سفیر بایدن در اسرائیل، در مرکز طوفان

واشنگتن – توماس آر. نیدس، سفیر ایالات متحده در اسرائیل، به شیوه ای معمولی رنگارنگ در مورد طرح تفرقه افکنانه دولت اسرائیل برای کاهش قدرت قوه قضاییه صحبت می کرد.

مقامات آمریکایی با استفاده از عباراتی مانند ارزش‌های مشترک و ایجاد اجماع به این موضوع با زبان دیپلماتیک محتاطانه پرداختند، به این امید که از واکنش شدید در داخل اسرائیل جلوگیری کنند.

اما وقتی آقای از نایدس در طی یک پادکست در ماه فوریه در مورد آن سوال شد، او به استعاره ای جذاب برای انتقال دیدگاه دولت دست یافت.

ما به نخست وزیر می گوییم، همانطور که به بچه هایم می گویم، ترمز را فشار دهید. نایدس گفت. “آهسته، سعی کنید به اجماع، احزاب را دور هم جمع کنید.”

این اظهارات با سرزنش سریع جناح راست اسرائیل مواجه شد، اگرچه آقای. نایدز سیاست رسمی دولت بایدن را بیان می کرد، البته با عبارات به یاد ماندنی ساده.

آمیچای چیکلی، وزیر امور دیاسپورا اسرائیل، چند روز بعد به یک ایستگاه رادیویی عمومی گفت: «خودت ترمز بگیر و به کار خودت فکر کن. آقای. او گفت که نیدس باید “به دموکراسی ما احترام بگذارد” و نظرات خود را در مورد آن برای خود نگه دارد.

این اپیزود نمونه کوچکی از محیط تحت فشار را ارائه داد که در آن آقای. نایدس 62 ساله به عنوان فرستاده پرزیدنت بایدن به اسرائیل در زمانی که روابط آمریکا و اسرائیل مثل همیشه تیره شده است، فعالیت می کند.

آقای. بایدن و نخست وزیر بنیامین نتانیاهو در چندین موضوع، از جمله سیاست اسرائیل در قبال فلسطینی ها، مهار ایران – و شاید بیشتر از همه، طرح آقای نتانیاهو، اختلافات عمده ای دارند. ائتلاف جناح راست نتانیاهو به پارلمان اجازه می دهد تا با اکثریت تک رای دیوان عالی را رد کند و قدرت انتخاب قضات را از دادگاه ها به سیاستمداران منتقل کند. این پیشنهاد اعتراضاتی را در اسرائیل برانگیخته و حتی هشدارهایی را از سوی آقای او به همراه داشته است. نتانیاهو و دیگران از احتمال جنگ داخلی.

در وسط آشوب آقای. نایدس، یکی از اعضای قدیمی حزب دموکرات که با تجربه دیپلماتیک کوتاهی به این سمت رسید – او افسر خدمات خارجی نیست و قبلاً سفیر نبوده است، و مستقیماً روی سیاست اسرائیل کار نکرده است – اما مدت‌ها در روابط شخصی نزدیک با بایدن عالی‌رتبه بود. مقامات دولتی از جمله رئیس جمهور.

آقای. نایدز که از اظهار نظر برای این مقاله خودداری کرد، آقای است. مجرای اصلی بایدن برای پیام هایی که اغلب ناخوشایند برای آقای بایدن است. نتانیاهو و معاونان ارشدش هفته گذشته وقتی یک خبرنگار از او پرسید که آیا او با آقای. آقای نتانیاهو از او بخواهد که اصلاحات قضایی را کنار بگذارد. بایدن پاسخ داد که “من پیامی را از طریق سفیرمان ارائه کردم.” (وقتی این کافی نبود، آقای بایدن هشدار عمومی نادری را صادر کرد و به خبرنگاران گفت که اسرائیل «نمی‌تواند به این مسیر ادامه دهد.» آقای نتانیاهو پاسخ داد که اسرائیل تصمیمات خود را خواهد گرفت، «نه بر اساس فشارهای خارج از کشور». او همچنین در مواجهه با فشار داخلی شدید، در نهایت موافقت کرد که این تلاش را متوقف کند.)

ارسال آن پیام نمی تواند راحت باشد. اما دوستان و همراهان می گویند آقای. نایدس، یکی از مقامات ارشد سابق وزارت امور خارجه که شغل اجرایی در مورگان استنلی را ترک کرد تا سفیر شود، جذابیت خودپسندی را برای او به ارمغان می‌آورد که او را با افراد با پیشینه‌های مختلف خوشحال می‌کند.

