روز جهانی بهداشت روان 2022: 5 دلیل برای اینکه اعتیاد به قهوه خوب است | سلامت نیوز

روز جهانی بهداشت روان ۲۰۲۲: یک فنجان قهوه برای معتادان به کافئین نعمتی کمتر ندارد. می توانید در هر زمان روی قهوه حساب کنید زیرا می تواند به شما کمک کند در طول روز بیدار و پرانرژی بمانید. این نه تنها سطح انرژی شما را افزایش می دهد، بلکه خلق و خوی شما را نیز افزایش می دهد. با این حال، چیزهای بیشتری برای آن وجود دارد. به مناسبت روز جهانی بهداشت روان، اجازه دهید در مورد فواید سلامت روان قهوه صحبت کنیم.

به افسردگی کمک می کند

آیا می دانستید که یک فنجان قهوه می تواند افکار افسردگی را از خود دور کند؟ بله، درست شنیدی. اگر عاشق قهوه هستید، کمتر دچار افسردگی می شوید. خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدانی و تقویت کننده میکروبیوم قهوه دلیل ارتباط آن با سلامت روان است.

اکسیداسیون را کاهش می دهد

طبق تحقیقات، سطوح خونی شاخص های استرس اکسیداتیو در افرادی که از افسردگی مزمن رنج می برند بالا است. زنان مبتلا به افسردگی رژیم های غذایی کم آنتی اکسیدان دارند. با این حال، قهوه می تواند به کاهش اکسیداسیون کمک کند زیرا دارای آنتی اکسیدان های پلی فنول فلاونوئید است که می تواند با افسردگی مبارزه کند.

برای روده خوبه

قهوه (پروبیوتیک ها) میکروارگانیسم هایی را تغذیه می کند که برای سلامت روده مفید هستند و افکار افسردگی را کاهش می دهند. مصرف قهوه همچنین می تواند تولید اسیدهای چرب و انتقال دهنده های عصبی مانند سروتونین، دوپامین و نورآدرنالین را افزایش دهد که باعث ایجاد احساسات خوب می شود.

برای ذهن خوبه

یک فنجان قهوه در روز می تواند تمایل به خودکشی را تا 50 درصد کاهش دهد. محققان دریافتند کسانی که دو تا چهار فنجان قهوه کافئین دار در روز می نوشند نسبت به کسانی که قهوه بدون کافئین می نوشند یا قهوه نمی نوشند کمتر در معرض افکار خودکشی قرار دارند.

عملکرد مغز را تقویت می کند

مصرف کافئین می تواند منجر به ذهن فعال تر شود. تحقیقات نشان می دهد که کافئین می تواند به عنوان یک محرک روانی عمل کند که به عملکرد مغز با سرعت و دقت بیشتری کمک می کند. علاوه بر این، عملکرد شناختی و حافظه کلامی را بهبود می بخشد.

(سلب مسئولیت: مقاله بر اساس اطلاعات عمومی است و جایگزین توصیه های متخصص پزشکی نمی شود. زی نیوز این موضوع را تایید نمی کند.)

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

تماس با ما