قاچاق کوکائین به دنبال کاهش سرعت مرتبط با COVID-19 افزایش یافته است

«افزایش عرضه جهانی کوکائین باید همه ما را در حالت آماده باش قرار دهدغاده ولی، مدیر اجرایی UNODC گفت. «پتانسیل بازار کوکائین به گسترش در آفریقا و آسیا یک واقعیت خطرناک است

عرضه و تقاضای بالا آسمان

UNODC در گزارش جهانی خود در مورد کوکائین 2023 گفت که شبکه های جنایی اکنون با نتایج هشداردهنده در کنار سطوح بی سابقه تولید در حال تنوع هستند و فراتر از همه گیری و تعطیلی جهانی مرتبط با آن هستند که به نظر می رسید موقتاً تجارت غیرقانونی را مختل کرده است.

برای بهترین پاسخ، خانم والی از دولت ها خواست و دیگران به بررسی دقیق یافته های گزارش برای تعیین چگونه این تهدید فراملی می تواند با واکنش های فراملی مواجه شود بر اساس افزایش آگاهی، پیشگیری و همکاری های بین المللی و منطقه ای.

هجوم به آفریقا و آسیا

گزارش جزئیات چگونگی کشت کوکا 35 درصد افزایش یافت از سال 2020 تا 2021، یک رکورد بالا و شدیدترین افزایش سال به سال از سال 2016.

این افزایش در نتیجه گسترش کشت بوته کوکا و بهبود فرآیند تبدیل بوته کوکا به هیدروکلراید کوکائین است، دارویی که سپس در خیابان ها فروخته می شود.

افزایش عرضه مطابق با a رشد شدید تقاضا، با توجه به افزایش مداوم مصرف کنندگان کوکائین در بسیاری از مناطق در دهه گذشته. در حالی که بازار کوکائین همچنان در قاره آمریکا و بخش‌هایی از اروپا متمرکز است، این گزارش هشدار می‌دهد که یک بازار قوی وجود دارد. پتانسیل توسعه بزرگ در آفریقا و آسیا.

گزارش بررسی می کند ظهور هاب های جدید برای قاچاق کوکائین، با توجه به اینکه کشورهای جنوب شرقی اروپا و آفریقا – به ویژه کشورهایی که در غرب و مرکز آفریقا – به طور فزاینده ای مورد استفاده قرار می گیرند مناطق ترانزیت کلیدی برای دارو

بنادر در دریای شمال مانند آنتورپ، روتردام، و هامبورگ، در عین حال، داشته اند نقاط ورودی سنتی را تحت الشعاع قرار داد در اسپانیا و پرتغال، برای ورود کوکائین به اروپای غربی. قاچاقچیان همچنین با ارسال هر چه بیشتر کوکائین به اروپا، علاوه بر آمریکای شمالی، مسیرهای خود را در آمریکای مرکزی متنوع می کنند.

تشنج بی سابقه

دستگیری ها و توقیف ها نیز به شدت افزایش یافته است. رهگیری محموله های کوکائین توسط مجریان قانون در سراسر جهان، کشفیات را به رکورد نزدیک به رکورد رسید. 2000 تن در سال 2021.

این گزارش یک چشم انداز جنایی را نشان می دهد که به شبکه های قاچاق بی شمار تقسیم شده است. این گزارش با بررسی شیوه‌های این گروه‌ها نشان داد قاچاقچیان جدید شکاف ها را پر می کنند و آرایه ای از به اصطلاحارائه دهندگان خدمات” وام دادن خدمات زنجیره تامین “به ازای کارمزد”.

به عنوان مثال، خلع سلاح مبارزان نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا (FARC) که قبلاً کنترل بسیاری از آنها را در دست داشت. کلمبیامناطق پرورش کوکا، دریچه ای برای دیگران ایجاد کرد تا وارد شوند. این شامل بازیگران جدید، محلی، جنگجویان سابق فارک و گروه های خارجی از مکزیک و اروپا، این گزارش نشان داد.

پیگیری روندها

آنجلا می، رئیس شعبه تحقیق و تحلیل UNODC، گفت که این گزارش حاوی یک انبوهی از اطلاعات بیشتر در مورد پدیده

“با سگ ها آخرین دانش و روندها در مسیرها، روش ها و شبکه ها او گفت که توسط بازیگران جنایتکار به کار گرفته شده است، “امیدوارم این گزارش انجام شود از استراتژی های مبتنی بر شواهد پشتیبانی می کند که جلوتر از تحولات آتی در تولید، قاچاق و استفاده کوکائین هستند.”

ام‌اس. من قبل از ارائه گزارش در مصاحبه ای به UN News گفته بودم که مقابله با افزایش تقاضا برای کوکائین یک چالش بزرگ بین المللی است، بنابراین بازنگری در راه هایی که کشورها می توانند با یکدیگر برای مقابله با این مشکل همکاری کنند بسیار مورد نیاز است.

شواهد نشان می دهد که مشکل کوکائین یک او به ما گفت.

در زیر به مصاحبه کامل و عمیق ما گوش دهید:

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما