سوالی که در ذهن پوتین وجود دارد: آیا نیویورک را به خطر می اندازیم تا اودسا را ​​آزاد نگه داریم؟

پرزیدنت بایدن و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در بیانیه ای مشترک پس از نشست سران خود در ژوئن 2021 گفتند: “یک جنگ هسته ای را نمی توان برد و هرگز نباید در آن جنگید.” پوتین همیشه حقیقت را نمی گوید.

واقعیت این است که همانطور که آقای ارتش شکست خورده پوتین در اوکراین اشغالی به سمت شرق حرکت می کند، سلاح های هسته ای جذاب تر به نظر می رسند. این به این دلیل نیست که یک حمله هسته ای تاکتیکی علیه نیروهای پراکنده اوکراینی در میدان موثر خواهد بود. بیشتر این است که آقای پوتین امیدوار است که امواج شوک سیاسی ناشی از انفجارهای هسته ای در اروپا عزم غرب برای حمایت از اوکراین را از بین ببرد. آیا آلمان برای نجات کیف حاضر است برلین را از دست بدهد؟ آیا آمریکایی ها حاضرند نیویورک را به خطر بیندازند تا اودسا را ​​آزاد نگه دارند؟ اینها سوالاتی است که آقای پوتین از خود می پرسد.

آینده جهان ممکن است به پاسخ های او بستگی داشته باشد. در همین حال، دولت بایدن با یک معضل وحشتناک مواجه است. تسلیم شدن به آقای باج‌خواهی هسته‌ای پوتین یک اقدام بزدلانه مماشات است که نویل چمبرلین از آن عقب‌نشینی می‌کند و در را برای باج‌خواهی هسته‌ای بیشتر باز می‌کند. با این حال، هدایت ائتلاف غربی به سمت یک رویارویی هسته ای بی پایان با روسیه، خطر فاجعه بارترین جنگ را به همراه دارد.

برای جلوگیری از این جایگزین های غیرقابل قبول، دولت بایدن باید از آقای بایدن جلوگیری کند. پوتین از استفاده از تسلیحات هسته‌ای در مناقشه اوکراین با وجود اینکه همچنان به حمایت از اوکراین در نبرد خود برای عقب راندن مهاجمان ادامه می‌دهد.

بازدارندگی پیچیده‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد، و تلاش‌های دولت بایدن برای بازدارندگی روسیه موفقیت چندانی نداشته است. در ماه فوریه، آقای پوتین برای آغاز جنگ در اوکراین از رگبار تهدیدها و دیپلماسی دولت بایدن گذشت.

عدم جلوگیری از تجاوز روسیه یکی از پرهزینه ترین شکست ها در سیاست خارجی اخیر آمریکا بود. اما روشن نیست که دولت بایدن متوجه شده باشد که چه اشتباهی رخ داده است – و اینکه چگونه اشتباهات مشابه ممکن است تلاش‌های دیپلماتیک آن را تضعیف کند.

ناخواسته و ناخواسته، دولت زمستان گذشته پیام های متناقضی را برای روسیه ارسال کرد. از یک سو، انفجار دراماتیک دیپلماسی برای هماهنگ کردن واکنش گسترده غرب به تهاجم احتمالی، با پیوستن اروپایی‌ها به آمریکایی‌ها در تهدید تحریم‌های شدید مؤثر بود. مقامات بایدن برای حذف محرمانه و عمومی کردن اطلاعات بسیار حساس در مورد آقای بایدن، پیشینه را شکستند. برنامه های پوتین به گونه ای بود که به طور چشمگیری بیانیه ها و تبلیغات رسمی روسیه را تضعیف کرد. این اطلاعات به ایجاد وحدت غرب در مواجهه با حمله روسیه کمک کرد و مقامات بایدن حق دارند که اعتبار این کارزار غیرمتعارف اما مؤثر را بپذیرند.

با این حال، در همان زمان، سیاست گذاران ارشد آمریکایی به طور جدی قدرت نظامی و زیرکی روسیه را دست بالا ارزیابی کردند. همزمان با تجمع ابرهای طوفانی بر فراز کیف، مقامات آمریکایی به همه دیپلمات‌های ارشد آمریکایی دستور تخلیه دادند. آنها همچنین از متحدان خواستند که تخلیه شوند و به ولودیمیر زلنسکی هواپیما برای فرار پیشنهاد کردند.

این به سختی یک پیام بازدارنده بود. همانطور که رهبر روسیه مقدمات خود را نهایی کرد، اعتقاد آشکار آمریکایی ها به موفقیت تهاجم، در صورت هر چیزی، شک و تردید آقای او را کاهش می داد. پوتین ممکن است احساس کند. علاوه بر این، از آنجایی که دولت بایدن به روس ها اطمینان داده بود که نیروهای رزمی آمریکایی در هیچ جنگی در اوکراین شرکت نخواهند کرد، آقای بایدن. پوتین نیازی به نگرانی در مورد پاسخ نظامی قدرتمند و فوری آمریکا نداشت.

اگر انتظار داشته باشیم که او را از استفاده از سلاح های هسته ای منصرف کنیم، این بار باید بهتر عمل کنیم. آقای. پوتین از قبل می داند که ترس از پاسخ هسته ای روسیه بر سیاست آمریکا و متحدانش تأثیر گذاشته است. ما دسترسی اوکراین را به سامانه های موشکی دوربردی که می تواند به خاک روسیه حمله کند، محدود کرده ایم. سایر متحدان سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، از جمله آلمان، محاسبات مشابهی انجام داده اند.

از آقای از دیدگاه پوتین، در جنگی که تقریباً همه چیز به اشتباه پیش می رود، باج خواهی هسته ای کارساز است. چرا او یک تاکتیکی را که کار می کند دو چندان نمی کند؟

تنها راه برای جلوگیری از هرگونه استفاده احتمالی از تسلیحات هسته ای این است که آقای. پوتین معتقد است که عواقب چنین استفاده ای برای روسیه به عنوان یک دولت و برای او به عنوان حاکم آن مخرب خواهد بود و زمانی که زمان اقدام فرا برسد، غرب کوتاه نخواهد آمد.

برای معتبر ساختن تهدیدهای خود، آقای. بایدن ابتدا باید تصمیم بگیرد که آماده ادامه مسیر است. کتاب مقدس به ما می گوید: «انسان دو دل در همه راه های خود ناپایدار است. رو به پایین آقای پوتین در یک بن بست هسته ای مسیری برای مردی نیست که اعتقاد ندارد.

اگر آقای بایدن از خودش مطمئن است، او باید یک ائتلاف آهنین در داخل و خارج پشت این تهدیدات بسازد. او به جای کم اهمیت جلوه دادن خطر، باید آن را دراماتیک کند. سخنرانی در ساعات پربیننده برای کشور، سخنرانی در جلسه مشترک کنگره، برگزاری نشست اضطراری ناتو – همه اینها می تواند نشان دهد آقای. تعهد بایدن برای پاسخ دادن به حملات اتمی روسیه با قدرت قاطع.

در حالی که آمریکایی‌ها به اتفاق آرا از این سیاست حمایت نخواهند کرد، اما اکثر افراد مسئول در هر دو حزب، آقای دکتر را به رسمیت می‌شناسند. روسیه پوتین به عنوان تهدیدی برای امنیت آمریکا و صلح جهانی. نمایش گسترده وحدت ملی در مورد این موضوع پیامی هشیارکننده برای مسکو ارسال خواهد کرد.

بازدارندگی روسیه به معنای تحقیر آن نیست. همانطور که پرزیدنت کندی فهمید، بازدارندگی مکمل دیپلماسی است. هرچه بازدارندگی ما موثرتر باشد، دیپلماسی ما می تواند انعطاف پذیرتر شود. اما بازدارندگی حرف اول را می زند. آقای. بایدن قبل از اینکه بتواند به دنبال راهی برای صلح باشد، باید درهای استفاده از سلاح های هسته ای را مسدود کند.

سرزمین عجایب: در زمان خطرات اقتصادی و امنیتی، ایالات متحده سیاست های حامی رشد و امنیت ملی را برای اهداف غیرواقعی تغییر آب و هوا کنار گذاشته است. تصاویر: AP// واشنگتن پست از طریق Getty Images ترکیب: مارک کلی

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channeldigital currency tutorialGuide to buying household appliances