صدای رقصندگان در سراسر زمان، در چیزهایی که پشت سر گذاشته شده اند

Primavera Boman بیش از 20 سال پیش خانه مادرش هیلد هولگر در لندن را به ارث برده است و نگاه کردن به هر یک از این آیتم ها آشکار کننده بوده است. بومان گفت: «دارم یاد می‌گیرم که خانواده‌ام چه کسانی هستند.

بومن می دانست که مادرش یک رقصنده و طراح رقص اکسپرسیونیست برجسته در وین، بمبئی و لندن است. اما او نمی‌دانست که هولگر تا چه اندازه در رقص تأثیرگذار بوده است، ابتدا با گروه رقص Gertrud Bodenwieser و سپس با شرکت تور خود، Hilde Holger Tanzgruppe، همه قبل از جنگ جهانی دوم اجرا کرد.

بومان می گوید: «من نمی دانستم که مادرم قبل از آمدن هیتلر در وین آنقدر شناخته شده بود. من شبیه یک مورخ، یک محافظه کار، یک آرشیودار می شوم.»

با این حال، پس از سال ها تلاش، بومان هنوز این مجموعه را قرار نداده است. او مرتب‌سازی و فهرست‌نویسی را انجام داده است، و فهرست دقیقی از هر طرح و نامه را نگه می‌دارد تا فرصتی برای اهدای کمک‌های خود فراهم شود. حتی در مواردی که آرشیو به راحتی ابراز علاقه می کند، آن کار اولیه عمدتاً به عهده خانواده است و مستلزم تحمل است.

لئو هولدر، پسر هنرمند، رقصنده و طراح رقص جفری هولدر و رقصنده کارمن دی لاوالاد، 92 ساله، گفت که وقتی هولدر در سال 2014 درگذشت، برخی از اقلام ذخیره شده 30 سال بود که دیده نشده بودند. لئو در مورد پدر و مادرش می گوید: «آنها در یک انباری به مساحت 5000 فوت مربع زندگی می کردند. تا زمانی که ما از آن انبار خارج شدیم، شاید 500 فوت مربع فضای پیاده روی باقی مانده بود.

تا آن زمان، او به گستره مواد پی نبرده بود. او گفت: «این تاریخ سینما، تاریخ سیاه‌پوستان، تاریخ تئاتر سیاه‌پوستان است. “این بیش از یک چیز است.”

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما