عربستان سعودی: عبدالله الحویتی را آزاد کنید و حکم اعدام را لغو کنید |

در اردیبهشت 1396، جوان 14 ساله آن زمان به اتهام سرقت و قتل دستگیر شد. وی با وجود داشتن حقایق و بر اساس اعترافاتی که تحت شکنجه و سایر بدرفتاری‌ها گرفته شده بود، مجرم شناخته شد و اخیراً پس از لغو محکومیت اصلی‌اش توسط دادگاه عالی عربستان در سال گذشته، برای بار دوم به اعدام محکوم شد.

«ما از تایید حکم اعدام علیه آقای. الحویتی، در 2 مارس 2022، بدون آغاز هیچ گونه تحقیقی در مورد ادعاهای شکنجه یا تعیین صحت اعتراف اجباری به گناه.”

در صورتی که دادگاه تجدیدنظر محکومیت را تایید کند، آقای. الحویتی در معرض خطر قریب الوقوع اعدام قرار خواهد گرفت.

خطاهای آزمایشی

از در نظر نگرفتن حقه، تا رد اتهامات مربوط به شکنجه و بدرفتاری، و اعترافات آلوده به شکنجه به عنوان شواهد مجرمانه بدون تحقیق مناسب، کارشناسان پس از محاکمه ای که با چنین بی نظمی هایی در روند قانونی خدشه دار شده بود، از محکومیت وحشت زده شدند.

کارشناسان گفتند: «ما می‌خواهیم به مقامات سعودی تعهدشان را یادآوری کنیم که تحقیقات سریع و بی‌طرفانه را در هر جایی که دلایل منطقی وجود دارد که شکنجه انجام شده است، انجام دهند و هرگونه مدرکی را که از طریق شکنجه و زور به دست آمده است را از روند قضایی حذف کنند». . .

لغو مجازات اعدام

کارشناسان همچنین از دولت/مقامات عربستان خواستند تا اقداماتی را برای لغو مجازات اعدام برای کودکان، از جمله در رابطه با جرایمی که به موجب آن مجازات می شوند، اتخاذ کنند. انتقام گرفتن سوگند قلمرو.

انتقام یک اصطلاح اسلامی است که به معنای “چشم در برابر چشم” تفسیر شده است. این قانون به عنوان یک دسته از عدالت قصاص برای قتل در عربستان سعودی استفاده می‌شود و به خانواده‌های قربانیان اجازه می‌دهد تا خواستار حکم اعدام، غرامت یا عفو شوند.

قلمرو به قانون مجازات اسلامی یا مجازات های قرآنی برای جرائمی از جمله دزدی، راهزنی، زنا و ارتداد اشاره دارد.

به گفته کارشناسان سازمان ملل، مجازات اعدام برای کودکان طبق قوانین بین المللی بدون استثنا یا انحراف در هیچ شرایطی مطلقاً ممنوع است.

ما از دولت عربستان می‌خواهیم بدون تأخیر اقدامات قانونی لازم را برای لغو اعمال مجازات اعدام برای کودکان برای همه جنایات اتخاذ کند.، از جمله در رابطه با جرایم مجازات شده بر اساس انتقام گرفتن سوگند حدود” کارشناسان گفتند.

محرومیت از زندگی

کارشناسان سازمان ملل پیش از این نگرانی های خود را در رابطه با این پرونده به دولت عربستان سعودی اعلام کرده بودند.

نوامبر گذشته، کارگروه بازداشت خودسرانه نظری صادر کرد که بر اساس آن تأیید کرد که بازداشت الحویتی خودسرانه بوده است.

آنها مجدداً درخواست خود را از مقامات برای اتخاذ تدابیر فوری برای حفظ تمامیت اخلاقی و جسمی آقای دکتر تکرار کردند. الحویتی با توجه به سن و آسیب پذیری اش.

کارشناسان سازمان ملل تاکید کردند: بازداشت طولانی مدت بدون ارتباط می تواند انجام شکنجه و سایر رفتارها یا مجازات های ظالمانه، غیرانسانی یا تحقیرآمیز را تسهیل کند و به خودی خود می تواند نوعی چنین رفتاری باشد.

کارشناسان سازمان ملل می گویند مجازات اعدام برای مجرمان نوجوان در عربستان سعودی محرومیت خودسرانه از زندگی است.

بیشتر در مورد کارشناسان

گزارشگران ویژه و کارشناسان مستقل توسط شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد مستقر در ژنو برای بررسی و گزارش در مورد موضوع خاص حقوق بشر یا وضعیت یک کشور منصوب می شوند. مناصب افتخاری است و کارشناسان برای کارشان پولی دریافت نمی کنند.

کارشناسان این پرونده شامل کارگروه بازداشت خودسرانه، رئیس گزارشگر میریام استرادا کاستیلو، نایب رئیس مومبا مالیلا و اعضای Elina Steinerte، Matthew Gillett و Priya Gopalan به همراه گزارشگر ویژه در مورد اعدام‌های غیرقانونی، اجمالی یا خودسرانه بودند. موریس تیدبال-بینز.

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما