مظنون تلاش برای ترور معاون رئیس جمهور آرژانتین در سال 2021 به دلیل حمل سلاح دستگیر شد.CNN

پلیس به سی ان ان گفت که مظنون یک سوء قصد آشکار علیه کریستینا فرناندز دی کرشنر معاون رئیس جمهور آرژانتین سال گذشته به دلیل “استفاده نادرست از سلاح” دستگیر شد.

مقامات آرژانتینی فرناندو ساباگ مونتیل را به عنوان مظنونی شناسایی کردند که روز پنجشنبه با یک تفنگ پر شده در بیرون خانه اش در بوئنوس آیرس به فرناندز دی کرشنر نزدیک شد و به نظر می رسد یک سوء قصد نافرجام باشد.

یک سخنگوی پلیس به سی‌ان‌ان گفت ساباگ مونتیئل مجوز سلاح داشت اما در سال 2021 به دلیل حمل چاقوی بزرگ در ملاء عام دستگیر شد و افزود که حداقل یک خالکوبی با نمادهای نازی دارد.

مقامات اداره مهاجرت گفتند که او در شهر سائوپائولو برزیل در 13 ژانویه 1987 به دنیا آمد و از سال 1993 در آرژانتین زندگی می کرد.

ویدیوی این حادثه فرناندز دی کرشنر را نشان می‌دهد که در حالی که از میان جمعیت زیادی از هواداران عبور می‌کند لبخند می‌زند. سپس مردی به جلو می رود و اسلحه را به سمت صورت او نشانه می گیرد.

هیچ گلوله‌ای شلیک نشد و معاون رئیس‌جمهور آسیبی ندید، اگرچه وزارت امنیت آرژانتین بعداً تأیید کرد که اسلحه 0.380 مورد استفاده در این حادثه دارای گلوله است.

آلبرتو فرناندز، رئیس جمهور آرژانتین در یک برنامه تلویزیونی گفت: “کریستینا هنوز زنده است، زیرا – به دلایلی که ما از لحاظ فنی نمی توانیم در حال حاضر تایید کنیم) – سلاحی که با پنج گلوله مسلح شده بود، شلیک نکرد، اگرچه ماشه آن کشیده شده بود. آدرس اواخر پنجشنبه

حمله به فرناندز دی کرشنر، که از سال 2007 تا 2015 به عنوان رئیس جمهور این کشور قبل از تصدی معاونت رئیس جمهور در سال 2019 فعالیت می کرد، ملت و منطقه گسترده تر را شوکه کرده است.

رهبران مکزیک، کوبا، شیلی و ونزوئلا همگی با وحشت به این خبر واکنش نشان داده‌اند و همبستگی خود را با فرناندز دی کرشنر اعلام کرده‌اند، در حالی که رئیس‌جمهور آرژانتین روز جمعه را تعطیلی ملی اعلام کرده است تا مردم بتوانند در حمایت از آن شرکت کنند.

دوست دختر ساباگ مونتیئل که پس از دستگیری وی در یک مصاحبه زنده در تلویزیون ملی آرژانتین شرکت کرد، گفت که او نیز در تلاش است تا آنچه را که اتفاق افتاده درک کند.

دوست دخترش که در مصاحبه تنها با نام کوچکش، امبار شناسایی شد، گفت که ساباگ مونتیل “مردی خوب و سخت کوش” ​​بود که “در هفته های اخیر هیچ نشانه ای از خشونت از خود نشان نداده بود.”

او گفت که آخرین بار او را روز چهارشنبه دیده است و نمی تواند بفهمد “چرا او کاری را که انجام داد” انجام داد.

«راستش را بخواهید، من از همه اینها آگاه نبودم. [Sabag] عمبر گفت هیچ جزئیاتی به من نگفت.

به گفته دو قاضی، صباگ در حال حاضر در بازداشت به سر می برد و در انتظار محاکمه به اتهام اقدام به قتل است و به گفته دو قاضی، یک وکیل مدافع عمومی برای او تعیین شده است.

کریستینا فرناندز دی کرشنر در کنگره ملی در بوئنوس آیرس.

حامیان معاون رئیس جمهور چندین روز است که تجمعاتی را در نزدیکی خانه وی برگزار کرده اند تا با درخواست دادستان ها مبنی بر اجرای حکم 12 سال زندان به اتهام فساد مالی مخالفت کنند. آخر هفته گذشته، درگیری بین حامیان او و پلیس باعث زخمی شدن 14 مقام انتظامی و دستگیری چهار نفر شد.

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

تماس با ما