مارتین اس. ایندیک، سفیر ایالات متحده در اسرائیل در دولت کلینتون، گفت: “تام یک حیله گر طبیعی است و می تواند به هر کسی این حس را بدهد که به تازگی با او آشنا شده است.” “ترکیب نفوذ و دسترسی او را بسیار قدرتمند می کند.” Indyk اضافه کرد.

آقای. مهارت‌های مردمی نایدس بیشتر از آنچه دوستانش می‌گویند در هنگام ورود به اسرائیل در اواخر سال 2021 مورد آزمایش قرار گرفته است. بازگشت نتانیاهو به قدرت در دسامبر در رأس راست‌گراترین دولت تاریخ اسرائیل، روابط آمریکا و اسرائیل را به‌طور چشمگیری شعله‌ور کرد.

برای خوب و بد، آقای. سبک پرانرژی نایدس می‌تواند به روشی ساده‌تر از آنچه در دیپلمات‌های حرفه‌ای ریسک‌گریز است، با کلمات ترجمه شود. همکاران می گویند که این می تواند به او هوای اصالت بدهد. اما به پاکسازی های گاه و بیگاه نیز نیاز دارد. به عنوان مثال، در ماه فوریه، آقای. نیدس در کنفرانسی در اورشلیم گفت که اسرائیلی‌ها “می‌توانند و باید هر کاری که برای مقابله با برنامه هسته‌ای ایران نیاز دارند انجام دهند، و ما از آنها حمایت کرده‌ایم.”

اما این ایده ضمنی – که آقای. نتانیاهو برای حمله به ایران چراغ سبز دارد – این سیاست دولت بایدن نیست.

آنتونی جی. بلینکن، وزیر امور خارجه، در پاسخ به سوالی درباره این اظهارات، گفت: «من تمام نظرات دوستم تام را ندیده‌ام. او قبل از اصرار به خبرنگاران گفت: “مطمئنم که آنها قابل توجه بودند، همانطور که معمولا هستند.” نیدس چیز جدیدی نگفته بود.

در میان طوفان بر سر طرح بازنگری قضایی، آقای. نیدس در مصاحبه ای با رسانه های خبری اسرائیل اشاره کرد که نخست وزیر “بزودی” به واشنگتن دعوت خواهد شد و افزود: “بدون سوال، به محض اینکه برنامه های آنها هماهنگ شود، او به کاخ سفید خواهد آمد.”

چند ساعت بعد در مورد این احتمال سؤال شد، آقای. بایدن گفت: “نه – نه در کوتاه مدت.”

گزارش های مربوط به سکانس از هر دو کشور نشان می دهد که آقای. Nides ممکن است کمی بیش از حد قریب الوقوع بودن را منتقل کرده باشد و Mr. شاید بایدن از روی عصبانیت تکانشی نسبت به آقای ترامپ صحبت کرده باشد. نتانیاهو، اما این اپیزود منعکس کننده هیچ فاصله واقعی بین رئیس جمهور و سفیر او نیست – فقط چالش ایفای نقش به عنوان یک واسطه بین دو رهبر که روابطی به همان اندازه پرتنش و مهم را مدیریت می کنند.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی در بیانیه ای ایمیلی گفت: سفیر نایدس یک دیپلمات فوق العاده موثر است، تا حدی به خاطر تمایل او برای مستقیم و صریح بودن در صورت لزوم.

همچنین گاهی اوقات تجربه ای پر از دردسر بوده است. ماه گذشته، یک مرد اسرائیلی به اتهام حضور در بیرون رستورانی در اورشلیم که در آن آقای اسراییلی متهم شد. نایدس در حال صرف غذا بود و جزئیات امنیتی خود را می گفت که “برای ترور سفیر ایالات متحده فرستاده شده است.”

بیش از یک نفر گفته اند که در عین حال که مسئولیت های خود را جدی می گرفته است. نایدز آشکارا در مورد وضعیت اسفناک خود شوخی می کند.

“”من یک کار عالی داشتم! من پول خوبی به دست می آوردم!» نفتالی بنت، که نخست وزیر بود. نیدس ابتدا به اورشلیم رسید، گفت که سفیر اغلب به او می گوید. “او حس شوخ طبعی خوبی دارد. این تمایل به آرام کردن اوضاع دارد.»

مقامات ارشد اسرائیلی که برای این مقاله مصاحبه کردند، از آقای دکتر ستایش کردند. نیدس، گفت که او با مهارت یک موقعیت انفجاری را مدیریت کرده است. زیرا او نه تنها به آقای. بایدن و همچنین به آقای. سالیوان و آقای. بلینکن، اسرائیلی‌ها می‌گویند که او را نماینده معتبر دولت بایدن می‌دانند.

