معاون دبیرکل سازمان ملل گفت: در روز جهانی عدالت اجتماعی، گفت‌وگوی عمیق‌تر در «اقتصاد واقعی» می‌تواند باعث پیشرفت شود.

“ما باید سیاست‌های عادلانه‌تر و متعادل‌تر را توسعه دهید آمنه محمد، معاون دبیر کل سازمان ملل در یک پیام ویدئویی گفت که این امر باعث ایجاد تمایل سیاسی برای ایجاد تغییر می شود. «آنچه نیز مورد نیاز است یک گفتگوی اجتماعی عمیق تر با بازیگران در سراسر اقتصاد واقعی.”

روزها موضوع بر تقویت همبستگی جهانی و بازسازی مجدد اعتماد به دولت تمرکز دارد با غلبه بر موانع و آزادسازی فرصت ها برای عدالت اجتماعی. این رویکرد از توصیه هایی در دستور کار مشترک ما، برنامه سازمان ملل برای تحقق برنامه 2030 برای توسعه پایدار و 17 هدف آن ناشی می شود.

غلبه بر بحران های متعدد

چالش این است که غلبه بر ترکیبی سمی از بحران های تقویت کننده متقابل – تورم، بدهی، افزایش قیمت مواد غذایی و سوخت، تنش ها و درگیری های ژئوپلیتیکی، تغییرات آب و هوایی – که تهدیدی برای افزایش فقر، نابرابری و تبعیض در سراسر جهان هستند.

“در سراسر جهان مردم در حال تلاش برای بهبودی از پیامدهای اجتماعی-اقتصادی بیماری همه گیر COVID-19 هستنداو گفت که زندگی‌ها را ویران کرده و نابرابری‌ها را عمیق‌تر کرده است.

در واقع، همه‌گیری ویروس کرونا نابرابری جهانی را تشدید کرد و کاهش در دو دهه گذشته را معکوس کرد. سهم زنان از کل درآمد حاصل از کار کمتر از 35 درصد است، فقط پنج درصد نسبت به سال 1990 افزایش یافته است. در همان زمان، 214 میلیون کارگر در فقر شدید زندگی می کنند، با کمتر از 1.90 دلار در روز، و تعداد افراد فقیر شاغل در کشورهای در حال توسعه در حال افزایش است.

اما حتی قبل از همه گیری او گفت که در سال 2020 شروع شد، بسیاری از آنها مجبور شدند با کمتر از 2 دلار در روز امرار معاش کنند بدون حقوق و حمایت اجتماعی و چشم انداز کمی برای آینده ای بهتر.

او گفت: «زمانی که بین رشد اقتصادی و سیاست اجتماعی عدم تعادل وجود دارد، بی‌ثباتی سیاسی و ناآرامی اغلب به دنبال می‌آیند. “از همین رو ما به همگرایی نزدیک تری بین چارچوب های اجتماعی و هنجاری نیاز داریم سازمان ملل و سیاست‌های موسسات مالی بین‌المللی.

بازگشت به مسیر

او گفت که دستور کار 2030 که توسط دستور کار مشترک ما تقویت شده است، طرحی را برای “بازگشت به مسیر و نجات” اهداف توسعه پایدار (SDGs) ارائه می دهد.

“بیایید همیشه به یاد داشته باشیم که نتایج به چه کسی خدمت می کند. در قلب عدالت اجتماعی مردم هستنداو گفت، به ویژه زنان و جوانان ما، گفت‌وگوهای مثمر ثمر و سازنده برای رفع نیازهای میلیون‌ها نفر را پیش‌بینی کرد.

نابرابری های افسارگسیخته

فقر و نابرابری در داخل و بین کشورها در بسیاری از نقاط جهان رو به افزایش است. نابرابری همچنان بسیار بالاستبا تولید ناخالص داخلی سالانه سرانه از حدود 600 دلار در برابری قدرت خرید در فقیرترین کشورها تا بیش از 115000 دلار در ثروتمندترین کشورها. توپ 10 درصد از جمعیت جهان در حال حاضر 52 درصد از درآمد جهانی را به خود اختصاص می دهنددر حالی که فقیرترین نیمه 6.5 درصد آن را به دست می آورند.

