سازمان ملل به شدت نگران تشدید تنش خطرناک پس از درگیری در مرز ارمنستان و آذربایجان است.

میروسلاو جنچا، دستیار دبیرکل سازمان ملل متحد در امور اروپا، آسیای مرکزی و آمریکا، پس از اعلام آتش‌بس در شامگاه چهارشنبه، جلسه اضطراری شورای امنیت را در صبح روز پنج‌شنبه گزارش داد.

وی گفت: ما از این توافق استقبال می کنیم و امیدواریم آتش بس برقرار شود. جنچا.

بر اساس گزارش ها، وی به سفرا گفت که درگیری های شدید در امتداد مرز بین المللی در 12 سپتامبر گزارش شده است که شامل توپخانه سنگین، هواپیماهای بدون سرنشین و سلاح های کالیبر بزرگ است.

تلفات

آقای. جنچا گفت که دولت ارمنستان این رویدادها را “حمله عمدی” خوانده است، در حالی که آذربایجان در پاسخ به این اقدام نظامی خود را “اقدامات تلافی جویانه” دانسته است که “در پاسخ به تحریکات ارمنستان” انجام شده است.

وی گفت که ارمنستان تا چهارشنبه شب 105 نظامی کشته و 6 غیرنظامی زخمی شده اند، در حالی که آذربایجان 71 نظامی کشته و دو غیرنظامی زخمی شده اند.

هر دو کشور به دبیرکل و شورای امنیت نامه نوشتند و ادعا کردند که آتش بس با میانجیگری روسیه در سال 2020، زمانی که تشدید شدید درگیری ها بین دو جمهوری شوروی سابق در منطقه درگیری قره باغ کوهستانی اتفاق افتاد، نقض شد.

«سازمان ملل متحد در موقعیتی نیست که جزئیات این گزارش ها را تأیید یا تأیید کند. با این حال، ما عمیقا نگران این تشدید خطرناک، از جمله تأثیر احتمالی آن بر غیرنظامیان هستیم.» دستیار دبیرکل گفت.

آماده پاسخگویی است

او گفت که تیم های کشوری سازمان ملل در هر دو کشور “کانال های باز را با مقامات حفظ می کنند و آماده پاسخگویی به نیازهای بشردوستانه در حال ظهور، در صورت درخواست، و در صورت اجازه شرایط هستند.”

وی گفت که درگیری های این هفته “جدیدترین و بزرگترین در یک سری حوادث از سال 2020 بود. این واقعیت را نشان می دهد که روند عادی سازی روابط بین ارمنستان و آذربایجان همچنان با موانع جدی روبرو است.”

آقای. جنچا گفت که این همچنین “یادآوری واضح” است که تنش های بین این دو، “همچنین پتانسیل بی ثبات کردن منطقه را دارد.” آنها بر نیاز همه بازیگران، در منطقه و فراتر از آن، تاکید می کنند که سازنده عمل کنند و طرفین را برای تلاش برای حل و فصل مسالمت آمیز تحت فشار قرار دهند.

وی گفت که جامعه بین‌المللی باید کاملا متعهد به حل و فصل مسالمت‌آمیز مناقشه طولانی‌مدت باشد و از هیچ تلاشی برای کاهش تنش‌های جاری، بازگرداندن طرف‌ها به میز مذاکره و کمک به آنها برای دستیابی به صلح و ثبات دریغ نکند. در منطقه.”

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channeldigital currency tutorialGuide to buying household appliances