شورای امنیت می شنود که شبه جزیره کره “باید منطقه ای برای همکاری باشد”.

خالد خیاری، دستیار دبیرکل سازمان ملل، که بعدازظهر دوشنبه به شورا اطلاع رسانی کرد، مجدداً محکومیت شدید دبیرکل سازمان ملل از پرتاب موشک و درخواست وی برای اقدام برای کاهش تنش ها در شبه جزیره کره را تکرار کرد.

دبیرکل از اختلافاتی که جامعه بین‌المللی را از اقدام علیه کره شمالی و همچنین سایر تهدیدات صلح و امنیت در سراسر جهان باز داشته است عمیقاً متأسف است. او گفت. شبه جزیره کره باید منطقه ای برای همکاری باشد.

به تعهدات عمل کنید

نشست شورا پس از آن برگزار شد که کره شمالی اعلام کرد روز شنبه یک موشک بالستیک دوربرد شلیک کرده است که نزدیک به 990 کیلومتر پرواز کرده و در دریای ژاپن فرود آمده است.

این روز دوشنبه با آنچه پیونگ یانگ آن را تمرین پرتابی شامل دو موشک هسته‌ای تاکتیکی خواند، دنبال شد.

«دبیر کل درخواست های خود را از کره شمالی تکرار می کند فورا از انجام هرگونه اقدام تحریک آمیز بیشتر خودداری کنیدبه طور کامل به تعهدات بین‌المللی خود تحت تمام قطعنامه‌های مربوطه شورای امنیت عمل کند و گفت‌وگوهای منتهی به صلح پایدار و خلع سلاح کامل و قابل راستی‌آزمایی شبه جزیره کره را از سر بگیرد. خیاری گفت.

پیگیری های هسته ای ادامه دارد

وی خاطرنشان کرد که کره شمالی به وضوح قصد خود را برای ادامه برنامه های تسلیحات هسته ای و موشک های بالستیک خود در نقض قطعنامه های شورا اعلام کرده است.

این کشور به اجرای یک برنامه نظامی پنج ساله که در ژانویه 2021 رونمایی شد، ادامه می‌دهد که شامل توسعه موشک‌های بالستیک جدید قاره‌پیما در کنار سایر سلاح‌ها می‌شد.

کره شمالی همچنین بارها در مورد به اصطلاح «تقابل» با رزمایش‌های نظامی انجام‌شده در منطقه هشدار داده و نشست هفته گذشته شورا درباره منع اشاعه را اقدامی خصمانه توصیف کرده است که کره شمالی موظف است اقدامات متقابل لازم را انجام دهد. اضافه.

نقش شورای امنیت

آقای دکتر گفت: نشست امروز بار دیگر تاکید می کند که شورای امنیت مسئولیت اصلی حفظ صلح و امنیت بین المللی را بر عهده دارد. خیاری گفت.

این نشست همچنین فرصتی برای بحث درباره اقدامات عملی برای دستیابی به یک راه حل مسالمت آمیز، جامع، دیپلماتیک و سیاسی برای وضعیت شبه جزیره کره فراهم می کند.

وی یادآور شد که کره شمالی در سال گذشته فعالیت های پرتاب موشک را «بسیار افزایش داد» که 70 مورد از آنها از فناوری موشک های بالستیک استفاده کردند.

پرتاب‌ها شامل سیستم‌هایی با نقش تسلیحات هسته‌ای بودند. اکثر سیستم های آزمایش شده قادر به حمله به اهداف در شبه جزیره کره و برخی از آنها قادر به رسیدن به بخش هایی از آمریکای شمالی هستند.

هدف عاری از سلاح هسته ای

کره شمالی همچنین قانون جدیدی را در ماه سپتامبر تصویب کرد که شرایطی را برای استفاده از تسلیحات هسته‌ای، از جمله استفاده پیشگیرانه در شرایط خاص، تعیین می‌کند.

«هفتمین آزمایش هسته ای نقض آشکار قطعنامه های شورای امنیت و تضعیف هنجارهای بین المللی علیه آزمایش هسته ای خواهد بود. دبیرکل سازمان ملل متحد قاطعانه به دستیابی به هدف جهانی عاری از سلاح های هسته ای متعهد است.»

آقای. خیاری به شورا گفت که وضعیت در شبه جزیره کره به دلیل افزایش تنش ها به دلیل “چرخه اقدام-واکنش منفی، بدون دورنمای رمپ”، همچنان در جهت اشتباه پیش می رود.

تنش ها را کاهش دهید، از تشدید آن اجتناب کنید

او سه گام برای کاهش تنش ها را تشریح کرد.

«اول، کره شمالی باید اقدامات فوری را انجام دهد از سرگیری گفتگوها منجر به صلح پایدار و خلع سلاح اتمی کامل و قابل راستی آزمایی شبه جزیره کره; این باید شامل خودداری کره شمالی از انجام پرتاب های بیشتر با استفاده از فناوری موشک های بالستیک یا آزمایش های هسته ای باشد.»

وی با استقبال از تعهد شورا به راه حل مسالمت آمیز، جامع، دیپلماتیک و مسالمت آمیز گفت که گام دوم بر این نکته تاکید دارد که دیپلماسی نه انزوا تنها راه پیش رو است

“این بسیار مهم است اجتناب از تشدید ناخواستهگفت آقای خیاری با معرفی گام سوم خود. “کانال های ارتباطی باید تقویت شوند، به ویژه نظامی تا نظامی. اجتناب از لفاظی های تقابلی به کاهش تنش های سیاسی و ایجاد فضا برای کشف راه های دیپلماتیک کمک می کند.

نگرانی های بشردوستانه

قبل از نتیجه گیری، آقای خیاری بار دیگر بر نگرانی های سازمان ملل در مورد وضعیت انسانی در کره شمالی تاکید کرد.

او به اعضای شورا گفت: «سازمان ملل آماده کمک به کره شمالی در رفع نیازهای پزشکی و سایر نیازهای بشردوستانه است. “برای پاسخگویی به موقع و موثر، ما مجدداً درخواست خود را برای این امر تکرار می کنیم ورود بدون مانع کارکنان بین المللیاز جمله هماهنگ کننده مقیم و تدارکات بشردوستانه.»

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channeldigital currency tutorialGuide to buying household appliances