سنای آمریکا لایحه گسترده ای را تصویب کرد که تغییرات آب و هوایی، قیمت دارو و تورم را هدف قرار می دهد

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

سنای آمریکا روز یکشنبه لایحه 430 میلیارد دلاری را با هدف مبارزه با تغییرات آب و هوایی، کاهش قیمت داروها و افزایش برخی مالیات‌های شرکت‌ها تصویب کرد که یک پیروزی بزرگ برای جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا بود که دموکرات‌ها امیدوارند به شانس آنها برای حفظ کنترل کنگره در انتخابات امسال کمک کند.

پس از یک جلسه ماراتن، 27 ساعته آخر هفته بحث و گفتگو و تلاش های جمهوری خواهان برای منحرف کردن این بسته، مجلس سنا قانونی موسوم به قانون کاهش تورم را با رای 51-50 حزبی تصویب کرد. کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهور، رای نهایی را به صندوق انداخت.

این اقدام، این اقدام را برای رأی گیری در روز جمعه به مجلس نمایندگان ارسال می کند و می تواند آن را به نوبه خود برای امضای بایدن به کاخ سفید ارسال کند. بایدن در بیانیه ای از مجلس نمایندگان خواست تا در اسرع وقت اقدام کند و گفت مشتاقانه منتظر امضای لایحه قانونی است.


چاک شومر، رهبر اکثریت مجلس سنا، پس از اینکه در حالی که دموکرات‌ها تشویق می‌کردند و کارکنان آن‌ها با تشویق ایستاده به رأی‌گیری پاسخ دادند، مشت‌های خود را به هوا کوبید، گفت: «سنا در حال ساختن تاریخ است».

او گفت: «برای آمریکایی‌هایی که باورشان را از دست داده‌اند که کنگره می‌تواند کارهای بزرگ انجام دهد، این لایحه برای شماست. این لایحه آمریکا را برای چندین دهه تغییر خواهد داد.»

شومر گفت این قانون حاوی “جسورانه ترین بسته انرژی پاک در تاریخ آمریکا” برای مبارزه با تغییرات آب و هوا و در عین حال کاهش هزینه مصرف کننده برای انرژی و برخی داروها است.

دموکرات ها به دلیل هزینه های جدید 430 میلیارد دلاری و درآمد جدید حدود 740 میلیارد دلاری توسط جمهوری خواهان با حملات شدید جمهوری خواهان مواجه شده اند.

با این وجود، دموکرات‌ها امیدوارند تصویب آن، پیش از تعطیلات اوت، به نامزدهای مجلس نمایندگان و سنا در نوامبر کمک کند. 8 انتخابات میان دوره ای در زمانی که بایدن در میان تورم بالا از محبوبیت عمومی ضعیف رنج می برد.

هدف این قانون کاهش انتشار کربن و سوق دادن مصرف کنندگان به سمت انرژی سبز است، در حالی که هزینه داروهای تجویزی برای افراد مسن را کاهش می دهد و قوانین مالیاتی را برای شرکت ها و افراد ثروتمند تشدید می کند.

از آنجایی که این اقدام هزینه خود را می پردازد و کسری بودجه فدرال را در طول زمان کاهش می دهد، دموکرات ها معتقدند که به کاهش تورم کمک می کند، یک مسئولیت اقتصادی که همچنین بر امیدهای آنها برای حفظ کنترل قانونگذاری در آستانه انتخابات ریاست جمهوری 2024 تاثیر گذاشته است.

جمهوری خواهان، با این استدلال که این لایحه به تورم نمی پردازد، این اقدام را به عنوان یک لیست آرزوی مخارج چپ گرا و کشنده شغل محکوم کرده اند که می تواند در زمانی که اقتصاد در خطر سقوط به سمت رکود است، رشد را تضعیف کند.


© France 24

دموکرات‌ها این لایحه را با استفاده از یک مانور پارلمانی به نام آشتی تصویب کردند که به قوانین مرتبط با بودجه اجازه می‌دهد تا از آستانه 60 رای مجلس 100 کرسی برای اکثر لوایح اجتناب کنند و با اکثریت ساده تصویب شوند.

پس از چند ساعت بحث، مجلس سنا در شامگاه شنبه یک «رای آرم» سریع درباره اصلاحیه‌های دموکرات و جمهوری‌خواه را آغاز کرد که تا بعد از ظهر یکشنبه ادامه داشت.

دموکرات ها بیش از 30 اصلاحیه، نکات دستوری و پیشنهادی جمهوری خواهان را که همگی برای برهم زدن قانون بودند، دفع کردند. هر گونه تغییر در محتوای لایحه که توسط یک اصلاحیه ایجاد شود، می تواند ائتلاف 50 سناتور دموکرات را که برای حفظ قانون در مسیر مورد نیاز است، از هم بپاشد.

بدون سقف هزینه انسولین

اما آنها نتوانستند آرای لازم را برای حفظ مقرراتی برای محدود کردن افزایش هزینه های انسولین با 35 دلار در ماه در بازار بیمه درمانی خصوصی که خارج از قوانین آشتی بود، جمع آوری کنند. دموکرات ها گفتند که این قانون همچنان هزینه های انسولین را برای کسانی که از مدیکر استفاده می کنند محدود می کند.

در پیش‌بینی کمپین انتخاباتی پاییز آینده، جمهوری‌خواهان از شکست‌های اصلاحیه‌شان برای حمله به دموکرات‌های آسیب‌پذیر که به دنبال انتخاب مجدد در نوامبر هستند، استفاده کردند.

میچ مک کانل، رهبر جمهوریخواه سنا در بیانیه ای که سناتورهای دموکرات مارک کلی از آریزونا، کاترین کورتز ماستو از نوادا، مگی حسن از نیوهمپشایر و رافائل وارنوک از جورجیا نام بردند، گفت: “دموکرات ها دوباره به ادامه هرج و مرج در مرزهای جنوبی رای می دهند.” هر چهار نفر برای انتخاب مجدد با رقابت تنگاتنگی روبرو هستند.

این لایحه بیش از 18 ماه در دست تدوین بود، زیرا طرح اولیه و گسترده بایدن برای ساختن بهتر در مقابل مخالفت جمهوری خواهان و قانونگذاران کلیدی از حزب خود خنثی شد.

«این مستلزم سازش‌های زیادی بود. بایدن در بیانیه ای گفت: «انجام کارهای مهم تقریباً همیشه انجام می شود.

(رویترز)

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

تماس با ما