مجلس نمایندگان از دادگاه عالی خواست تا به بلوک پرونده اظهارنامه مالیاتی ترامپ پایان دهد

واشنگتن – مجلس نمایندگان روز پنجشنبه از دادگاه عالی خواست تا شکایت طولانی مدت کمیته ای که به دنبال اظهارنامه مالیاتی دونالد جی. ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا است، بیشتر به تأخیر نیندازد و گفت که ادامه مسدود کردن دسترسی به پرونده ها اختیارات قانون اساسی کنگره را تضعیف می کند.

داگلاس ان. لتر، وکیل ارشد مجلس، در 38 نوشت: چنین تأخیری «کمیته و کنگره را در مجموع زمان کمی یا اصلاً برای تکمیل کار قانونگذاری خود در طول این کنگره که به سرعت به پایان خود نزدیک می‌شود، باقی می‌گذارد». – خلاصه صفحه

سوال پیش روی دیوان عالی – تمدید توقفی که وزارت خزانه داری را از دادن بازپرداخت ها به کمیته راه و روش مجلس باز می دارد – دارای رنگ های سیاسی قوی است. یک برنامه افزودنی می تواند Mr. ترامپ برای خنثی کردن نظارت کنگره با استفاده از سرعت آهسته دعوی قضایی برای از بین بردن زمان.

ایالت ها به شمارش آرای انتخابات میان دوره ای روز سه شنبه ادامه می دهند. اما به نظر می‌رسد که جمهوری‌خواهان اکثریت کرسی‌های مجلس نمایندگان را در زمان تشکیل کنگره جدید در اوایل ژانویه به دست خواهند آورد، در این صورت تقریباً به طور قطع این درخواست رد می‌شود.

دولت بایدن همچنین روز پنجشنبه از دیوان عالی درخواست کرد که بیشتر از این مداخله نکند، اگرچه هیچ اشاره ای به واقعیت های سیاسی نکرد. درعوض، در یک خلاصه 29 صفحه ای، وکیل کل، الیزابت بی پرلوگار، خاطرنشان کرد که یک قاضی دادگاه منطقه، هیئت دادگاه تجدیدنظر و دادگاه استیناف کامل منطقه کلمبیا همگی توافق کرده اند که قانون به کمیته اجازه می دهد. حق دیدن فایل ها

خانم “تصمیم دادگاه تجدید نظر صحیح است و نیازی به بررسی بیشتر ندارد.” پرلوگار نوشت.

این پرونده بر تصمیم آقای ترامپ با امتناع از علنی کردن اظهارنامه های مالیاتی خود، از پیشینه مدرن نامزدهای ریاست جمهوری و روسای جمهور شکسته است.

در سال 2019، زمانی که دموکرات‌ها کنترل کنگره را به دست گرفتند، ریچارد ای. نیل، یک دموکرات ماساچوست که رئیس کمیته راه‌ها و ابزارها است، از وزارت خزانه‌داری خواست تا آنها را بر اساس یک قانون فدرال ارائه کند که به هیئت او این اختیار را می‌دهد تا اسناد مالیات‌دهندگان را ببیند. .

اما دولت ترامپ به وزارتخانه اجازه نداد سوابق را تحویل دهد. در ژوئیه 2019، مجلس شکایتی را برای اجرای درخواست خود تنظیم کرد. این پرونده به قاضی منصوب شده توسط ترامپ، تروور ان. مک فادن، محول شد که هر گونه حکمی را به تعویق انداخت.

در سال 2021، زمانی که کنگره کنونی مستقر بود، آقای. نیل درخواست خود را برای Mr. اظهارنامه مالیاتی ترامپ وزارت دادگستری که اکنون تحت دولت بایدن است، یادداشتی صادر کرد و گفت که کمیته حق قانونی برای به دست آوردن سوابق دارد.

در دسامبر 2021، قاضی مک فادن سرانجام پرونده را آغاز کرد و موافقت کرد که قانون به کمیته حق قانونی برای به دست آوردن سوابق می دهد. در ماه اوت، هیئتی در دادگاه استیناف برای دایره دی سی این تصمیم را تایید کرد و ماه گذشته دادگاه تجدیدنظر کامل او را رد کرد. درخواست ترامپ برای رسیدگی مجدد به این پرونده.

آقای. ترامپ سپس به دادگاه عالی مراجعه کرد. تیم حقوقی ترامپ استدلال کرده است که آقای. درخواست نیل فاقد هدف قانونی معتبر است و ادعای وی مبنی بر مطالعه برنامه ای که رؤسای جمهور را ممیزی می کند، بهانه ای برای سوء استفاده از قدرت با انگیزه سیاسی است.

در درخواست از دیوان عالی کشور برای تمدید مدت تعلیق، آقای. تیم حقوقی ترامپ پیشنهاد کرد که تقویم سیاسی بی‌اهمیت است، زیرا مجلس همیشه می‌تواند درخواست خود را در ژانویه 2023 تمدید کند، همانطور که در ژانویه 2021 انجام داد.

در پاسخ، قاضی ارشد جان جی رابرتز جونیور. هفته گذشته به طور موقت وزارت خزانه داری را از انطباق با درخواست مجلس منع کرد، در حالی که از مجلس و وزارت دادگستری خواست تا روز پنجشنبه به این درخواست پاسخ دهند. ضرب الاجل نشان می دهد که دیوان عالی کشور به زودی در مورد این موضوع تصمیم گیری خواهد کرد.

در خلاصه خود، مجلس همچنین استدلال کرد که هر حکمی مبنی بر اینکه کنگره فاقد صلاحیت برای درخواست از آقای. اظهارنامه های مالیاتی ترامپ «اختیار قانون اساسی او برای تحقیق و قانون گذاری» را تضعیف می کند.

با انجام این کار، آقای در این نامه نوشته شده است که در واقع مانع از تکمیل تحقیقات کنگره در مورد یک رئیس‌جمهور سابق در صورت وجود ادعاهایی مبنی بر انگیزه سیاسی این تحقیقات می‌شود.

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

تماس با ما