آقای او اضافه کرد: “او مرد بزرگی است و توانسته است این رابطه را در این زمان های بسیار چالش برانگیز حفظ کند.” بنت، یکی از سه نخست وزیر اسرائیل، آقای. نایدس در کمتر از دو سال با آن کار کرده است. من نمی توانم سفیری را به یاد بیاورم که مجبور شده باشد از چنین ترن هوایی در اسرائیل عبور کند – دولت های مختلف، نخست وزیران مختلف و سیاست های متفاوت.

در یکی از اقدامات قابل توجه، آقای. نایدز بلافاصله پس از انتصابش برای ایجاد رابطه کاری با ران درمر، سفیر اسرائیل در واشنگتن در دوران آقای دکتر، اقداماتی را انجام داد. دوره قبلی نتانیاهو مقامات دولت اوباما از آقای او ناراضی بودند. درمر به این دلیل که، از نظر آنها، یک متحد واقعی جمهوریخواهان است. آقای. برخی از افراد آشنا به این وضعیت گفتند که رویکرد نیدز که برخی از دموکرات‌ها را رتبه‌بندی کرد، حکمت استراتژیک را نشان می‌دهد، با توجه به اینکه آقای. درمر از جمله آقایان است. نزدیک ترین افراد مورد اعتماد نتانیاهو

همچنین در اسرائیل غافل نشد که آقای. نیدس به آقای زنگ زد. نتانیاهو تا چند دقیقه پس از پیروزی در انتخابات نوامبر به او تبریک بگوید.

در پشت صحنه آقای نایدس اغلب با مقامات فلسطینی صحبت می کند و از برخی از منافع فلسطین دفاع می کند. مقامات اسرائیلی می گویند که اصرار او برای افتتاح اخیر آنها بر روی پل آلنبی تقریباً تمام وقت، گذرگاهی کلیدی از کرانه باختری به اردن که مدت ها تنها به صورت محدود عمل می کرد، بسیار مهم بود و باعث ناامیدی شدید فلسطینیان شد. آقای. نیدس نیمه شب نوامبر از گذرگاه بازدید کرد برای برجسته کردن ارزش افزایش ساعات آن.

متولد دولوث، مین. نایدس در یک خانواده یهودی سکولار و لیبرال بزرگ شد. پدرش، آرنولد نیدس، رئیس معبد اسرائیل و فدراسیون یهودیان دولوت بود.

توماس نایدز شروع سیاسی خود را به عنوان دانشجوی کالج آغاز کرد و برای معاون رئیس جمهور والتر موندل کار کرد و به عنوان دستیار ارشد در کنگره و به عنوان رئیس دفتر نماینده تجاری بیل کلینتون در ایالات متحده، میکی کانتور، کار کرد.

او پیش از بازگشت به دولت در دوره اوباما به عنوان معاون وزیر امور خارجه در امور مدیریت، یکی از مشاغل مهم این وزارتخانه، در دوره هیلاری کلینتون، به سمت یک شغل بانکداری سرمایه گذاری رفت و به عنوان یک مدیر ارشد در مورگان استنلی تبدیل شد. آقای. نایدس یک رئیس ستاد بالقوه خانم بود. کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری 2016 پیروز شد. وقتی این اتفاق نیفتاد، او به عنوان مدیر عامل و نایب رئیس به مورگان استنلی بازگشت.

همسر او، ویرجینیا موزلی، مدیر ارشد تحریریه در CNN است.

در تلاش برای نشان دادن خود به عنوان یک فرستاده پر انرژی، آقای. نایدس مرتباً ویدیوهای ساده و اغلب طنزآمیز – و گاه گاه گیج کننده – از جلسات و فعالیت های خود در سراسر اسرائیل پست می کند.

به ویژه، او به دلیل پیام هفتگی خود در آستانه سبت یهودی، زمانی که برای پیروان “شابات شالوم” آرزو می کند، شناخته شده است. در یک ویدیو، او پیدا می شود کلوچه پختن برای پوریم، تعطیلات یهودیان. در دیگری، او است زدن توپ بیسبال.

جمعه گذشته، او اولین فروشگاه زنجیره ای آمریکایی را در اسرائیل نشان داد یک توییت او اعلام کرد: “اوه، بهشت ​​را برای 7-11 متشکرم” و یک ویدیوی همراه که در آن او با خوشحالی یک Slurpee را می خورد.

پاتریک کینگزلی در تهیه گزارش از اورشلیم شرکت کرد.

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channeldigital currency tutorialGuide to buying household appliances