فصل آیونای ریک پیتینو در تورنمنت NCAA به پایان رسید. آیا شغل بزرگتر بعدی است؟

آلبانی، نیویورک – ریک پیتینو، با لباسی بی‌نقص در یک کت و شلوار مشکی با کراوات چهارخانه‌ای و یک مربع جیب سفید، روز جمعه به صحنه مسابقات NCAA بازگشت در یک بازی که به بازگشت او از تبعید مربیگری کمک کرد در حالی که او یک ناراحتی به یاد ماندنی مارس را تعقیب می‌کرد.

بعد از شماره او آیونا گائلز 13 نفره در دور اول مسابقات NCAA مردان به دانشگاه کنتیکت با نتیجه 87 بر 63 شکست خورد، پیتینو با دن هرلی مربی UConn و بازیکنانش دست داد و سپس از زمین خارج شد و به رختکن رفت.

باید دید که آیا این بازی آخرین بازی او به عنوان مربی در دانشگاه آیونا بود، یک مدرسه خصوصی کاتولیک با حدود 3600 دانش آموز در نیو روچل، نیویورک، که پیتینو از سال 2020 آن را خانه خوانده است.

پیتینو در کنفرانس خبری پس از بازی گفت: من واقعاً پاسخی برای آن ندارم. “من هیچ نظری ندارم که هست یا نیست. همه چیز را روی این بازی متمرکز کردم و سعی کردم کانکتیکات را شکست دهم.

پیتینو، در 70 سالگی، در میان تیم های بسکتبال کالج مردانی که به دنبال مربی هستند، تبدیل به یک کالای داغ شده است. اگرچه او مدت‌ها به عنوان یک بازیکن بزرگ در زمین مورد احترام بوده است، اما چند سال پیش او را سمی می‌دانستند: او در سال 2017 توسط لوئیزویل در بحبوحه تحقیقات FBI که در آن دو کمک مربی زیر نظر پیتینو به ریختن پول از لباس‌های دانشگاه متهم شدند، اخراج شد. حامی، آدیداس، به استخدام دبیرستان.

پیتینو مدت‌ها گفته است که از این طرح یا طرح دیگری که در آن یکی از کارکنان از فاحشه‌ها و رقصنده‌های برهنه برای بازیکنان و افراد جذب شده استفاده می‌کند اطلاعی نداشته است و زمانی که NCAA در ماه نوامبر نظم و انضباط را در این پرونده اعلام کرد، جریمه نشد.

از آن زمان به بعد، پیتینو با مشاغل پرمخاطب در St. جانز، جورج تاون و تگزاس تک، و حتی پراویدنس – که او در سال 1987 به فینال چهار راه یافت – اگر مربی او، اد کولی، برای کار دیگری ترک می‌کرد.

مربیان دیگری که مملو از رسوایی بودند نیز دوباره استخدام شده اند. ویل وید، مربی سابق ایالت لوئیزیانا که کانون اصلی تحقیقات FBI در مورد رشوه در بسکتبال کالج بود، اخیراً در ایالت مک‌نیس استخدام شد، با توافقی که شامل 5 بازی تعلیق برای شروع فصل 2023-24 بود. شان میلر، مربی سابق آریزونا، که همچنین یکی از سوژه های برجسته تحقیقات بود، فصل گذشته پس از جدایی آریزونا از او در سال 2021، دوباره در خاویر ظاهر شد. می سی سی پی پس از رفع اتهام.

اگرچه پیتینو به شوخی گفته است که به سنت سنت نرفته است. جان در 30 سال آینده و “حتی نمی داند چگونه به آنجا برود”، دانشگاهی در کوئینز که در کنفرانس بزرگ شرق بازی می کند، به نظر می رسد محتمل ترین مقصد در صورت ترک آیونا باشد. پیتینو رابطه قبلی با St. رئیس جمهور جان، کشیش. برایان جی. شانلی، و مجبور نیست از خانه خود در باشگاه گلف وینگد فوت در مامارونک نقل مکان کند.

او در بازی های St. جان در مدیسون اسکوئر گاردن بازی می کند، جایی که در اواخر دهه 1980 مربی پاتریک یوینگ و نیکس بود. St. جانز هفته گذشته مایک اندرسون را پس از چهار فصل بدون حضور در مسابقات NCAA اخراج کرد.

پیش از مسابقه UConn، پیتینو از تیم Iona خود که 14 بازی پیاپی پیروز شده را در این مسابقات ستایش کرد. چهار بازیکن شروع کننده فصل آینده به تیمی باز می گردند که برنده مسابقات کنفرانس ورزشی مترو آتلتیک شد تا یک پیشنهاد خودکار به میدان NCAA کسب کند.

پیتینو گفت: “من دو یا سه بازیکن دارم که از روی نیمکت می آیند، بنابراین این برای من بسیار مهم است.” “من به آن به عنوان “نه” نگاه می کنم. 1 عامل در زندگی من است، بنابراین تصمیم به ترک جایگاه خاصی برای من خواهد داشت.”

پیتینو چه در آیونا بماند و چه برود، به این زودی مربیگری را تمام نخواهد کرد.

او روز پنجشنبه گفت: “امیدوارم بتوانم 12 سال دیگر مربیگری کنم، اما 6 یا 7 سال کار خواهم کرد.”

البته بازیکنان او امیدوارند که او بماند.

والتر کلیتون جونیور، نگهبان دانشجوی دوم، “اینترنت صحبت می کند.” وقتی در مورد دورنمای خروج پیتینو از او پرسیده شد، گفت. ما فقط در مورد اینکه چه کسی بازی ها را می برد صحبت می کنیم و تمام.

در طی چندین مصاحبه، پیتینو به این نکته اشاره کرد که هر جا مربیگری می کند، مایل است شاهد بهبود امکانات باشد.

پرسیده شد که آیا سنت. پیتینو گفت که قوانین جدید در ورزش‌های کالج به ورزشکاران اجازه می‌دهد تا قراردادهای حمایتی را انجام دهند – که به طور گسترده به نام، تصویر و نام شناخته می‌شوند، جانز می‌تواند به ارتفاعاتی که در سال 1985 به فینال چهار رسید، به همراه دیگر اعضای Big East جورج تاون و ویلانوا صعود کند. معاملات شباهت (NIL) – به هر برنامه ای اجازه داده می شود تا از تغییر ثروت لذت ببرد.

او گفت: “هر برنامه ای می تواند ساخته شود، اما شما باید فرهنگ را تغییر دهید، باید بازیکنان را تغییر دهید، زیرا واضح است که شما به دلیلی می باختید، اما هر جایی می توان ساخت.” “و NIL دلیل آن است. اگر شما این گروه‌ها را دارید، پس از آن بیرون می‌روید و برای خود ماموران آزاد می‌گیرید.”

با ظهور قوانین، که توسط قوانین ایالتی در سراسر کشور ایجاد شده است، برخی از حامیان برنامه‌های ورزشی گروه‌هایی را تشکیل داده‌اند تا پول را جمع کنند تا پیشنهادات حمایتی برای ورزشکاران ارائه دهند. به طور رسمی، دانشگاه ها مجاز به پرداخت مستقیم حقوق به ورزشکاران نیستند.

پس از اینکه لوئیزویل پیتینو را در اواخر سال 2017 اخراج کرد، او در دسامبر 2018 توسط تیم حرفه ای یونانی پاناتینایکوس استخدام شد تا اینکه از سال 2020 برای مربیگری در ایونا به ایالات متحده بازگشت.

او پنج‌شنبه گفت: «دو سالی که مربیگری را کنار گذاشتم، بدترین دو سال زندگی‌ام بود، زیرا دلم برای آن بسیار تنگ شده بود. “من عاشق تدریس هستم. من عاشق مربیگری هستم. من عاشق انگیزه دادن هستم. همه چیز در مورد آن، و من به شدت دلتنگ آن بود. به همین دلیل به یونان رفتم. این برای من چیز بزرگی بود.»

اکنون، پیتینو می تواند گزینه های بیشتری را در نظر بگیرد، حتی با وجود اینکه فعلاً مربی ایونا است.

او گفت: «آنها هر چه می توانستند به من بدهند، به من دادند. “پس آیونا یک مکان خاص و ویژه است.”

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

تماس با ما