شورای امنیت می شنود که سوری ها می توانند برای نجات کشورشان از جنگ گرد هم آیند

نجات روچدی گفت که او پیش از این پتانسیل را برای پر کردن شکاف بین سوری ها در جریان گفتگوهای جامعه مدنی دیده است و دیدگاه های متفاوتی که از طریق هیئت مشاوران زنان ارائه شده است، که “به همه ما نشان می دهد که علیرغم تفاوت های فراوانی که بین آنها وجود دارد، می توان نقاط مشترکی را یافت

او اضافه کرد کهسوری ها می توانند برای نجات کشورشان گرد هم آیند و بر آینده آن تمرکز کنند“، اما جامعه بین المللی و کسانی که برای پایان دیپلماتیک جنگ سرمایه گذاری کردند، “پیشبرد راه حل سیاسی پایدار و فراگیر” و “تصحیح مسیر سوریه” و حرکت به سوی آتش بس و صلح پایدار به عهده جامعه جهانی بود.

اقدامات انجام شده

خانم. روچدی جلسه توجیهی خود را با شورا با تشریح اقداماتی که توسط دفترش به رهبری فرستاده ویژه گیر پدرسن برای پیشبرد روند صلح در مواجهه با رنج مداوم غیرنظامیان برداشته شده است، آغاز کرد.

او گفت که نگرانی های فوری چهارگانه است. اول، امنیت و امنیت غیرنظامی، و نیاز به “آتش بس منسجم”. ثانیا، ادامه رنج بشردوستانه که با فروپاشی اقتصادی سوریه تشدید شده است. سوم، ادامه رنج برای «ده‌ها هزار» بازداشت‌شده، ربوده شده یا «به زور ناپدید شده» و مفقودین.

در نهایت، او راه‌هایی را که زنان و دختران همچنان تحت تأثیر جنگ جاری قرار می‌گیرند و تلاش‌های سازمان ملل برای «اطمینان از مشارکت معنادار زنان سوری، به طور برابر و همراه با مردان» در برقراری صلح پایدار، برجسته کرد.

خشونت باید پایان یابد

خانم. روچدی گفت واضح است که هیچ روند سیاسی نمی تواند به جلو حرکت کند، “معنی یا پایدار، تا زمانی که خشونت محدود شود و در نهایت پایان یابد

او استدلال کرد که تلاش‌های کمک‌های بشردوستانه بسیار بیشتر می‌شود اگر خشونت‌ها محدود شود و با رسیدگی به عواملی که همچنان باعث آوارگی می‌شوند.

پرداختن به همه این عوامل بخشی از ایجاد یک محیط امن، آرام و بی‌طرف است که در آن یک فرآیند سیاسی می‌تواند در حال گسترش باشد. همچنین برای مقابله با فروپاشی اقتصادی سوریه اقدام لازم است – منبع اصلی نیازها.»

هشدار جدی در مورد کاهش احتمالی

مارتین گریفیث، مسئول امداد سازمان ملل متحد، به سفرا هشدار داد که بدون منابع کافی و قابل انعطاف ارائه شده توسط کمک کنندگان بین المللی، عملیات بشردوستانه نجات بخش در سوریه، “چاره ای جز کاهش شدید کمک ها نخواهد داشت

از مجموع درخواست 10.5 میلیارد دلاری برای پاسخ بشردوستانه در سال جاری، همراه با طرح پناهندگی و تاب آوری، تنها حدود یک چهارم از آنچه که فقط برای کمک های بشردوستانه مورد نیاز است، ارائه شده است.

مقداری 14.6 میلیون سوری به نوعی کمک متکی هستندهماهنگ کننده امداد اضطراری سازمان ملل گفت که بیش از نیمی از آنها کودک هستند و زمستان به سرعت نزدیک است.

به آرامش فرصت بده

«مردم سوریه سزاوار فرصتی برای ساختن یک زندگی آبرومندانه، به دور از اتکا به کمک های اضطراری هستند، زندگی با امید به آینده. امروز، در سوریه، میلیون‌ها نفر بدون این امید زندگی می‌کنند.»

او گفت که سازمان ملل تمام تلاش خود را می کند تا کمک ها را به کشور ادامه دهد و به طور متوسط ​​هر ماه به 900,000 کمک در شمال شرق ویران شده از جنگ کمک می کند و نیاز زیادی به افزایش کاروان های متقابل در شمال غرب دارد.

آقای. گریفیث نسبت به ورود بیماری وبا به کشور در چند هفته گذشته ابراز نگرانی کرد و گفت که این “یادآوری آشکار است که حمایت مداوم ما از مردم سوریه چقدر حیاتی است.”

او گفت که تا کنون بیش از چهار میلیون نفر از پروژه های سازمان ملل که به بهبود زودهنگام و انعطاف پذیری در سال 2022 کمک می کند، بهره مند شده اند.

کارشناسان حقوق هشدار می دهند که بازگشت به جنگ در مقیاس بزرگتر ممکن است مشکل ساز باشد

پیشتر در روز گذشته، در ژنو، کارشناسان مستقل حقوق بشر سازمان ملل هشدار دادند که تشدید خشونت آمیز در درگیری سوریه ممکن است، زیرا آنها آخرین گزارش خود را در مورد پیامدهای حقوق بشر این جنگ وحشیانه منتشر کردند.

پائولو پینیرو، رئیس کمیسیون مستقل تحقیق درباره سوریه، گفت که «یک عملیات زمینی دیگر» ترکیه همچنان یک تهدید در شمال، در بحبوحه «تداوم بسیج و نبرد» بین نیروهای تحت حمایت ترکیه و ترکیه و مخالفان تحت رهبری کردها باقی مانده است.

شعله ور شدن دیده است چندین حادثه مرگبار در هفته های اخیراز جمله گلوله باران ماه اوت بازار شلوغ شهر الباب؛ 16 غیرنظامی از جمله پنج کودک کشته شدند.

کمیسر لین ولچمن خاطرنشان کرد که اسرائیل، ایالات متحده و نیروهای مورد حمایت ایران نیز به مشارکت در عملیات در سوریه ادامه داده اند.

این هیئت که توسط شورای حقوق بشر منصوب شده و به آن گزارش می دهد، همچنین خاطرنشان کرد که روسیه همچنان فعالانه از دولت سوریه حمایت می کند، به ویژه با استفاده از “حملات هوایی که غیرنظامیان را کشته و منابع غذایی و آب را هدف قرار داده است. از جمله یک ایستگاه آب معروف که به بیش از 200000 نفر خدمات رسانی می کند“، در بیانیه ای آمده است.

کمیسیون تحقیق گفت که هفته گذشته، حملات هوایی جدید منجر به کشته و زخمی شدن بیشتر در استان ادلب شد که در حال حاضر تحت بررسی است.

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

تماس با ما