فینال لیگ قهرمانان اروپا: اینترمیلان تلاش می کند در زمان حال زندگی کند

به سختی شش هفته پیش، میلان اسکرینیار، مدافع اینترمیلان، روی تخت بیمارستانی در فرانسه دراز کشیده بود و پس از عمل جراحی ستون فقرات در حال نقاهت بود. مدتی بود که مشکل کمر او را آزار می داد و با اکراه تصمیم گرفته بود که مداخله آندوسکوپی لازم باشد. او از روزهای آغازین ماه مارس حتی یک ثانیه هم فوتبال مسابقه ای بازی نکرده بود و از آن زمان هم بازی نکرده است.

با این حال، وقتی اینترناسیونال تیم خود را برای فینال لیگ قهرمانان برابر منچسترسیتی در روز شنبه – مهم‌ترین بازی باشگاه در 13 سال گذشته – معرفی می‌کند، به احتمال زیاد اسکرینیار در میان بازیکنان جایگزین در دسترس خواهد بود.

هم تیمی او هنریخ مخیتاریان، هافبک کهنه کار ارمنی، سه هفته است که پس از مصدومیت در پیروزی نیمه نهایی اینتر مقابل آث میلان، بازی نکرده است.

درمان او بلافاصله شروع شد: فشار ران او حتی زمانی که جشن های آن پیروزی در اطراف او ناپدید نشده بود، مورد توجه قرار گرفت. مخیتاریان هنوز مجوز پزشکی برای تمرین با هم تیمی هایش دریافت نکرده است. با این حال، شانس قابل قبولی وجود دارد که او در ترکیب اصلی بزرگترین بازی فوتبال باشگاهی قرار گیرد.

منچستر سیتی، محبوب اصلی قهرمانی در لیگ قهرمانان این فصل، با بهترین نمایندگی ارلینگ هالند به استانبول می‌رسد: ماشینی کاملاً تنظیم‌شده و هدفمند که به آرامی و بی‌صدا کار می‌کند، یک شاهکار مهندسی مقاومت ناپذیر.

از سوی دیگر، اینتر توسط بازیکنانی مانند اسکرینیار و مخیتاریان به بهترین شکل معرفی می‌شود: این تیمی است که می‌چرخد، فشار می‌آورد، به محدودیت‌های بیرونی توانایی‌هایش فشار می‌آورد، آواتاری برای یک نوع بازی وصله‌شده و دستکاری شده توسط هیئت داوران. باشگاهی که این روزها کمی بیشتر از بانداژ و امید در کنار هم نگه داشته شده است.

مطمئناً فینالیست های لیگ قهرمانان اروپا کمتر از اینتر بوده است، یکی از نام های قدیمی فوتبال اروپا: بایر لورکوزن در سال 2002، شاید، یا موناکو چند سال بعد، یا حتی تاتنهام در 2019. با این حال، تعداد کمی از آنها موفق شدند آن را به بزرگ ترین ویترین بازی در برابر پس زمینه ای از عدم قطعیت.

فقط این نیست که سیمونه اینزاگی، مربی باشگاه، سرپرستی قدیمی ترین تیم ایتالیا را بر عهده دارد، تیمی که در آن نقطه کانونی حمله – ادین ژکو، 37 ساله – ممکن است سنگ بنای دفاع را در نظر بگیرد، این بازیکن 35 ساله. فرانچسکو آسربی، به عنوان یک جوان جوان.

این به سادگی برای نیمی از تیم اینتر نیست: اسکرینیار یکی از 11 بازیکنی است که قراردادشان به پایان می رسد یا دوره قرضی آنها در پایان فصل جاری به پایان می رسد. فصل این واقعیت باشگاه را با این احتمال مواجه کرده است که تقریباً از ابتدا تیمش را دوباره جمع آوری کند.

اینتر اما نگرانی های جدی تری در مورد آینده خود دارد. در سال 2016، Suning، شرکت خرده‌فروشی چینی، 307 میلیون دلار برای تصاحب 70 درصد سهام اینتر پرداخت کرد، معامله‌ای که – در آن زمان – به عنوان پیشگام سرمایه‌گذاری ناگهانی، مجلل و مورد تایید دولت چین در فوتبال اروپا تلقی می‌شد. مالکیت جدید، در تئوری، بازگشت اینتر به جدول اصلی بازی را تامین می کند. امکانات تمرینی تیم ارتقاء خواهد یافت. دفاتر باشگاه هم همینطور. و البته بازیکنان هم دنبال خواهند شد.

مالکیت سانینگ، در زمین، فاجعه آمیز نبوده است. در سال 2021، اینتر اولین قهرمانی ایتالیایی خود را در بیش از یک دهه به دست آورد. اینزاگی متعاقباً کوپا ایتالیا را چه در این فصل و چه در فصل گذشته به افتخارات باشگاه اضافه کرد. اینتر چیزی شبیه به ستون اصلی لیگ قهرمانان اروپا شده است. سال گذشته به مرحله یک شانزدهم نهایی راه یافت و این بار به فینال رسید.

با این حال، این بازگشت نسبی به موفقیت هزینه‌های زیادی را به همراه داشته است. اینتر بدهکارترین باشگاه ایتالیاست. طبق آخرین حساب های منتشر شده، کل بدهی های آن حدود 931 میلیون دلار است. در دو سال گذشته که اطلاعاتی در مورد آن در دسترس است، تقریباً 430 میلیون دلار ضرر ثبت کرد که منجر به مجازات از سوی هیئت حاکمه فوتبال اروپا شد. سال گذشته باشگاه را به دلیل نقض قوانین مالی 4 میلیون یورو (حدود 4.3 میلیون دلار) جریمه کرد و در صورت عدم نظم بخشیدن به امور مالی خود جریمه بزرگتری (26 میلیون یورو یا تقریباً 28 میلیون دلار) را تهدید کرد.

اینتر چند سالی است که درگیر نوعی بحران مالی متحول شده است، به لطف تاثیر ترکیبی همه گیری ویروس کرونا، حمایت رو به کاهش دولت چین از سرمایه گذاری در فوتبال اروپا و به ویژه مشکلات خود سانینگ.

در سال 2021، این کنگلومرا مجبور شد در مقابل بدهی های مارپیچ خود، کمک مالی 1.36 میلیارد دلاری را بپذیرد که بخشی از آن توسط دولت محلی تامین می شد. در همان سال، تیم چینی خود، جیانگ سو سونینگ، ماه‌ها پس از کسب عنوان قهرمانی، به دلیل نیاز به تمرکز انحصاری بر کسب‌وکار اصلی خرده‌فروشی خود، برای همیشه تعطیل شد. سال گذشته، استیون ژانگ، پسر 32 ساله بنیانگذار Suning که به عنوان رئیس اینتر فعالیت می کند، در دادگاه هنگ کنگ مسئول 255 میلیون دلار بدهی و اوراق قرضه نکول شده بود.

اگر اینتر از بدترین اتفاقات محافظت شده باشد – به وجود خود ادامه می دهد. بازیکنان آن هنوز دستمزد می گیرند – پس از آن حداقل آسیب جانبی متحمل شده است. سانینگ سال‌ها در تلاش برای کاهش هزینه‌ها بوده است: در سال 2021، آنتونیو کونته، مربی که عنوان قهرمانی سری آ را به ارمغان آورد، زمانی که مشخص شد بسیاری از بازیکنانی که جام را تحویل داده‌اند باید فروخته شوند، کنار رفت. .

دو دارایی ارزشمند اینتر، روملو لوکاکو مهاجم، اکنون به صورت قرضی به این باشگاه بازگشته و اشرف حکیمی، مدافع اینتر، به هر حال آن را ترک کرد. Suning برای صرفه جویی در سرمایه گذاری خود وام 294 میلیون دلاری را از Oaktree Capital، یک شرکت مدیریت دارایی مستقر در کالیفرنیا، برای کمک به هزینه های جاری باشگاه تضمین کرد.

از آن زمان، روزهای فراوان اینتر بیشتر و بیشتر به گذشته فروکش کرده است. این فصل، پس از اینکه DigitalBits، یک شرکت ارزهای دیجیتال، نتوانست پرداخت های برنامه ریزی شده برای قرارداد 80 میلیون دلاری خود را انجام دهد، چندین ماه را بدون اسپانسر در جلوی پیراهن خود بازی کرد، منبع درآمد قابل توجه و معمولی قابل اعتمادی برای تمام تیم های بزرگ اروپایی. .

در روز شنبه، پیراهن‌های اینتر به جای آرم Paramount+، سرویس استریم که هر دو سری A و لیگ قهرمانان را در ایالات متحده پخش می‌کند، خواهد بود. این توافق محصول یک معامله لحظه آخری است که طبق گزارش ها 4.5 میلیون دلار ارزش دارد. با همین مبلغ، برند پارامونت در پشت پیراهن های اینتر در فصل آینده ظاهر خواهد شد.

با این حال، این مبلغ برای حل مشکلات اینتر شروع نمی شود. سررسید وام به Oaktree در ماه مه آینده است. با بهره، کل مبلغی که باید بازپرداخت شود حدود 375 میلیون دلار است. درآمد حاصل از حضور غیرمنتظره اینتر در لیگ قهرمانان قطعاً به این امر کمک خواهد کرد، اما این نیز می‌تواند به فروش آتشی دیگر از استعدادها رضایت دهد.

اگر باشگاه نتواند به تعهدات خود عمل کند، Suning به طور خودکار کنترل باشگاه را به طلبکار خود واگذار می کند. ارنستو پائولیو، مدیر عامل سابق باشگاه، ماه گذشته گفت: “پرداخت بدهی در سطح بهره ای که باشگاه به اوکتری می پردازد، قابل دوام نیست.” استیون ژانگ نمی‌تواند از چین سرمایه صادر کند و همچنین نمی‌تواند بدهی خود را با منابع دیگر پوشش دهد. او چاره‌ای نخواهد داشت جز اینکه قرارداد را نپذیرد و باشگاه را به آنها بفروشد.”

آلخاندرو کانو، مدیر عامل Oaktree، در ماه مارس، در پاسخ به این سوال که آیا قصد شرکت کنترل باشگاه است، گفت: “این برنامه ما نیست.” “ما می خواهیم به عنوان شرکای عالی کار کنیم و پشتیبانی ارائه دهیم. اما چه کسی می داند؟”

طبق گزارش ها، Suning مذاکراتی را با Oaktree برای تمدید وام آغاز کرده است، اما همچنین بررسی احتمال دیگری را آغاز کرده است: فروش کامل. ژانگ دو بار حضور اینتر در بازار را تکذیب کرد و اکتبر گذشته اصرار داشت که با هیچ سرمایه‌گذاری صحبت نمی‌کند و در آوریل مجدداً تاکید کرد که «با هیچ‌کس مذاکره نکرده است».

با این حال، در سپتامبر 2022، بانک سرمایه گذاری بوتیک Raine – شرکتی که فروش چلسی را به تاد بوهلی و کلیرلیک انجام داد و در حال حاضر بر تلاش های خانواده گلیزر برای واگذاری خود از منچستریونایتد نظارت می کند – مأموریت یافتن مالکیت جدید برای اینتر را به دست آورد. .

به گفته مدیرانی که از مذاکرات مطلع بودند و برای بحث در مورد بحث های حساس اصرار داشتند نامشان فاش نشود، چندین طرف برای خرید باشگاه ابراز علاقه کرده اند. تعداد انگشت شماری که عمدتاً از ایالات متحده گرفته شده اند و شامل خانواده های خصوصی و سرمایه گذاران سهام می شوند، بازدیدی از امکانات اینتر و خلاصه ای از حساب های اینتر داشته اند.

با این حال، تا کنون یک نکته مهم وجود داشته است: هزینه. Suning ارزش باشگاه را در حدود 1.2 میلیارد دلار ارزیابی می کند، نه تصادفاً مبلغ دقیقی که RedBird Capital Partners برای خرید آث میلان در سال گذشته پرداخت کرد. با توجه به واقعیت های وضعیت مالی اینتر، هنوز کسی حاضر به گاز گرفتن نشده است.

این باعث شده اینتر در برزخ بماند. در مذاکرات، باشگاه سرپیچی می کند: کسانی که در ماه های اخیر در نقل و انتقالات با اینتر کار کرده اند، خاطرنشان کرده اند که مدیران آن در هیچ نقطه ای ادعای فقر نکرده اند. این باشگاه جذابیت غیرقابل انکار و غیرقابل کاهش را نیز حفظ می کند. لائوتارو مارتینز، مهاجم فاتح جام جهانی این تیم، تابستان گذشته فرصتی برای جدایی پیدا کرد، اما ترجیح داد آن را رد کند، بنابراین احساس می کرد در شهر و خود اینتر ساکن است.

با این حال، پراید، قبض ها را پرداخت نمی کند. مواقعی وجود داشته است که پول نقد آنقدر کم بوده که باشگاه در مورد سهم پرداختی برای معماران و طراحان شاغل در ورزشگاهی که قصد ساخت آن را دارد، همراه با آث میلان، به روز نبوده است. دور از سن سیرو

شاید اینتر اکنون نمی تواند به آینده فکر کند. در فینال لیگ قهرمانان با ضرب و شتم و کبودی، چسباندن و تسمه بسته شده، پیر و محو می‌شود. فرصتی وجود دارد – اندک، اما با این وجود – شانسی برای شکوه در زمان حال. معنی آن، جایی که از اینجا می رود، می تواند یک روز دیگر صبر کند.

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

تماس با ما