فاجعه در استقلال؛ 3 مهاجم بدون شوت در چارچوب!

کاوه رضایی و ارسلان مطهری داستان استقلال را داشتند و پایان تلخی داشت. به دلیل اینکه کاوه رضایی در لیست استقلال قرار داشت مجبور شد راهی تراکتور شود و ارسلان مطهری نیز در حال حاضر به سلول انفرادی محکوم شده است. در حال حاضر سجاد شهبازادا، پیمان بابایی و آرمان رمضانی سه مهاجمی هستند که استقلال را هدف قرار داده اند. سه مهاجم که همگی شرایط ناامیدکننده ای را تجربه می کنند.

بنـبست سجاد

بازگشت دوم شهباززاده به استقلال نیز مانند قبلی، در این تیم پیشرفت خوبی ندارد. شهباززاده که به لیگ هفدهم بازگشته بود نتوانست عملکرد خوبی در این تیم داشته باشد و خیلی زود رفت. و پس از احیا در سپاهان به استقلال بازگشت و با اخراج حضور کاوه رضایی مهاجم اول این تیم محسوب می شود. شهباززاده سه هفته در لیگ اول به عنوان مهاجم بازی کرد و عملکرد ضعیفی داشت. تنها عملکرد او در این سه بازی بر اساس معیارهای آماری یک شوت خارج از محدوده و یک پاس کلیدی بود. در بازی با ملوان، مهدی قیدی به عنوان بازیکن ذخیره معرفی شد و جایگزین شهباززاده شد و توانست روی امتیاز استقلال تاثیرگذار باشد. و در این شرایط، مهاجم به عنوان یک هدف به حساب نمی آید. این عملکرد ضعیف باعث شد تا شهبازادا این هفته نیمکت نشین شود و بابایی به یک مهاجم واقعی استقلال تبدیل شود. شهباززاده در دقیقه 82 مقابل نفت مسجد سلیمان به زمین رفت و در حضور او تنها 5 بار توپ را لمس کرد.

خط حمله امن است

علاوه بر سجاد شهبازادا، پیمان بابایی و آرمان رمضانی دو مهاجم دیگر استقلال در این فصل هستند. هر دوی آنها در هر 4 بازی این فصل فرصت ایجاد کرده اند. بابایی این هفته فیکس شد و بازی های قبلی جای خود را به بازیکن عنوان داد. رمضانی نیز در این فصل هر 4 بازی در نقش بازیکن تعویضی وارد زمین شد. هر دوی آنها در مجموع دقایقی حضور داشتند، اما نتوانستند حتی یک شوت را وارد چارچوب کنند! سجاد شهباززاده نیز وضعیت مشابهی دارد و او نیز یک بار نتوانست حریف را هدف قرار دهد. 4 هفته بدون حتی یک شوت داخل چارچوب، تعداد سرپرست برای سه مهاجم تیم پنتو است. جالب اینجاست که ارسلان مطری تنها مهاجم استقلالی بود که در این فصل توانست درون چارچوب شوت کند. مطهری در هفته اول به عنوان بازیکن ذخیره مقابل سپاهان وارد زمین شد و توانست یک بار دروازه رشید مظاهری را تهدید کند.

آیا راه حل به روز است؟

اگر سه مهاجم استقلال نتوانند از ساپینتو توقع داشته باشند که خط حمله را برآورده کند، شاید او تصمیم بگیرد از مهدی قیدی در این پست استفاده کند. او با توجه به ویژگی های بدنی و سبک بازی اش معمولا به عنوان وینگر در سیستم سه مهاجم بازی می کند. او در بازی با میلوان جای خود را به شهباززاده داد و در دقیقه ای که مهاجم نوک استقلال بود، توانست گل برتری این تیم را به ثمر برساند. شاید همین موضوع باعث شود پینتو بار دیگر در این پست از قیدی استفاده کند و تیمش را با مثلث کوین یمگا، محمد محبی و مهدی قیدی در خط حمله به زمین بفرستد. سا پینتو در دو بازی اخیر استقلال توانست خط دفاعی تیمش را ترمیم کند و حالا باید به دنبال حلقه مفقوده خط حمله تیمش باشد.

فوتبال 360

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما