قیمت گوشی های سری آیفون 14 اعلام شد

فرارو- اپل قرار است هفته آینده نسل جدید گوشی های هوشمند سری آیفون 14 را معرفی کند و قبل از این رویداد رسمی تقریباً همه چیز مربوط به این دستگاه ها به صورت آنلاین به بیرون درز کرده است. اما یکی از مهم ترین اخبار مربوط به این گوشی ها قیمت آن بود که حکایت از آن داشت که شایعات قبلی باید منتظر افزایش قیمت برای آنها بود.

با این حال، اکنون گزارش جدیدی در فضای مجازی منتشر شده است که نشان می دهد افزایش قیمت کمتر از حد انتظار قبلی خواهد بود. گزارش های قبلی ادعا می کردند که آیفون 14 اپل 799 دلار قیمت دارد در حالی که آیفون 14 مکس جدید 899 دلار قیمت دارد.

مدل‌های پرو ۱۰۰ دلار افزایش قیمت خواهند داشت، زیرا قیمت آن ۱۰۹۹ دلار خواهد بود و مدل پرو مکس نیز ۱۱۹۹ دلار قیمت خواهد داشت.

در همین حال، گزارش جدیدی از وب سایت TrendForce حاکی از آن است که نباید این شایعات را جدی گرفت، زیرا آیفون 14 همچنان با قیمت نهایی 749 دلار و آیفون 14 مکس نیز 849 دلار قیمت خواهد داشت. این وب سایت همچنین قیمت نهایی آیفون 14 پرو و ​​14 پرو مکس را به ترتیب 1049 و 1149 دلار اعلام کرد.

این گزارش می افزاید که اپل برای این قیمت گذاری توجه ویژه ای به شرایط فعلی بازار داشته است، زیرا آمارهای اقتصادی حاکی از آن است که وضعیت اقتصادی در ماه های آینده سخت تر خواهد شد و این امر باعث کاهش بازار گوشی های هوشمند می شود.

در این میان برخی گزارش های اقتصادی دیگر نیز مدعی هستند که بحران اقتصادی نمی تواند تاثیر قابل توجهی بر بازار گوشی های اپل داشته باشد و محبوبیت این محصولات در دنیا نقطه قوت آنها باقی خواهد ماند.

اپل قرار است گوشی های سری آیفون 14 را در رویداد Far Out در 16 شهریور 1401 ساعت 21:30 به وقت تهران معرفی کند. دو مدل آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس این سری، گوشی های رده بالایی خواهند بود که پردازنده A16 و دوربین 48 مگاپیکسلی واقعی با حفره در نمایشگر را در اختیار کاربران قرار می دهند. از سوی دیگر، آیفون 14 و آیفون 14 مکس پردازنده A15، دوربین 12 مگاپیکسلی و نمایشگر ناچ را حفظ خواهند کرد.

منبع: راهنما

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

تماس با ما