طالبان: «دریافت میلیون‌ها دلار برای حملات آمریکا به افغانستان، شواهدی وجود دارد». اخبار جهان

کابل: در پی عملیات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا که منجر به کشته شدن ایمن الظواهری، رهبر القاعده شد، طالبان مدعی شدند که پاکستان مبلغ هنگفتی را برای اجازه حملات هوایی آمریکا در افغانستان دریافت کرده است و افزودند که آنها شواهد قابل توجهی برای حمایت از آنها دارند. گزارش های رسانه ای گفت. در 31 جولای، ایالات متحده یک حمله دقیق ضد تروریسم در افغانستان انجام داد که در آن ایمن الظواهری، معاون و جانشین اسامه بن لادن به عنوان رهبر القاعده کشته شد. همچنین شایان ذکر است که این یک تحول کلیدی است زیرا طالبان قبلاً ادعا کرده است که پهپادهای آمریکایی که برای کشتن ظواهری به افغانستان حمله کرده بودند از حریم هوایی پاکستان عبور کردند.

به گزارش خامه پرس، شیرمحمد عباس استانکزی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه تحت رهبری طالبان در یک نشست بزرگداشت روز جهانی گردشگری مدعی شد که پاکستان میلیون ها دالر را دریافت کرده است تا از خواسته های آمریکا برای استفاده از حریم هوایی خود بپذیرد. به گزارش خامه پرس، استانکزی ضمن ادعای داشتن مدارک، به ویژه ویدئوهایی که ادعاهای خود را در اختیار دارد، گفت که این شواهد ثابت می کند که چگونه پاکستان به آمریکا اجازه دسترسی به حریم هوایی خود را داده است.

همچنین بخوانید : سقوط هلیکوپتر بلک هاوک آمریکایی توسط طالبان در حین تمرین، سه کشته بر جای گذاشت

از آنجایی که پاکستان در حال حاضر دچار یک بحران اقتصادی شدید است، استانکزی گفت که با وجود اینکه وضعیت در اسلام آباد وخیم است، نباید از افغانستان برای کاهش وضعیت اقتصادی خود سوء استفاده کند. پیش از این ملا یعقوب مجاهد وزیر دفاع منصوب شده از سوی طالبان پاکستان را متهم کرد که اجازه می دهد از حریم هوایی و قلمرو این کشور توسط هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا استفاده شود.

پاکستان در پاسخ به ادعاهای طالبان مبنی بر اینکه پاکستان برای انجام این حملات با آمریکا تبانی کرده است، گفت که اینها صرفا “ادعاهای حدسی” و نقض هنجارهای رفتار دیپلماتیک مسئولانه است. الظواهری یکی از طراحان حملات 11 سپتامبر 2001 علیه ایالات متحده بود و همچنان از پیروان خود می خواست به ایالات متحده حمله کنند.

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

تماس با ما