صندوق اعتماد به قربانیان و کودکانی که در اثر سوء استفاده جنسی به دنیا می آیند، کمک می کند و برای حمایت مستمر درخواست می کند

اطلاعات مربوط به پروژه‌ها و تأثیر مثبتی که بر زندگی قربانیان و کودکانی که در نتیجه استثمار جنسی به دنیا می‌آیند، در پنجمین گزارش سالانه این صندوق که اوایل این هفته منتشر شد، شامل سال 2022 است.

کمک های مالی به صندوق امانی می تواند توسط دولت ها، سازمان های بین دولتی و غیر دولتی، موسسات خصوصی یا افراد انجام شود.

“دبیرخانه از 24 کشور عضوی که از صندوق امانت حمایت می کنند سپاسگزار است و مشتاقانه منتظر کمک های مستمر است. من کشورهای عضو و سایرین را تشویق می‌کنم که مشارکت کنند.»

بازسازی زندگی ها

صندوق امانی از زمان تأسیس در سال 2016، 4.8 میلیون دلار به عنوان کمک از کشورهای عضو و از پرداخت‌هایی که از پرسنلی که پرونده‌های استثمار و سوء استفاده جنسی علیه آنها اثبات شده است، دریافت کرده است.

استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل متحد به خبرنگاران در نیویورک گفت: «این کمک مالی به کمک و خدمات حمایتی برای قربانیان و کودکانی که در اثر استثمار و آزار جنسی توسط سازمان ملل و پرسنل مرتبط به دنیا آمده‌اند، کمک کرده است».

تا کنون، بیش از 43000 قربانی آسیب دیده و اعضای جامعه در فعالیت های درآمدزا شرکت کرده اند یا اشکال مختلف حمایت دریافت کرده اند. وی افزود، بودجه اضافی به قربانیان و فرزندان آنها کمک می کند تا زندگی خود را بازسازی کنند، بدنامی را بشکنند و ادغام مجدد در جوامع خود را تسهیل کنند.

پروژه های جدید در راه است

صندوق امانات طی هفت سالی که از تأسیس آن می گذرد، 17 پروژه را تأمین مالی کرده است که یا تکمیل شده اند یا هنوز در حال اجرا هستند.

در سال 2022، شش پروژه صندوق امانی در مکان‌هایی که تحت تأثیر ناامنی‌های سیاسی و دیگر و همچنین بلایای زیست‌محیطی، از جمله زلزله و سیل قرار گرفته‌اند، آغاز شد.

این پروژه ها در جمهوری آفریقای مرکزی (CAR)، جمهوری دموکراتیک کنگو (DRC)، هائیتی، لیبریا و سودان جنوبی اجرا شدند. آنها از 1224 ذینفع مستقیم حمایت کردند.

در آوریل 2023، کمیته بازنگری صندوق اعتماد، 12 پروژه جدید را برای انجام در CAR، DRC، گواتمالا، هائیتی، ایران، میانمار، سومالی و سودان جنوبی تصویب کرد.

حدود 2.3 میلیون دلار مورد نیاز است

تخمین زده می شود 2.3 میلیون دلار برای این پروژه های تایید شده جدید مورد نیاز است.

از ماه مه امسال، صندوق اعتماد بیش از 2.7 میلیون دلار برای پروژه های تکمیل شده یا در حال انجام پرداخت / تعهد کرده است.

دبیرخانه درخواست کمک های مالی داوطلبانه به صندوق امانی کرده است و به دنبال جمع آوری 3 میلیون دلار برای 12 پروژه ای است که اخیراً تصویب شده اند و برای چرخه پیشنهادی بعدی آماده می شود.

زنان در سودان جنوبی از صندوق اعتماد بهره مند شده اند.

زنان در سودان جنوبی از صندوق اعتماد بهره مند شده اند.

حمایت از درآمدزایی

صندوق اعتماد توسط دبیر کل آنتونیو گوترش در سال 2016 برای تقویت پاسخ و حمایت از قربانیان استثمار و سوء استفاده جنسی توسط پرسنل سازمان ملل ایجاد شد. برای جلوگیری از انگ زدن، ذینفعان نه تنها شامل قربانیان می‌شوند، بلکه شامل کسانی می‌شوند که در معرض خطر هستند یا در جوامع خود در آسیب‌پذیرترین موقعیت‌ها قرار دارند.

این صندوق طیف وسیعی از کمک ها را برای قربانیان فراهم می کند. این شامل کمک های فوری مانند مراقبت های پزشکی و حمایت های روانی-اجتماعی، به پروژه های بلندمدت مانند آموزش حرفه ای و فعالیت های درآمدزا، و همچنین کمک به هزینه های مدرسه برای کودکانی است که در اثر استثمار و سوء استفاده به دنیا می آیند.

قربانیان پیامدهای زیانباری را تجربه می کنند که فراتر از جنبه های روانی و فیزیکی است.

انگ رایج

آنها اغلب توسط خانواده‌ها و اعضای جامعه مورد انگ قرار می‌گیرند و ممکن است بدون حمایت برای تأمین نیاز خود رها شوند. برای پرداختن به این موضوع، پروژه‌های صندوق اعتماد با ارائه دانش و ابزارهایی به قربانیان که آنها را قادر می‌سازد تا از نظر اقتصادی فعال و خودپایدار شوند، از تولید درآمد حمایت می‌کند.

به گفته یکی از ذینفعان در جمهوری دموکراتیک کنگو: «پس از شرکت در یک کارگاه خیاطی و آموزش کسب و کار. من توانستم یک طرح تجاری را شرح دهم. مربیان به مربیگری ما ادامه خواهند داد. حالا بعد از چند ماه می توانم زندگی خودم و خانواده ام را تامین کنم.»

پشتیبانی تحصیلی

ارائه حمایت آموزشی از کودکانی که در اثر استثمار یا سوء استفاده جنسی به دنیا می آیند یکی دیگر از موارد بسیار مهم صندوق امانی است که در چندین کشور انجام می شود.

به گفته یکی از ذینفعان ساکن هائیتی: «با این پروژه، هزینه تحصیل فرزندم بدون هیچ مشکلی پرداخت شده است. این حمایت همچنین در طول سال تحصیلی برای فرزندم غذا فراهم می کند.

این صندوق همچنین از ارتباط با جامعه برای افزایش آگاهی مردم محلی از حقوق خود و حمایت های موجود برای آنها حمایت می کند.

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

تماس با ما