رایسی: دشمن می‌خواست حتی آب هم بخورد، اما ممنوعیت قطع می‌شد

رئیس جمهور با اشاره به اتفاقات اخیر گفت: حضور میلیونی مردم در خیابان و اعلام موضع و حضور در صحنه دشمن را ناکام گذاشت.

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور صبح امروز (12 مهر) در جلسه دفاعی پیشنهادی محمدهادی زهدیوا وزیر تعاون، کار و رفاه جامعه در صحن شورای اسلامی شهر ابتدا با اشاره به به حوادثی که در کیشور رخ داد، گفت: باید خدای متعال را شکر کرد که حضور مردمی با بصیرت، زمان شناسی و دشمن شناسی را داشت که در حقیقت جلوه دیگری از زمان شناسی و شناخت دشمن را به نمایش گذاشتند و دشمن را در این وسوسه ناکام گذاشتند.

وی افزود: خدا را شاکریم که رهبری امام و رهبری انقلاب مورد توجه مردم است. حضور میلیونی مردم در خیابان و اعلام موضع و حضور آنها در صحنه، دشمن را ناکام گذاشت.

رئیسی همچنین با یادآوری رهنمودهای حکیمانه رهبر انقلاب در روز گذشته، تحلیل جامع ایشان از حوادث اخیر و استدلال این فتنه ها در رابطه با کشور و انقلاب را برای همه مردم فهیم و بصیر قابل درک و استفاده است. و تحلیل ایشان بر اساس شرایط بود و گفتند چرا دشمنان و آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ملت و کیشور و انقلاب خودکشی نمی کنند و دست به این شورش ها نمی زنند؟

وی ادامه داد: رهبری فرمودند به این دلیل که کشور در حال توسعه است و دشمن نمی خواهد کشور توسعه پیدا کند، اینگونه برنامه ها را برپا می کنند. دلیل اینکه من دشمن کشور و ملت ایران هستم این است که با وجود همه تهدیدها و تحریم ها کشور در مسیر پیشرفت است.

رئیس قوه مجریه افزود: البته ما نیز به دنبال راه عادلانه و شرافتمندانه برای رفع تحریم ها هستیم، اما در عین حال به دنبال رفع تحریم ها نیز هستیم. امروز دشمن رسما می گوید فشار حداکثری شکست خورده و تحریم ها برای ملت ایران کارساز نبوده است.

رئیس جمهور ادامه داد: دشمن می بیند که 6 شرکت ایرانی موفق به تولید واکسن کرونا شده اند و ما امروز صادرکننده آن هستیم. دشمن می خواهد با توافق و توافق و تحریم همه آب و زندگی از بین برود اما مردم عزیز خوزستان ظرف 3 تا 4 ماه مشکل آب شرب را حل کردند. به زودی آب در کردستان و سنندج به همان شکلی که مردم سال ها در انتظارش بودند در دسترس خواهد بود. با وجود کمبود هوا، مشکلات آب حل شده است. برق بی وقفه که در گذشته مردم را آزار می داد، امروزه نیروگاه هایی با 35000 مگاوات و 6000 مگاوات برق جدید در حال فعالیت هستند. در شهرک صنعتی یا برق نداشتیم یا برنامه ریزی شده بود.

رئیس جمهور گفت: وضعیت کشاورزی در ابتدای دولت منفی 5.8 درصد بود و امروز به منفی هشت درصد کاهش یافته است، یعنی وضعیت کشاورزی مثبت شده است. وضعیت رشد صنایع امروز به 5 درصد رسیده است. ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی به 6.2 درصد رسید. ما در حوزه کشاورزی، صنعت و تولید مشکل داریم، اما اراده بخش‌های مختلف و همکاری دولت و مجلس را می‌بینند که اکنون گره‌ها را باز می‌کند.

رئیس جمهور ادامه داد: وضعیت حقوق، پرداخت ها و یارانه ها در دولت ما حتی با یک روز تاخیر مواجه نشده است. دغدغه بازنشستگان با همکاری دولت و شورا برطرف شد. به گفته کارشناسان اقتصادی باید وضعیت نرخ دو دلار حل شود. اگرچه در پرداخت یارانه ها به مدت دو ماه وضعیت تورم ایجاد شد، اما اصلاح اقتصادی با همکاری دولت و مجلس موافقت شد و البته با خویشتن داری و همراهی مردم انجام شد. ما در بحبوحه اصلاحات اقتصادی هستیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: پروژه های اقتصادی پیش بینی شده شرکت های بزرگ از جمله توسعه میادین نفت و گاز کیشور هم در بانک ها و هم در شرکت های بزرگ در حال تکمیل است تا نقدینگی آنها در راستای تولید سرمایه گذاری شود. عضویت در سازمان شانگهای ما را به زیرساخت های اقتصاد آسیا متصل کرده است. پیوندهای تجاری برخی از کشورهای همسایه بین 5 تا 6 برابر افزایش یافت. دشمن نتوانست ما را منزوی کند. کار اقتصادی، تجاری و تولیدی توسعه یافت. به همین دلیل است که قیام و فتنه و شورش سقوط کرده است. آنچه رهبر فرمودند وظیفه ماست.

رئیس جمهور تاکید کرد: می دانم وحدت و یکپارچگی کشور مهم است. این دو ضرورت اجتناب ناپذیر است و دشمن مایه ناامیدی است. فضای کار و جستجو نیز دشمن را ناامید می کند. راهبرد جمهوری اسلامی وحدت و یکپارچگی اسلام است. باید وسوسه های دشمن را شناخت. البته ملت عزیزم این موضوع را به خوبی درک کرده اند و حضور زبانی خود را به میدان می آورند.

رئیس جمهور بر همکاری دولت و مجمع تاکید کرد و گفت: برنامه گسترش هفته به زودی تقدیم مجمع می شود. بودجه سال 1402 نیز در مهلت قانونی تقدیم مجمع می شود. به مردم تسلیم می‌کنم که مجلس و دولت به این ضرورت اجتناب‌ناپذیر واقف هستند که همکاری همه قوا، نهادها و ادارات کشور می‌تواند نامزد شما و دشمن را ناامید کند.

رئیس جمهور ادامه داد: مصمم به تلاش، خدمت به مردم و رسیدگی به همه عرصه های کشور هستیم و به هیچ وجه گرفتار حاشیه ها نخواهیم شد.

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

تماس با ما