمان داشته باشد، پاسخ دهد. از هیئت مدیره تعاونی بپرسید که به طور خاص چه انتظاراتی از یک مطالعه دارند، به خصوص که به نظر می رسد آنها بیشتر نگران خط گاز هستند تا خطوط برق.

اگر بتوانید اجاق گاز را تعویض کنید، باید A را استخدام کنید لوله کش برای درپوش خط گاز و یک برقکار برای انجام کارهای برقی. هر دو شغل نیاز به مجوزهای شهری و بازرسی دارند.

هر چقدر هم که همه اینها پیچیده به نظر می رسد، ایده خوبی است که ساختمان و ساکنان آن به فکر برق انداختن باشند. به هیئت مدیره بگویید که اگر کار امکان پذیر است، باید سایر ساکنان را به انجام همین کار تشویق کند. انجام این کار به ساختمان کمک می کند تا انتشار گازهای گلخانه ای خود را کاهش دهد، کاری که احتمالاً به زودی برای پیروی از قوانین تغییرات آب و هوایی گسترده شهر باید انجام دهد. اگر ارتقاء آپارتمان یا ساختمان ضروری باشد، ساکنین و ساختمان ممکن است واجد شرایط دریافت یارانه فدرال باشند.

برای به روز رسانی ایمیل هفتگی در مورد اخبار املاک و مستغلات مسکونی، اینجا ثبت نام کنید.

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

تماس با ما