رئیس امداد سازمان ملل با تشریح طرح اضطراری برای فاجعه سد اوکراین اعلام کرد: ما در کنار شما هستیم.

وی با تاکید بر یک طرح سه مرحله‌ای برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به همه اوکراینی‌های آسیب‌دیده که پس از تهاجم گسترده روسیه در فوریه 2022 با بیش از یک سال جنگ مواجه شده‌اند، گفت: «ما باید در حال حاضر روی واکنش اضطراری تمرکز کنیم». ما باید مردم را نجات دهیم و آنها را به مکان هایی برسانیم که در آن امن هستند و بتوانند غذا بخورند و آب آشامیدنی سالم دریافت کنند.»

آخرین گزارش وضعیت

چهار روز پس از تخریب سد در جنوب اوکراین، سیل شروع به فروکش کرد، اگرچه فاجعه همچنان باعث جابجایی می شود بر اساس گزارش دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) که آقای . سر گریفیث

در منطقه خرسون که تحت کنترل اوکراین است، سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) گزارش داد که 320 نفر در 24 ساعت گذشته آواره شده اند و تعداد کل افرادی که مجبور به ترک خانه های خود شده اند به بیش از 2500 نفر افزایش یافته است.

در سراسر مناطق تحت کنترل اوکراین در Kherson، نزدیک به 40 روستا و شهر به شدت تحت تاثیر سیل قرار گرفته اندOCHA در آخرین گزارش وضعیت خود که اواخر بعد از ظهر جمعه منتشر شد، گفت که بیش از 3620 خانه به عنوان آسیب دیده تا به امروز ثبت شده است.

طرح پاسخگویی سه فازی

برجسته سازی سازمان ملل طرح پاسخگویی سه فازیرئیس امداد سازمان ملل گفت اقدامات اضطراری شامل رساندن مردم به ایمنی، تحویل وسایل نجات جان و ارزیابی عواقب درازمدت است. وی گفت: درخواست کمک اضطراری نیز در حال انجام است.

در پاسخ به گزارش‌های رسانه‌ها مبنی بر اظهارات ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در مورد واکنش کند آژانس‌های مرتبط، او. گریفیث گفت که پاسخ فوری همیشه اولویت بوده است.

من ناراحتی رئیس جمهور را درک می کنماو گفت. «آنچه روی آن تمرکز کردیم تلاش برای به حرکت در آوردن پاسخ بود در سریع ترین زمان ممکن

وی با ارائه به روز رسانی در مورد تلاش های اخیر گفت دو کاروان حرکت در روز پنجشنبه به 30000 نفر در خرسون رسیده بود و تحویل دیگری که در روز جمعه انجام شد، اضافه کرد که “موتور در حال حرکت است”.

اولویت های فاز یک در روزهای آینده ادامه به هر دو خواهد بود مردم را نجات دهید و لوازم پزشکی و کمک های غذایی را تحویل دهیداو گفت، از جمله از طریق قایق هایی که توسط برنامه جهانی غذا (WFP) اداره می شوند.

هدف مرحله بعدی دستیابی به نیازمندان از جمله افراد نیازمند خواهد بود 700000 نفر در حال حاضر فاقد آب آشامیدنی سالم هستند، و ارائه کمک های معیشتی.

وی گفت که بررسی پیامدهای زیست محیطی و اقتصادی بخشی از فاز سه را تشکیل می دهد. این ممکن است وحشتناک ترین “شوک” برای مردم اوکراین و جنوب جهانی باشد، زیرا چنین است تاثیری بر امنیت غذایی خواهد داشت او هشدار داد که “سبد نان” اوکراین قطعا تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

دنیس براون، مقیم و هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در اوکراین (دوم سمت راست)، از بیلوزرکا، یکی از جوامعی که بدترین آسیب را از سیل های ناشی از سد کاخوفکا دیده است، بازدید می کند.

دنیس براون، مقیم و هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در اوکراین (دوم سمت راست)، از بیلوزرکا، یکی از جوامعی که بدترین آسیب را از سیل های ناشی از سد کاخوفکا دیده است، بازدید می کند.

تماس با مقامات روسیه

وی با اشاره به اینکه دفترش در حال انجام است، گفت: در نیم ساعت گذشته با مقامات روسیه در تماس بوده ایم به دنبال مجوز برای دسترسی ایمن در سراسر خطوط.

وی با عطف به کمپین نادرست و اطلاعات نادرست جاری در مورد مسئولیت و شرایط مربوط به فاجعه سد، گفت:وظیفه ما گفتن حقیقت است در مورد نیازها و ارائه آن.»

وی گفت: پیام ما به منطقه پیام همبستگی و همدردی است. “این تصور که شما بیش از یک سال جنگ را پشت سر می گذارید … و سپس ناگهان در نیمه های شب با این انفجار و آن سیلاب که هر آینده ای را که قبلاً می دانستید از خواب بیدار می شوید. در این شرایط، پیام جهان بسیار ساده است: ما در این زمان نیاز در کنار شما هستیم

بحران در سودان

با عطف به بحران سودان، جایی که درگیری های شدید از زمان درگیری نیروهای نظامی رقیب در اواسط آوریل ادامه دارد. گریفیث ابراز امیدواری کرد که آخرین قریب الوقوع آتش بس، که قرار است از شنبه آغاز شود، کار خواهد کرد و “به ما فرصتی بدهید“.

“ما توافق کرده ایم عملیات فرامرزی از چاد به دارفور غربی به طوری که ما واقعاً می توانیم سطح نیازها را ببینیم.”

او گفت: «آنچه اساساً مهم است آغاز روندی است که به این جنگ پایان می‌دهد و دلایل آغاز آن را بررسی می‌کند و آن را به حاکمیت غیرنظامی و در آغوش گرفتن درست مردمش توسط دولت بازمی‌گرداند».

این چیزی است که همه انسان‌دوستان می‌خواهند: بودن با حل تعارض از کسب و کار رانده شده است،” او اضافه کرد.

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما