فرارو | ساعت تامین بازی تیم ملی فوتبال ایران

دیدار ایران و اروگوئه آغاز دوران جدیدی برای تیم ملی است. تیم ملی پس از جدایی از دراگان اسکوچیچ، دوباره با کارلوس کی روش سرمربی سابق پرتغالی کار خود را آغاز کرده است. ایران زمان بسیار کمی برای آماده شدن برای معتبرترین تورنمنت فوتبال جهان دارد. شاگردان کی روش خود را برای 2 بازی آینده در فیفا آماده می کنند که اولین آن برابر تیم ملی اروگوئه است. این بازی امشب جمعه ساعت 19:30 به وقت ایران و به میزبانی اتریش برگزار می شود.

دیدار با یاران سوارز

تیم ملی فوتبال اروگوئه با ۲ قهرمانی در جام جهانی یکی از پرافتخارترین تیم های تاریخ فوتبال جهان است. این تیم در حال حاضر در رده سیزدهم فیفا و سوم در آمریکای جنوبی پس از برزیل و آرژانتین قرار دارد. اروگوئه در راه صعود به جام جهانی کلمبیا با هدایت کارلوس کی روش را با نتیجه 3 بر صفر شکست داد. اروگوئه در گروه H جام جهانی 2022 قطر با تیم های پرتغال، غنا و کره جنوبی همگروه است.

در ترکیب تیم ملی اروگوئه نیز چهره های معروفی حضور دارند که مشهورترین آنها لوئیس سوارز ستاره سابق لیورپول و بارسلونا است. داروین نونز از لیورپول، فدریکو والوردا از رئال مادرید دیگر چهره های معروف اروگوئه در این دیدار هستند. ادینسون کاوانی مهاجم سرشناس این سری در لیست این تیم در بازی حضور ندارد.

ملاقات بعد از 19 سال

تیم ملی با اکثر تیم های قاره آمریکای جنوبی بازی کرده است که یکی از این تیم ها تیم ملی اروگوئه است. در سال 2003 تیم ملی با هدایت همایون شاهرخی در مسابقات چهارگوشه هنگ کنگ به مصاف اروگوئه رفت و در 120 دقیقه مقابل این تیم به تساوی یک بر یک دست یافت. تک گل ایران در این دیدار را علی ثمره به ثمر رساند. تیم ملی در این دیدار در ضربات پنالتی شکست خورد.

تیم ملی 13 بازی مقابل 7 کشور آمریکای جنوبی انجام داد و ایران در 2 بازی اخیر با هدایت سرمربی پیروز شد. ایران 3 برد، 6 تساوی و 4 باخت مقابل تیم های آمریکای جنوبی کسب کرده است.

اروگوئه در سال 2022 سال بسیار رویایی را پشت سر گذاشت و در 7 بازی 6 برد و 1 تساوی کسب کرد. این تیم در 5 بازی اخیر گل نزده و امسال فقط یک بار دروازه خود را باز کرده است، باید دید تیم ملی ایران که عناصر تهاجمی برجسته ای دارد می تواند از خط دفاع غلبه کند یا خیر؟

فوتبال 360

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما