مصاحبه: سائوتومه و پرنسیپ برای روز فارغ التحصیلی آماده می شود

اریک اوروست: در حال حاضر 46 LDC توسط سازمان ملل فهرست شده است و کشورها پس از رسیدن به اهداف توسعه خاصی فارغ التحصیل می شوند.

اریک جان اوروست، هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل در سائوتومه و پرینسیپ در کنفرانس LDC5 در دوحه، قطر.
اریک اوروست، هماهنگ کننده مقیم سائوتومه و پرنسیپ

سائوتومه و پرنسیپ از نظر شاخص‌های اجتماعی، مانند تولید ناخالص داخلی سرانه، خوب عمل می‌کند، اما در سایر شاخص‌ها، مانند شاخص آسیب‌پذیری اقتصادی، عقب است و اینجاست که سازمان ملل حمایت زیادی می‌کند، زیرا سلامت اقتصاد است که به کشور اجازه می دهد تا از وضعیت LDC خود فارغ التحصیل شود.

به عنوان مثال، ما به کشور کمک کرده‌ایم تا خود را به‌عنوان مکانی که محصولات ارگانیک و سطح بالا را به فروش می‌رساند، عرضه کند. بنابراین، به جای اینکه فقط دانه های کاکائو صادر کنند، شکلات تخته ای صادر می کنند. روغن نخل ارگانیک، روغن نارگیل و فلفل وانیل نیز به فروش می رسد.

یافتن منابع برای سازگاری با بحران آب و هوا نیز بسیار مهم است و ما از تلاش‌های دولت برای یافتن بودجه بیشتر برای حفاظت از تنوع زیستی و حفظ منابع دریایی حمایت کرده‌ایم. این کشور به سمت استفاده از انرژی های تجدیدپذیر حرکت می کند. سازمان ملل از اولین پارک خورشیدی کشور که سال گذشته افتتاح شد، حمایت کرد و پنل های خورشیدی در مدارس و مراکز بهداشتی در حال نصب هستند.

ما همچنین به توسعه بخش خصوصی کمک می کنیم. ترویج نوعی از اکوتوریسم که در فرهنگ و تاریخ کشور ادغام شده است و حمایت از شرکت های کوچک و متوسط.

اخبار سازمان ملل: چه چالش هایی می تواند سائوتوم را حتی پس از فارغ التحصیلی عقب نگه دارد، و سازمان ملل چگونه با آن مقابله می کند؟

اریک اوروست: من می گویم این یک تغییر ذهنیت است، از ایده وابسته بودن به کمک های خارجی، به سمت مدلی که در آن منابع را برای اقتصاد خود تولید می کنید، اطمینان حاصل کنید که منابع رشد برای حفظ سیستم حمایت اجتماعی خود را دارید، به بخش‌های اجتماعی را حفظ کنید و مطمئن شوید که کشور شما می‌تواند به سمت دستیابی به اهداف توسعه پایدار سازمان ملل تسریع کند.

در سائوتومه و پرنسیپ، برنامه جهانی غذا از برخی خانواده هایی که به دلیل تغییرات آب و هوایی آواره شده اند حمایت می کند

در سائوتومه و پرنسیپ، برنامه جهانی غذا از برخی خانواده هایی که به دلیل تغییرات آب و هوایی آواره شده اند حمایت می کند

این در مورد این است که چالش های توسعه خود را فرض کنید و به آینده نگاه کنید و ببینید که ما به عنوان یک کشور چه کاری می توانیم انجام دهیم تا به جلو حرکت کنیم. بنابراین، فشار زیادی بر کشور وارد می کند تا مطمئن شود که برای فارغ التحصیلی آماده هستند.

چالش مهاجرت به آن مرتبط است. بسیاری هنوز به دنبال فرصت در خارج از کشور هستند، اما نیروی انسانی مورد نیاز برای حمایت از روند توسعه در کشور مورد نیاز است.

یک چالش خاص برای سائوتومه و پرنسیپ و سایر کشورهای در حال توسعه جزایر کوچک، آسیب پذیری جزایر در برابر بحران آب و هوایی است، زیرا ما شاهد سیل، طوفان و طوفان بوده ایم که می تواند تأثیر بسیار مخربی بر اقتصاد داشته باشد. در دسامبر 2021، حدود هفت درصد از تولید ناخالص داخلی به دلیل خسارت ناشی از بارندگی شدید از بین رفت.

مادری در خانه در سائوتومه و پرنسیپ به پسرش در انجام تکالیف کمک می کند.

© یونیسف/وینسنت ترمو

مادری در خانه در سائوتومه و پرنسیپ به پسرش در انجام تکالیف کمک می کند.

اخبار سازمان ملل: چه توصیه ای به رهبران کشورهای کمتر توسعه یافته برای کمک به آنها در دستیابی به توسعه اقتصادی و کاهش فقر دارید؟

اریک اوروست: در اقتصاد و بخش‌هایی از رشد که دارای مزیت‌های رقابتی هستید، جایی که می‌توانید ارزش افزوده کنید و شغل‌های بیشتری ایجاد کنید، بیشتر سرمایه‌گذاری کنید.

شما باید نقاط ضعف و قوت خود را تجزیه و تحلیل کنید و سپس یک برنامه توسعه ملی تهیه کنید. و این مستلزم تعهد در بالاترین سطح، تعهد سیاسی برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های اقتصادی است که واقعاً رشد آینده کشور را می‌بینید.

من آن را اینجا در سائوتومه و پرنسیپ دیده‌ام. یک تغییر واقعی به سمت مشارکت بیشتر بخش خصوصی و کشاورزی است که فقط بر اساس صادرات مواد خام نیست. کشورهای LDC باید جایگاه خود را پیدا کرده و آن را برای رشد آینده توسعه دهند.

اریک اوروست هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل است سائوتومه و پرنسیپ. او در UN News صحبت می کرد LDC5کنفرانس بزرگ سازمان ملل متحد که از 5 تا 9 مارس 2023 در دوحه قطر برگزار شد.

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

تماس با ما