“ما در جایی که هستیم خوشحالیم”: تجاشوی می‌گوید نه او می‌خواهد سی ام باشد و نه نیتیش به دنبال PM است | اخبار هند

پتنا: تجاشوی یاداو، معاون وزیر بیهار، روز دوشنبه تاکید کرد که از انجام وظایف خود خوشحال است و برای جایگزینی رئیس خود نیتیش کومار، که به طور مشابه بر خدمت به دولت متمرکز بود و جاه طلبی های نخست وزیری را دنبال نمی کرد، بی تاب نیست. رهبر جوان RJD در داخل مجلس ایالتی در حالی که کومار در کنارش نشسته بود، در تلاشی آشکار برای فرونشاندن گمانه زنی ها در مورد اختلاف با رئیس JD(U) به دلیل گستاخی بسیاری از رهبران حزب خود که به نظر می رسد، دست به جنجال زد. مشتاق دیدن او در بالاترین کرسی قدرت در بیهار. علاوه بر این، گمانه‌زنی‌هایی نیز وجود داشت مبنی بر اینکه در آگوست سال گذشته، در حین ورود به یک اتحاد، «معامله‌ای» انجام شد که به موجب آن نیتیش کومار صندلی معاونت خود را رها می‌کرد و به نوبه خود از او برای پست بالای سیاست ملی حمایت می‌کرد.

یداو در پاسخ به بحث در مورد طرح کاهش بودجه برای بخش راهسازی، سبدی که او در اختیار دارد، گفت: “نه او می‌خواهد نخست وزیر شود و نه من می‌خواهم وزیر کابینه شوم. ما از جایی که هستیم خوشحالیم.”

پیشنهاد قطع توسط BJP MLA Sanjay Saraogi مطرح شد، اما با رأی گیری صوتی با حزب مخالف به صورت غیابی شکست خورد.

قابل ذکر است، سخنرانی Yadav با استعفای MLAهای BJP به رهبری ویجی کومار سینها، رهبر اپوزیسیون، که به دنبال پاسخ رهبر RJD در مورد اتهامات فساد بود که منجر به تشکیل پرونده هایی توسط آژانس های مرکزی مانند CBI و ED شده بود، برگزار شد.

“من اینجا هستم تا به همه اتهامات آنها پاسخ دهم. اما آنها فرار کردند. شاید رهبر اپوزیسیون می دانست که من به او یادآوری می کنم که باید عذرخواهی کند که در صحن این مجلس اخبار جعلی حمله به آنها مطرح شد. مهاجران در تامیل نادو.

او با اشاره به استعاره ای که مدعی استفاده از نهادهای مرکزی برای تسویه حساب های سیاسی است، گفت: از زمانی که ما (JD-U و RJD) دست به دست هم دادیم، می دانستم که طوطی از قفس آزاد خواهد شد.

یداو، که خانه اش مورد حمله قرار گرفت، گفت: “این زمان های عجیبی است. حتی با دوره آتال بیهاری واجپایی و لال کریشنا آدوانی که با آنها اختلافات ایدئولوژیک داشتیم بسیار متفاوت است. اکنون ما شاهد کینه توزی هستیم که به نظر می رسد فراتر از سیاسی است و اغلب شخصی می شود.” توسط ED چند هفته پیش و والدینش توسط CBI کباب شده بودند.

ED با وجود اینکه کار خود را در 30 دقیقه به پایان رسانده بود، 15 ساعت را در محل اقامت من گذراند. وقتی علت را پرسیدم، آنها گفتند که تحت دستوراتی هستند تا سابقه خود را در پرونده علیه (معاون سابق دهلی نو) مانیش سیسودیا که در محل حضور داشتند، بهبود بخشند. رهبر RJD ادعا کرد که 14 ساعت را صرف کرده است.

RJD از جمله امضاکنندگان نامه ای به نخست وزیر نارندرا مودی در اعتراض به اخراج رهبر حزب Aam Aadmi بود.

اورژانس در مورد بازیابی ها در طول حملات صحبت کرد. من آنها را دعوت می کنم تا لیست کشفیات را نشان دهند. آنها ادعا می کنند که یک کرور روپیه پول نقد به دست آورده اند. آیا وقتی حداقل به 25 مکان حمله می کنید کار بزرگی است. حتی به خانه های خواهران متاهل من آنها مجبور شدند جواهراتی را که می پوشیدند، از جمله مانگالسوترا که به عنوان بازیابی نشان داده می شود، خارج کنند.»

“ما در انتظار اولین فرزندمان هستیم و من دوست دارم که صاحب یک دختر شویم. همسرم به دلیل بارداری اش از فشار خون نامنظم رنج می برد. وضعیت او زمانی بدتر شد که حمله ED او را در یک نقطه برای این کار محدود کرد. در نهایت مجبور شدیم او را به بیمارستان ببریم.”

یداو، که پسر کوچکتر و وارث ظاهری لالو پراساد، رئیس RJD است، گفت که او اعتقادات ایدئولوژیک و جرات پدرش را به ارث برده است.

یداو اظهار داشت که تاکتیک‌های ارعاب‌کننده هرگز نمی‌تواند پراساد را از بین ببرد و در مورد پسرش نیز مؤثر واقع نمی‌شود.

او گفت: “چه چیزی بیشتر می توانم بخواهم؟ پدر و مادر من هر دو وزیر ارشد بوده اند. من با این سن کم به عنوان رهبر مخالفان و همچنین معاون وزیر امور خارجه خدمت کرده ام.”

یاداو مدعی شد: “آنها (BJP) از درگیری در سال 2024 (نظرسنجی های لوک سبها) می ترسند. آنها از ایدئولوژی ای پیروی می کنند که ترور مهاتما گاندی را جشن می گیرد.”

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما