مشتری: تصاویر تلسکوپ فضایی جیمز وب حتی بهتر از آن چیزی است که دانشمندان انتظار داشتند

ایمکه دی پاتر، ستاره شناس سیاره ای، استاد بازنشسته دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، در یک بیانیه خبری گفت: «ما واقعاً انتظار نداشتیم که به این خوبی باشد، صادقانه بگویم.

ناسا گفت که دو پاتر و تیری فوشه، پروفسور رصدخانه پاریس، رصد بزرگترین سیاره منظومه شمسی را با استفاده از تلسکوپ وب هدایت کردند – که خود یک تلاش بین المللی ناسا با آژانس فضایی اروپا و آژانس فضایی کانادا است. .

با ترسیم تصویری که از نارنجی و زرد در قطب های مشتری به آبی و بنفش به سمت مرکز حرکت می کند، چندین تصویر از تلسکوپ گرد هم آمدند تا یک ترکیب کلی را تشکیل دهند و به زمین نگاهی به غول گازی نشان دهند.

به گفته ناسا، همچنین می‌توانید حلقه‌های ضعیف و کهکشان‌های دوردست را در پس‌زمینه مشاهده کنید.

و لکه قرمز بزرگ مشهور مشتری – طوفانی به اندازه ای بزرگ که زمین را در بر بگیرد – در این تصاویر سفید به نظر می رسد.

در یک تصویر ترکیبی Webb NIRCam، لکه قرمز بزرگ مشتری (پایین سمت راست) سفید به نظر می رسد.

هایدی همل، دانشمند بین رشته ای وب برای مشاهدات منظومه شمسی و معاون علمی در انجمن دانشگاه ها گفت: «نقاط و رگه های سفید درخشان متعدد احتمالاً بالای ابرهای بسیار بلند طوفان های همرفتی متراکم هستند. تحقیق در نجوم.

ناسا گفت که دانشمندان با دانشمند شهروند جودی اشمیت برای ترجمه داده‌ها برای تشکیل تصاویر ترکیبی از تلسکوپ همکاری کردند که به دید بهتری از زندگی مشتری کمک می‌کند.

اشمیت که در مودستو، کالیفرنیا مستقر است، گفت: تبدیل مشتری به تصاویر به دلیل سرعت چرخش آن دشوار است.

فوشه گفت: “این یک تصویر خلاصه ای از علم برنامه سیستم مشتری ما است که دینامیک و شیمی خود مشتری، حلقه های آن و سیستم ماهواره ای آن را مطالعه می کند.”

اما مشتری تنها موضوع وب نیست. این تلسکوپ فضایی از نور مادون قرمز برای آشکار کردن جنبه‌های نامرئی کیهان استفاده می‌کند.

توسعه رصدخانه فضایی برتر جهان در سال 2004 آغاز شد و پس از سال ها تاخیر، سرانجام این تلسکوپ و آینه طلایی عظیم آن در 25 دسامبر 2021 به فضا پرتاب شد.

دانشمندان از مردم می خواهند 20 منظومه فراسیاره ای مشاهده شده توسط تلسکوپ وب را نام ببرند.  در اینجا نحوه ارائه ایده شما آمده است
این تلسکوپ به هر مرحله از تاریخ کیهانی، از جمله اولین درخشش های پس از انفجار بزرگ که جهان ما را ایجاد کرد و شکل گیری کهکشان ها، ستارگان و سیاراتی که امروز آن را پر کرده اند، نگاه خواهد کرد.

این تلسکوپ همچنین در حال کشف و رصد منظومه های فراسیاره ای است که هر کدام از سیاره ای خارج از منظومه شمسی و ستاره میزبان آن تشکیل شده است.

برخی از این سیارات فراخورشیدی به طور بالقوه قابل سکونت هستند و نگاه کردن به جو آنها می تواند سرنخ هایی را در جستجوی مداوم برای حیات در خارج از زمین کشف کند.

اشلی استریکلند و مگان مارپلز از CNN در این گزارش مشارکت داشتند.

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channeldigital currency tutorialGuide to buying household appliances