در باره 290 میلیون جوان در سراسر جهان در آموزش، اشتغال یا آموزش نیستنددر حالی که دو میلیارد نفر در اقتصاد غیررسمی کار می کنند. شغل و درآمد ناپایدارشرایط کار ناسالم و ناایمن و عدم حمایت اجتماعی منجر به تأثیر نامتناسبی همه‌گیری COVID-19 بر روی این کارگران شد که شاهد کاهش 60 درصدی درآمد آنها در سال 2020 بودند.

شناسایی تنگناهای کلیدی

برای بزرگداشت این روز، قرقیزستان، سازمان بین المللی کار (ILO) و شرکا رویدادی را با موضوع 2023 برگزار کردند. شرکت کنندگان کاوش کردند تنگناها و چالش های کلیدی برای غلبه بر نابرابری‌های فزاینده، فرصت‌های موجود در اقتصاد سبز و دیجیتال برای کاهش آن‌ها و اقدامات مورد نیاز دولت ها، سیستم سازمان ملل متحد، موسسات مالی بین المللی و سایر ذینفعان به افزایش سرمایه گذاری برای عدالت اجتماعی.

خوزه آنتونیو اوکامپو، وزیر دارایی کلمبیا، در یک سخنرانی کلیدی، شروع به کار کرد چندین پیشنهاد برای مقابله با چالش های جهانی “بسیار” فعلی که تأثیر عمیقی بر مسائل اجتماعی از جمله افزایش قیمت مواد غذایی، بحران آب و هوا و رکود اقتصادی دارد.

عدالت اجتماعی مستلزم اقدام مالی در سطح ملی است او گفت که بر مالیات، از جمله مالیات بر ثروت متمرکز است. او گفت در واقع، نابرابری در ثروت بسیار بیشتر از شکاف های درآمد فعلی است.

وی با اشاره به چندین حوزه عمل گفت منابع برای تضمین درآمدهای مالیاتی فراوان باید برای پوشش نیازهای موجود تنظیم شود، در کنار اقدامات “تضمین یارانه فقیرترین مردم”.

با این حال، تامین مالی بین المللی نقش مهمی ایفا می کند به جلو می رود، او گفت. گسترش تلاش‌های چندجانبه بانک‌ها می‌تواند به کشورها کمک کند تا با چالش‌های آب و هوایی مقابله کنند ترتیبات سوآپ بدهی فعلی را می توان بیشتر گسترش داد. او گفت که کمک به کشورهایی که با بلایای طبیعی روبرو هستند یکی دیگر از زمینه های کلیدی است که نیاز به توسعه دارد.

دعوت به ائتلاف جهانی

کارشناسان در یک رویداد ILO راه های بیشتری را برای تقویت پیشرفت، با کارشناسانی که پیشنهادهای نوآورانه را بررسی کردند، تشریح کردند.

گیلبرت اف هونگبو، مدیر کل ILO توضیح داد که چرا الف تاکید بیشتر بر عدالت اجتماعی برای بهبود پایدار ضروری است در پادکستی که روز دوشنبه منتشر شد.

او گفت: «از نظر اجتماعی، اگر عدالت اجتماعی بهتری را پرورش ندهیم، در نهایت با ناآرامی اجتماعی بیشتری مواجه خواهید شد.

وی همچنین تاکید کرد که برای اطمینان از اینکه اقدامات و اقدامات لازم در تمام سطوح سیاست گذاری یکپارچه می شود نیاز به ائتلاف جهانی برای عدالت اجتماعی

وی گفت: تصور کنید اگر در کل دنیا بتوانیم گفتمان عدالت اجتماعی را در سطح اقتصاد و محیط زیست قرار دهیم. “این برای من یک دستاورد بزرگ خواهد بود، زیرا در حال حاضر اینطور نیست.”

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

تماس با ما